Новини
Мужність і відвага крізь покоління
8–9 травня Україна традиційно вшановує День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. У ці дні важливо нагадати про непересічну роль українців у перемозі Об’єднаних Націй у Другій світовій війні, висловити повагу всім борцям проти нацизму, увічнити пам’ять про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у ці роки. З метою розкрити трагічні роки війни через долі та звитяги чоловіків і жінок – уродженців нашої громади, які воювали у регулярних арміях або були партизанами, служили у допоміжних формуваннях або на передовій, пройшли всю війну або героїчно загинули в боротьбі, учні школи провели акцію «Гроно пам’яті», організували виставку творчих робіт «Війна в історії моєї родини», провели уроки пам’яті «Мужність і відвага крізь покоління». Важливо, що хоч би де перебували ці українці та вихідці з України, вони пліч-о-пліч з іншими народами воювали проти нацизму та дістали високі відзнаки країн, у лавах яких вони служили. У пам'ять про них учні поклали квіти до Обеліску слави.
Тепло сімейного вогнища
З метою формування в учнів ціннісного ставлення до сім’ї, родини, людей, виховання шанобливого ставлення до батьків, сімейних традицій, піклування про молодших і старших членів сім’ї, формування у школярів уявлення про сім’ю як об’єднання рідних людей, сьогодні для учнів 1 – 2 класів було проведено виховну годину «Тепло сімейного вогнища». Діти принесли світлини із сімейного альбому, познайомили друзів із членами своїх родин, організували фотовернісаж «Моя сім’я, моя родина» та виставку малюнків «У колі рідної сім’ї». Кожен школярик мав змогу створити квітку чеснот своєї родини, як символ миру та об’єднання сім’ї.
За життя без сміття
Усі ми пасажири одного корабля, що називається Земля
Антуан де Сент-Екзюпері
Кожного дня людина викидає близько одного кілограма сміття. Мільйони тонн відходів отруюють землю, воду, повітря. Забруднення природного середовища побутовими відходами призводить до порушення екологічної рівноваги на планеті.
З метою формування уявлення про вплив сміття на здоров'я планети та людини, про вторинну переробку сміття, поглиблення знань учнів про шляхи розв'язання проблеми побутових відходів класний керівник 2 класу Лісянець С. М. провела виховну годину «За життя без сміття». Учні дізнались, як правильно поводитись із побутовими відходами, як і навіщо сортувати сміття, усвідомили, що змішані відходи – це сміття, а роздільно зібрані – це ресурси; склали поради, як краще запобігти засміченню оточуючого середовища; зрозуміли, що навіть діти можуть брати активну участь у порятунку планети.
Участь у районному етапі гри "Джура"
На виконання наказу управління освіти, фізичної культури та спорту №65 від 04.04.2019 року було організовано шкільний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”). Захід проводився з метою виховання в учнів патріотизму, любові до України, поваги до народних звичаїв, традицій, цінностей українського народу, формування здорового способу життя та зміцнення духовного і фізичного здоров'я школярів. Уже кілька років поспіль команда кузьминчан є активним учасником районного етапу гри "Сокіл"("Джура"). От і цьогоріч рій «Патріот», який очолювала учениця 10 класу Жмудюк Наталія, представляв нашу школу на районному конкурсі. Хоч і втомлені, але задоволені школярі повернулися додому.
Її Величність — писанка!
«Стільки стрілося у писанці! Казка, пісня, материнська колискова, росяна стежка дитинства, вінок першого кохання, мудрість старості…». Так писав про знане на весь світ великоднє яєчко Михайло Стельмах. Для кожного українця писанка — це оберіг, символ добра, цінний спадок предків. Класний керівник Бандура О.О. провів виховну годину з учнями початкових класів, приурочену її Величності Писанці. Діти ознайомились з символікою орнаментів та кольорів у писанкарстві, з видами писанок, навчались цінувати красу, створену руками народних майстрів, розвивали інтерес до пізнання народного мистецтва, виховували повагу до культурної спадщини народу, традицій, звичаїв.
Урок до Дня цивільного захисту
У складних умовах аварії, стихійного лиха необхідно дотримуватися організованості, дисципліни, точно виконувати встановлені правила поведінки. Метушня, паніка неприпустимі під час надзвичайних ситуацій. Щоб навчити дітей діяти зібрано та рішуче, не розгубитися у випадку виникнення надзвичайних ситуацій, 24 квітня класним керівником Столярчук Ю.В. було проведено урок до Дня цивільного захисту. Восьмикласники удосконалили свої теоретичні знання і практичні навички щодо дій в умовах екстремальних ситуацій, перевірили здатність грамотно і чітко діяти, щоб захистити своє здоров'я та життя. Учнями було переглянуто хронікально-документальні фільми з питань цивільного захисту. На завершення діти із задоволенням розгадували ребуси.