Новини
Українська хустка - родинна цінність захисту й тепла
Хустка для українок - це не просто головний убір, це річ символічна, знакова і є нашою культурною спадщиною. Хустка об'єднувала жіночі покоління та передавалася як сімейна цінність від матері до доньки, це оберіг, генетичний скарб нашого народу, наше минуле і майбутнє.Цьогоріч до Всеукраїнського дня української хустки здобувачі освіти нашого закладу організували челендж "Родинна хустка у світлинах", до якого долучилися учителі, матусі та бабусі школярів. Тож нехай цей яскравий оригінальний аксесуар займе достойне місце в гардеробі кожної жінки та дівчини і стане родинною цінністю захисту й тепла .
Вітання усім, хто носить ВИСОКЕ ЗВАННЯ ЗАХИСНИКА
Вік української армії сягає кількох століть, а її бойові традиції формувалися у важких кривавих війнах і конфліктах від Київської Русі до Другої Світової війни. І сьогодні солдати і офіцери Збройних Сил України гідно продовжують традиції своїх дідів і батьків. Країна пишається своїм військом і довіряє йому. Українська армія відродилась в умовах війни, пройшла численні випробування, зміцніла та зламала загарбницькі плани ворога. Країна вкотре довела, що готова боротися за свою незалежність. Сьогодні вітаємо нашу гордість і найцінніше багатство України – всіх її військовослужбовців із Днем Збройних сил України. Колектив закладу долучився до святкового вітання , в першу чергу, односельців, які у цей важкий напружений час захищають мир і спокій наших домівок. Діти писали листи, малювали вітальні малюнки, зробили власноруч амулети та обереги, записали щирі слова подяки для найрідніших та вітали із цим величним днем усіх, хто носить високе звання ЗАХИСНИКА. Поки є герої, що захищають мирне майбутнє наших дітей від брехливого підступного ворога, ми обов’язково переможемо. Молимось за вас, воїни України!
Григорій Сковорода – символ мудрості української землі
Григорій Сковорода відомий як одна із найбільш важливих і впливових особистостей, які формують нашу історію. Його філософія справила величезний вплив на людей в усьому світі. Сковорода входить, за версією Юнеско, до п’яти мудреців світу – разом із Сократом, Конфуцієм, Спінозою і Махатмою Ганді. Їх усіх об’єднує принцип: «жив, як учив».
До 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди у закладі відбулися заходи, впродовж яких учні переглянули презентацію «Розмова про премудрість», побували на онлайн-вікторині «Г. Сковорода – символ мудрості української землі», знайомилися із життєписом українського філософа, який присвятив чимало своїх творів дослідженню стосунків між людьми. Багатство духовне, моральне, а не матеріальне, жага до знань, пізнання нового міститься в афоризмах Г.С.Сковороди. Його мудрість – проста. Однак завжди актуальна. Саме в рік, коли Україна відзначає 300 років з Дня народження Г.С. Сковороди, російський агресор знищує його музей в с. Сковородинівка, де завершив свій земний шлях видатний філософ, але українську культуру знищити неможливо.
Не згасне в серці пам’яті свіча
Щорічно у четверту суботу листопада українці вшановують пам`ять жертв голодомору 1932-1933 років. 26 листопада учні закладу приєдналися до загальнонаціональної хвилини мовчання, яка вже традиційно проходить в Україні кілька років поспіль о 16.00, запаливши «свічку пам’яті» у вікні, ушановуючи таким чином пам’ять мільйонів українців невинно убієнних голодом-геноцидом України. З нагоди цієї сумної для українського народу пам’ятної дати у закладі було оформлено виставку. " Не згасне в серці пам’яті свіча", учні переглянули архівні документи, публіцистичну літературу та фотоматеріали, записи свідчень очевидців, вшанували хвилиною мовчання світлу пам'ять тих людей, які були заручниками страшних років та стали для наступних поколінь прикладом мужності та витримки.
День Гідності та Свободи
21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи. Цей день було започатковано у 2014 році з нагоди початку двох революцій, які відбулися в Україні у ХХІ столітті: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року. Ці доленосні події згуртували весь український народ навколо високої мети – відстоювання незалежності України, її стабільного розвитку в європейському співтоваристві, досягнення гідного рівня життя. З нагоди цього дня у нашому закладі проведено низку заходів. Серед них – урок звитяги «Українець – це вільна людина з гідністю в серці», години спілкування «Україна – країна нескорених», уроки-диспути «Культура людської гідності», виставка малюнків «Україна починається з тебе». Відзначаючи День Гідності та Свободи, ми сповнені гордістю за наших співвітчизників, які понад усе цінують свободу і гідність та продовжують боронити незалежність України від зовнішньої агресії. Слава Україні! Героям слава!
День толерантності
16 листопада в усіх країнах світу відзначається Міжнародний день толерантності. Його запровадили у 1995 році за рішенням ЮНЕСКО, проголошеним в Декларації принципів терпимості. Девіз цього дня: «Ми різні – в цьому наше багатство. Ми разом – в цьому наша сила».
Толерантність – це насамперед чесність. Це мистецтво жити у світі різних людей та ідей, виявляти свою точку зору, але при цьому адекватно сприймати думки інших людей, не порушуючи їх права та свободу. Це здатність сприймати без агресії інший спосіб життя, поведінку, інші погляди шляхом встановлення довірливих взаємовідносин, співпраці та компромісу.
У цьому році проведення дня толерантності у нашому закладі припало на період дистанційного навчання, але це не вплинуло на реалізацію запланованих заходів. Класними керівниками було проведено ряд виховних заходів з використанням інтерактивних платформ: тренінг «Ми різні, але ми разом», «Хвилинки толерантності», перегляд мультфільмів, виставка малюнків «Будь толерантним», інтерактивні вправи «Квітка толерантності», «Уроки єдності».