Новини
Знати, щоб запобігти
Гепатит А – відома хвороба «брудних рук», яка останнім часом поширюється в Україні. З метою попередження захворюваності на вірусний гепатит А класний керівник 3 класу Лісянець С. М. провела для своїх вихованців практичне заняття «Знати, щоб запобігти». Третьокласники дізнались, що хвороба Боткіна, або жовтуха, – це гостра інфекційна хвороба з ураженням печінки та травного каналу, ознайомились із шляхами інфікування гепатитом А та із правилами, яких слід дотримуватись, щоб уникнути захворення. Найбільше дітям сподобались практичні вправи та дослідження. Виявилось, що піклуватися про власне здоров'я - не лише необхідно, а й весело, корисно та захоплююче!
Маскарадна містерія
Дедалі популярнішою в українців, а особливо у молоді, стає традиція святкування Хеловіну. В останній жовтневий день педагог-організатор закладу Нагорна О.В. разом із старшокласниками влаштувала маскарадну містерію «Хеловін у школі», адже це унікальна можливість втілити у реальність щось фантастичне і магічне. Було дотримано всіх традицій та символізму: гарбузи-ліхтарі, павутинні тенета, скелети... Присутні брали участь у моторошних конкурсах та грі «Впізнай монстра», шукали відповіді у вікторині «Все про Хеловін», дізналися про ірландське коріння, історію виникнення, розвиток та поширення цього звичаю. Затамувавши подих, вони слухали легенди про дядька Джека, про сезони темряви і світла. Таємничої атмосфери додало тьмяне освітлення. Захід пройшов у форматі карнавальної забави та виявився творчим, пізнавальним, добрим і завершився веселою дискотекою. Хеловін став чудовою нагодою гарно провести час осінніх канікул. Цього дня шкільний «дім з привидами» зібрав чимало учнів, які вміють веселитися та яким притаманне хороше почуття гумору .
Зранку на учнів чекала яскрава фотозона.
Українська мова – мова правди і мудрості
У 2023 році День української писемності та мови вперше відзначатиметься на два тижні раніше — 27 жовтня. Рідна мова і писемність — це основа у становленні кожного народу і нації, яка допомагала нам століттями берегти свою самобутність, передавати знання, пам’ятати про те, ким ми є. Під час війни всім нам , як ніколи, стало зрозуміло, що мова - це наша зброя, а воювати на мовному фронті так само важливо, як і на полі бою. Це мова правди і мудрості. Щороку в День української писемності та мови стартує Міжнародний конкурс ім. Петра Яцика. У ньому беруть участь знавці мови з 20 країн світу. Узяти участь у конкурсі зможуть учні й учениці 3–11 класів закладів загальної середньої освіти. Церемонія відкриття конкурсу відбулася 27 жовтня о 13:00. Школярі та педагоги нашого закладу переглянули її у прямому ефірі на YouTube-каналі МОН. Також одна з традицій свята - радіодиктант національної єдності. Цього року українці 23-й рік поспіль писали радіодиктант. Назва його-актуальна і болюча кожному українцю - "Дороги України". Здобувачі освіти нашого закладу активно долучилися до написання: хтось у закладі, а хтось удома, оскільки перебувають на осінніх канікулах. Головна мета радіодиктанту єдності - не перевірити знання, а об'єднати українців в Україні та за її межами.
Тож пишаймося українською мовою ! Нехай Материнське Слово буде для нас духовним джерелом життя й оберегом. Не з примусу, а лише за покликом власного сумління та гідності плекаймо у душі любов до рідної мови.
Як не помилитися у виборі професії?
Кожна людина рано чи пізно стикається із проблемою вибору професії. «Ким я хочу стати в майбутньому?» – таке питання неодноразово постає перед молодими людьми. Наші смаки і вподобання змінюються з часом: ті професії, що приваблювали в дитинстві, в більш зрілому віці стають не актуальними. Як уникнути помилок і не розчаруватися у виборі професії? Для цього необхідно зрозуміти, які галузі є для нас цікавими, близькими, до чого є потяг та хист. Цього тижня старшокласники стали учасниками квесту, який допоможе їм ближче ознайомитися з деякими професіями , їхніми перевагами та недолікам. Учні спробували себе в ролі лікаря, учителя, токаря, вихователя, продавця, комбайнера, військовослужбовця, різноробочого. Ми впевнені, що інформація , яку отримали учні, допоможе їм зробити правильний вибір своєї майбутньої професії, що буде приносити їм радість та натхнення.
День ментального здоров’я
День психічного здоров’я або ментального здоров’я у світі та в Україні відзначається щороку 10 жовтня. Ментальне здоров’я є важливою складовою психофізичного розвитку здобувачів освіти, що поєднує здоровий дух, гарне фізичне самопочуття та психіку людини із соціальним складником. З метою підвищення рівня обізнаності щодо проблем психічного здоров’я, у нашому закладі класний керівник Столярчук Ю.В. провела просвітницько-профілактичні івенти: у форматі флешмобу «День ментального здоров’я- щодня», тимбілдинг(командоутворення) у 6 класі під назвою «ДоміНУШка. Моє ментальне здоров’я», що допоможуть здобувачам освіти впоратися зі стресом та його наслідками, емоційно налаштуватися на урок, на плідну роботу, сприятимуть атмосфері емоційного відновлення, почуттю безпеки та психоемоційного комфорту.
Шкільне життя ...
Хто з нас не пам'ятає роки свого навчання у закладі освіти? Адже школа - це унікальне місце - ми там проводимо свої юнацькі роки, коли турбот і проблем практично немає, світ навколо здається таким цікавим, а бажання дізнаватися щось нове не покидає.Шкільне життя - це все, що оточує нас протягом багатьох років. Це уроки, гуртки, факультативи, олімпіади, конкурси, змаганння. Це безліч справ, які непомітні для великого світу, але такі важливі для маленької людини - учня.Події шкільного життя формують особистість, виховують характер, тренують характер і волю, створюють простір для самореалізації, дають знання.