Новини
Рідна мова – не полова: її за вітром не розвієш
21 лютого – Міжнародний день рідної мови. Це свято, коли шанують одне з найцінніших надбань людства – мову. Для кожного з нас рідною є та мова, яку ми чуємо від свого народження, та, якою ми вимовляємо своє перше слово, та, якою спілкуємось у повсякденному житті. Мова народу – найкращий цвіт, що ніколи не в’яне, а вічно живе, розвивається. Українською мовою розмовляли наші діди та прадіди, а матері та бабусі співали колискові. Народ наш сміявся і плакав рідною мовою. Цьогоріч, у рамках проведення заходів з нагоди відзначення Дня рідної мови, учні нашого закладу долучились до фотоквесту «Шануймо рідну мову», виконуючи цікаві, креативні, пізнавальні завдання за наступними зупинками: «Наша родина шанує рідне слово», «Національне вбрання», «Розмаїття словників», «Література рідного краю». Шануйте та любіть рідну мову, піклуйтеся про неї, захищайте, розкривайте для себе її велич й могутню силу. Збережіть її в усій чудовій красі для себе й наступних поколінь!
"Небесна Сотня - перші герої російсько-української війни
Сьогодні ми вшановуємо пам’ять Героїв Небесної Сотні – українців, які загинули 9 років тому в центрі Києва, виборюючи право жити у вільній європейській державі. Юнаки, чоловіки, жінки. Свобода та Гідність – наші фундаментальні цінності, які ми, українці, захищали, відстоювали і будемо захищати і відстоювати завжди! У рамках вшанування вічної світлої пам’яті жертв страшних подій лютого 2014 року в Україні, патріотичного виховання молоді, глибокого усвідомлення причин та наслідків трагічних сторінок історії, у закладі відбулися тематичні заходи: відеопрезентації "Небесна Сотня - перші герої російсько-української війни", перегляд тематичного фільму «Ангели майдану», фотовиставка «Тільки тим історія належить, хто за неї бореться, живе…» , інформаційні п'ятихвилинки на уроках з історії України: «Україна: прагнення змін» .
Україна – країна любові та єднання
16 лютого 2023 року українці вдруге в історії відзначатимуть День єднання. Нове свято було оголошено Президентом минулого року через заяви, що саме цього дня розпочнеться повномасштабне російське вторгнення. Назва говорить сама за себе: наше єднання – найкраща зброя проти російської агресії.В цей нелегкий час згуртованість українців особливо важлива для наближення Перемоги. Напередодні Дня єднання України учні нашого закладу взяли участь у грі «Україна – країна об’єднаних людей» та інтерактивній вікторині «Україна – країна любові та єднання», переглянули мультимедійну презентацію «Я – людина. Ми – родина. Дім наш – Україна».Єдність і віра в Україну завжди допомогали нашому народові вистояти у нелегкі часи боротьби за незалежність. Навіть зараз, в нелегкі часи для нашої Батьківщини, ми не перестанемо вірити, що територіальна цілісність України навіки залишиться непорушною: вона скріплена кров’ю мільйонів незламних борців минулого століття і тих, хто і зараз веде боротьбу з ворогом, який посягнув на цілісність нашої держави.
День Святого Валентина
День Святого Валентина ще іменують Днем усіх закоханих. Свято активно відзначається молоддю щорічно 14 лютого. У цей день прийнято дарувати символічні листівочки у формі серця, які висловлюють любов та дружбу, щирість та повагу, добро та тепло сердець. І, хоча це свято, зазвичай, пов’язують з коханням та закоханістю, на сьогоднішній день – це не лише день закоханих, а й день, коли свою прихильність виявляють до друзів або близьких людей. Святкування Дня закоханих стало невід’ємною традицією нашого шкільного життя. І цей рік не став винятком, 14 лютого у закладі працювала святкова пошта, за допомогою якої учні могли надіслати «валентинки» своїм друзям та вчителям.
У лабіринтах мережі
7 лютого 2023 року у світі відзначається День безпечного Інтернету – Safer Internet Day – під гаслом «Разом для найкращого Інтернету». Це буде вже 20 День безпечного Інтернету. Щорічна кампанія, яка проходить в Україні за підтримки Європейської комісії, покликана привернути увагу суспільства до проблеми безпечної поведінки в Інтернеті, розказати батькам про ті ризики, на які можуть натрапити діти та підлітки в глобальній мережі, та як захистити себе від цих ризиків. День безпечного Інтернету в закладі класні колективи відзначили шляхом проведення години спілкування на тему «Інтернет очима дітей», переглядом пізнавально-навчального відеоролика «10 друзів кібербулінгу» та першого українського мультфільму про безпеку дітей онлайн «Хаппі та її суперсила», позмагалися в інтерактивному квесті «У лабіринтах мережі», випустили інформаційний колаж «Безпечна подорож до країни Інтернет» . 06 лютого учителем інформатики Бандурою О.О. було проведено урок-практикум “Зворотній бік Інтернету” та відеолекторій «Ігроманія» з подальшим його обговоренням. Аналізуючи переглянуті відеофрагменти, учні знайомилися з основними видами реальних небезпек віртуального світу, які на сьогоднішній день визнано проблемами людства, – це Інтернет-залежність, фішинг як вид шахрайства, соціальні мережі як засіб впливу на політичне та соціальне життя людей, використання інформації агресивного змісту, негативний вплив на психіку та здоров’я дитини. Педагогічні працівники закладу долучилися до онлайн-марафону до Дня безпечного інтернету за підтримки Міністерства освіти і науки України та Міністерства цифрової трансформації.
«… А найжахливіше – тут метелики не живуть!»
Це Голокост – всього одне лиш слово,
Та його сенс – пекучий болі жар,
Вбивали всіх!.. старого і малого,
мало хто життя порятував…
27 січня у всьому світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Голокост – це події, пов’язані з великими людськими втратами. Починаючи з середини ХХ ст. слово «Голокост» стало загальновживаним по відношенню до хвилі терору проти єврейського населення, розпочатого Гітлером, та винищення нацистами під час Другої Світової війни євреїв та інших народів Європи. До дня пам’яті жертв Голокосту в закладі проведено онлайн проєкт "Свіча голокосту не згасне". Ми вивчаємо Голокост для того, щоб ніхто і ніколи не забув тих мільйонів ні в чому не винних жертв. Ми вивчаємо Голокост, аби зрозуміти, що нема геноциду проти когось, геноцид – завжди проти всіх. Символом Голокосту є метелик. Чому саме він? В 1943 році маленький хлопчик із варшавського гетто написав у своєму листі: «…найжахливіше, що в гетто метелики не живуть!»