Новини
Акція «Здай батарейку – врятуй життя»
Акція організована для того, щоб збирати відпрацьовані батарейки та відправляти їх на переробку. Адже батарейки містять у собі важкі метали, що дуже забруднюють навколишнє середовище. Одна викинута пальчикова батарейка при розкладанні в ґрунті впливає приблизно на 20 квадратних метрів землі. Важкі метали потрапляють у повітря, в підземні води, а звідти до організму людини. Різні метали: ртуть, нікель, кадмій, свинець, літій, марганець і цинк, які мають властивість накопичуватися в живих організмах, у тому числі і в організмі людини, завдають істотної шкоди здоров'ю, зокрема сприяють виникненню онкозахворювань та хвороб щитовидної залози. Ми долучилися до вкрай необхідної волонтерської акції і розмістили у приміщенні нашої школи ємність для збору відпрацьованих батарейок. Це дозволить знизити рівень забруднення земель і питних вод, допоможе нашому селу стати більш безпечним місцем для життя.
Скажи – «Ні!» булінгу
Сьогодні у школі відбулась виховна година для учнів початкових класів «Скажи – «Ні!» булінгу». Мета даного заходу - ознайомити учнів з поняттям, формами та структурою булінгу, виховувати почуття власної гідності, почуття емпатії та переживання один до одного, розвивати навички протидії соціальному тискові, розвивати вміння пошуку шляхів виходу зі складної життєвої ситуації. Упродовж виховної години учні переглянути презентацію, аналізували складні життєві ситуації. Також склали правила поведінки, які допоможуть уникнути булінгу у школі.
Відверто про булінг
Булінг – це процес свідомого жорстокого ставлення, агресивної поведінки, щоб заподіяти шкоду, викликати страх, тривогу або ж створити негативне середовище для людини. Булінг може проявлятись у вигляді психологічного тиску (образи, приниження, погрози, ігнорування тощо) та фізичних знущань (удари, поштовхи, принизливий фізичний контакт, побиття та інше). Нерідко фізичний і психологічний тиск об’єднуються. Від булінгу страждають і агресори, і жертви, тому що вони переживають емоційні проблеми, не вміють будувати свої стосунки з людьми, мають проблеми психо-емоційного розвитку та потребують підтримки дорослих. Про ці важливі питання вели відверту розмову учні 7 та 10 класів на годині спілкування, яку організував класний керівник 10 класу Лісянець О. І.
Ми за чисте довкілля
Відповідно до листа управління освіти, фізичної культури та спорту Гайсинської РДА №911 від 05.02.2019 «Про організацію щорічної акції благоустрою та санітарної очистки території населених пунктів області», з метою поширення екологічних знань серед учнів учитель Ляшенко Л.О. організувала природничу гру «Що? Де? Коли?» для учнів 10 та 11класів та перегляд екологічного фільму на тему «Природо, ти – наш другий дім». Школярі обговорили екологічні проблеми довкілля, висловили свої думки щодо забруднення та покращення екологічного стану території.
Виставка - конкурс з початкового технічного моделювання
Початкове технічне моделювання - це перші кроки дитини до пізнання і розуміння світу техніки, спроби її власної творчої діяльності, процес опанування певної системи початкових технічних і технологічних знань, вмінь і навичок. Талановиті діти – це той ресурс, який потрібно берегти і примножувати, допомагати їм знайти себе й правильно оцінити, підтримати їх розвиток. Тому вже традиційно, 22 лютого, у нашій школі відбувся конкурс-змагання учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання. Результати виставки-конкурсу показали творчий підхід учнів до виготовлення виробів, які здивували журі своєю креативністю, потішили неординарними, різноманітними ідеями. Найкращі роботи учнів (Дамаскіна Т., Угровецької В., Гундяка В., Ходзінського О., Хомжі О.) були відібрані на районну виставку – конкурс з початкового технічного моделювання серед молодших школярів. Бажаємо нових досягнень у сфері технічної творчості і майбутніх яскравих перемог!
На всі багатства і припливи мод шануймо мову серцем і вустами!..
21 лютого представники всіх націй і народностей відзначають Міжнародний день рідної мови. Це відносно молоде свято: до календарів усього світу воно увійшло тільки в 1999 році. Святкування цієї визначної дати відбулося і в нашій школі. Класним керівником 7 класу Угровецькою І.В. було підготовлене і проведене театралізоване дійство. Барвисте розмаїття вишиванок, привітання зі святом від семикласників, поетичні хвилинки, перегляд слайд-вернісажу «Із слова все розквітло, із слова вийшли ми» та відеосюжету «Вишивана моя Україна», відгадування цікавих дотепних загадок, запальний український таночок та інсценування уривка з повісті «Кайдашева сім’я» і української народної пісні «Несе Галя воду» створили піднесений настрій та не залишили байдужими нікого з присутніх. Міжнародний день рідної мови – це свято, яке сприяє духовному збагаченню, поєднанню культур та зміцненню принципів толерантності. Тож побажаємо всім українцям, що свято бережуть українське слово – щастя, натхнення, добра, миру, світлого майбутнього, живіть повноцінним життям, досягайте вершин, адже у ваших руках доля нашої країни. Любіть, шануйте і бережіть рідну мову – вона наш генетичний код.






