Новини
Пам'ять голоду – пам'ять серця
1933-й рік… найчорніший час в історії України. У світі не зафіксовано такого голоду, як той, що випав на долю нашого народу. 28 листопада 2020 року українці вшановують пам’ять про жертв голодоморів 1921-1922, 1932-1933, 1946-1947 років в Україні. 26 листопада здобувачі освіти 9 класу ЗЗСО І-ІІІ ст. с. Кузьминці разом із своїм класним керівником Стратій М.О. провели годину скорботи «Пам'ять голоду – пам'ять серця». Школярі нагадали про ті страшні сторінки історії нашої держави, коли без стихії, без засухи, без війни – в самому центрі Європи, в Україні, яка була житницею континенту, небачений голод забрав у могилу мільйони людей. Учасники заходу зачитали цікаві історичні факти про те страшне голодне лихоліття, адже це – достовірне джерело правди. Також увазі усіх запрошених було запропоновано перегляд документальних відео- та фотоматеріалів, що дали змогу унаочнити жорстокі факти із життя українського народу 1932-1933 років. Тривожною була хвилина мовчання. Адже моторошно уявити мільйони зморених голодом людей України. Дев’ятикласники наголосили на тому, що хліб потрібно шанувати, адже колоски пшениці вважаються символом життя і перемоги над голодом.
День Гідності та Свободи
21 листопада, відповідно до Указу Президента України, відзначається День Гідності та Свободи — річниці початку доленосних для України подій Помаранчевої революції та Революції Гідності. Саме в цей день на Майдані зібралися перші декілька сотень протестувальників. Це був день свободи, надії, свято вільних українців. Саме тому класний керівник Хомжа М.В. сьогодні на годині спілкування ознайомила маленьких українців-третьокласників із об'єктивною інформацією того періоду. Дізналися школярі про історичні події та обіцяли рости справжніми патріотами своєї держави.
Робота гуртка "Ерудит"
Здобувачі освіти нашого закладу із задоволенням відвідують гуртки за інтересами, в яких мають можливість реалізувати здібності, заявити про себе, з користю провести час. Сьогодні відбулось чергове заняття гуртка «Ерудит» для четвертокласників (керівник Лісянець С. М.). Члени гуртка вчились розв’язувати метаграми – ігри зі словами, що розвивають логічне мислення, спостережливість, увагу, кмітливість. Маленькі ерудити наполегливо долали «слова-сходинки», отримуючи насолоду від кожного правильно дібраного слова.
Перлина душі – твоя мова і слово
Ми живемо на чудовій, багатій, мальовничій землі – на нашій славній Україні. Ми - українці і любимо свою землю, свій рідний край з його багатющими народними традиціями, славною історією,мальовничою природою, багатою мелодійною мовою. З метою глибше пізнати історію рідної мови, показати її красу і багатство класний керівник Ремезюк Г. І. разом з п’ятикласниками провели гру-змагання «Перлина душі – твоя мова і слово». Здобувачі освіти читали вірші про мову українських письменників, розгадували ребуси, змагалися у виконанні колискових пісень, читали прислів’я та приказки про мову і на закінчення провели мовно- літературну вікторину.
Герої нашого часу
З метою вшанування громадянського подвигу учасників Помаранчевої революції та Революції Гідності, національно-патріотичного виховання дітей, учнівської та студентської молоді, утвердження демократичних цінностей, ідеалів свободи і справедливості, європейського шляху розвитку України, у ЗЗСО І-ІІІ ст. с. Кузьминці пройшла інформаційна експрес-хвилинка "Герої нашого часу", яка висвітлює доленосні сторінки в історії України початку XXI століття.Класний керівник 8 класу Кочерягін Р.В. розповів присутнім про події восени 2004 року та у листопаді 2013 - лютому 2014 роках і побажав усім не втрачати людську гідність та вірити у щасливе майбутнє нашого народу.
Голодомор в Україні
18 листопада 1932 року вийшли постанови ЦК КП(б)У «Про заходи щодо посилення хлібозаготівель» і політбюро ЦК КП(б)У «Про ліквідацію контрреволюційних гнізд та розгром куркульських груп», які ще більше посилили репресивні заходи щодо українських селян. Спланована конфіскація у них урожаю зернових та усіх інших продуктів харчування представниками радянської влади упродовж 1932-33 років безпосередньо призвела до вбивства селян голодом: Голодомор в Україні забрав життя 3 мільйонів 941 тисяч осіб. З метою вшанування пам’яті всіх загиблих в роки голодомору та виховання здатності кожної людини на скорботу і пам'ять про мільйони загублених життів співвітчизників, виховання патріотів своєї держави, класний керівник Ляшенко Л.О. провела для шестикласників урок – реквієм «Голодомор – 1932-1933 років – біль серця всієї України». Здобувачі освіти ознайомилися з трагічним минулим нашого народу, вчилися бережно ставитися до історії своєї країни, розкривати її як білі, так і чорні сторінки.