Новини
Якою має бути якісна школа
Управління Державної служби якості освіти у Вінницькій області повідомляє, що наразі триває інформаційна кампанія про систему забезпечення якості освіти в українських школах. Кампанія створена в межах ініціативи «Система забезпечення якості освіти», яка впроваджується в рамках проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe). Метою інформаційної кампанії є інформування батьків, учнів, керівників закладів освіти, учителів, а також громади про те, якою має бути якісна школа та як нова система забезпечення якості освіти і як кожен учасник осітнього процесу може допомогти закладу стати кращим.
У межах кампанії Державна служба якості освіти створила інформаційний ресурс та анімовані відеоролики про те, що таке якісна школа та система забезпечення якості освіти.
Шановні учасники освітнього процесу нашого закладу, просимо переглянути відеоролики "Якісна школа" та "Інституційний аудит".
Для перегляду потрібно бути активованим у домені @kuzmintzi.ukr.education!!! і клікнути відповідні покликання (назви відеороликів вище) ↑
Важлива Інформація від МОН
ПРОБНЕ ЗНО В КИЄВІ, ЧЕРНІГІВСЬКІЙ ТА МИКОЛАЇВСЬКІЙ ОБЛАСТЯХ ПЕРЕНЕСЕНО НА 24 КВІТНЯ
Через припинення руху громадського транспорту, що унеможливлює доїзд зареєстрованих учасників, а також педагогів, залучених до проведення тестування, пробне ЗНО відтерміновується у низці регіонів.
Пробне ЗНО 2021 у Києві, Чернігівській та Миколаївській областях буде проведено 24 квітня. Наразі в інших регіонах України пробне ЗНО заплановано на 10 квітня.
Докладніше про саме тестування, внесення відповідей до спеціального сервісу, отримання результатів у контексті нових дат читайте у цьому матеріалі.
За актуальною інформацією слідкуйте на офіційних ресурсах МОН (сайт, Facebook-сторінка, Telegram-канал), а також на сайті УЦОЯО.
НА ПЛАТФОРМІ «ВСЕУКРАЇНСЬКА ШКОЛА ОНЛАЙН» РОЗПОЧАВ РОБОТУ «КАБІНЕТ УЧИТЕЛЯ»
На онлайн-платформі «Всеукраїнська школа онлайн» розпочав роботу інструмент «Кабінет учителя».
Його функціонал дає можливість:
- влаштовувати дискусії для обговорення окремих тем,
- відстежувати прогрес у навчанні кожного учня,
- створювати віртуальні класи,
- запрошувати учнів до перегляду курсів.
Також заплановано згодом забезпечити можливість для вчителів створювати власні курси на платформі.
Більше інформації про можливості «Кабінету вчителя» – у відеоінструкції за посиланням, а також у цій публікації на сайті МОН.
ВСЕ ПРО ВАКЦИНАЦІЮ ВІД COVID-19: СПЕЦІАЛЬНИЙ ВЕБІНАР ДЛЯ ОСВІТЯН
За тиждень, 15 квітня, ЮНІСЕФ проведе для освітян вебінар про вакцинацію від COVID-19.
Під час заходу йтиметься про вакцини, які доступні в Україні, про можливі побічні реакції, а також про те, чому саме освітяни включені у пріоритетні групи для вакцинації від COVID-19.
Чекайте детального анонсу вебінару на Facebook-сторінках МОН, ЮНІСЕФ та Освіторії. А поки заплануйте собі час для перегляду вебінару – він відбудеться 15 квітня о 15:00.
Зміни клімату – проблема, від якої потерпає кожна країна і кожен житель нашої планети. Ми всі повинні працювати над досягненням однієї із Цілей сталого розвитку – боротьбою зі зміною клімату.
Для того, щоб підвищити обізнаність дітей в екологічних проблемах, до Дня Землі разом із Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) EdEra розробила план та матеріали до Найбільшого уроку у світі з екології та кліматичних змін «Планета — мій дім». Матеріали включають план уроку для вчителя, презентацію уроку та робочий зошит для учнів. Працюючи з зошитом, учні дізнаються більше про те, що таке зміни клімату, що їх спричиняє та як ми можемо самостійно почати рятувати планету вже зараз. Його можна використовувати як для заняття в аудиторії, так і під час дистанційного навчання. Робочий зошит ви можете завантажити за посиланням: https://bit.ly/2O7x7VQ. Нагадуємо, що вчителі, які успішно пройдуть тестування, отримають сертифікат учасника, розрахований на 2 академічні години. Також серед усіх учасників буде проведено розіграш подарунків від ЮНІСЕФ. Для того, щоб взяти участь, потрібно:
- провести урок та зробити декілька фото проведеного уроку разом з учнями
- опублікувати їх у Facebook з хештегом #планета_мій_дім
- заповнити форму учасника до 21 квітня включно (обовʼязково): https://forms.gle/QfSo1uohCgJ15Lyu7
Результати розіграшу повідомлять 50-ти переможцям поштою у День Землі, 22 квітня. Переможці отримають набір для збору станції моніторингу якості повітря. За допомогою цього простого у користуванні приладу школа долучиться до збору даних у своєму населеному пункті для SaveEcoBot, єдиного в Україні екологічного чат-боту, який поєднує дані про забруднення, забруднювачів та інструменти захисту довкілля.
РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕНЬ ЩОДО ЯКОСТІ ІНКЛЮЗИВНОЇ ОСВІТИ ТА ДОСТУПУ ДІТЕЙ З ООП ДО ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ
Представлено результати двох досліджень (дослідження 1, дослідження 2) щодо якості інклюзивної освіти та доступу дітей з особливими освітніми потребами до інклюзивного навчання. Дослідження були реалізовані за підтримки проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe).
Результати досліджень засвідчили проблемні моменти у розвитку інклюзивного навчання в системі освіти, а також визначили низку перешкод у забезпеченні якості інклюзивної освіти та ефективного доступу кожної дитини з ООП до інклюзивного навчання.
З урахуванням результатів експерти напрацювали рекомендації щодо подолання проблем та визначили подальші кроки у розбудові системи інклюзивної освіти в Україні.
Результати дослідження та рекомендації орієнтовано на використання центральними органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, закладами вищої освіти, надавачами освітніх, соціальних та інших послуг дітям та сім’ям. Також рекомендації будуть корисними недержавним організаціям у плануванні діяльності щодо забезпечення ефективного доступу дітей до інклюзивного навчання.
Більше про це – ось тут.
ІНФОКАМПАНІЯ ПРО СИСТЕМУ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ОСВІТИ В УКРАЇНСЬКИХ ШКОЛАХ
«Якісна школа – це середовище, у якому дитина щаслива» – з таким слоганом Державна служба якості освіти запустила інформаційну кампанію про систему забезпечення якості освіти в українських школах. Кампанію створено в межах ініціативи «Система забезпечення якості освіти», яка впроваджується в рамках проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe).
В межах кампанії Державна служба якості освіти створила інформаційний ресурс qualityeducation.org.ua та анімовані відеоролики про те, що таке якісна школа та система забезпечення якості освіти, впровадженням якої займається Служба. Ролики розміщено на YouTube-каналі Служби.
Більше про кампанію дізнавайтесь ось тут.
ПРОДОВЖЕННЯ РЕФОРМИ НУШ, РОЗВИТОК ІНКЛЮЗИВНОЇ ОСВІТИ І ПОЗАШКІЛЛЯ – З-ПОМІЖ ПРІОРИТЕТІВ УРЯДУ
Продовження реформи «Нова українська школа», затвердження модельних навчальних програм для базової середньої освіти, розвиток інклюзивної освіти і позашкілля, а також підготовка до участі України в дослідженнях PISA-2022 і TIMSS – з-поміж пріоритетів МОН і Кабінету Міністрів на поточний рік. Про ці та інші наміри йдеться у плані пріоритетних дій Уряду на 2021 рік.
Зокрема, планується затвердити модельні навчальні програми на основі нового Державного стандарту базової середньої освіти та затвердженої у лютому 2021-го типової освітньої програми, а також забезпечити учнів 4-х класів підручниками для Нової української школи.
Докладно про заплановані зміни у шкільній освіті читайте за посиланням.
РОЗПОЧАВСЯ ФІНАЛ КОНКУРСУ «УЧИТЕЛЬ РОКУ – 2021» – ВПЕРШЕ ВІН ВІДБУВАЄТЬСЯ ОНЛАЙН
1-22 квітня триватимуть відбірковий та фінальний етапи заключного туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2021». Двадцять п’ять учасників у кожній з номінацій, які вибороли титул «Учитель року» в областях, змагатимуться у конкурсі на всеукраїнському рівні.
Конкурс «Учитель року» вперше проводиться дистанційно, що є новим досвідом для учасників, журі та організаторів. Водночас критерії оцінювання конкурсних випробувань, які учасники проходитимуть онлайн, залишаються незмінними.
Результати конкурсних випробувань відображатимуться в балах, а оціночні відомості розміщуватимуться на сторінці «Учитель року – 2021» сайту МОН (рубрика «Щоденник конкурсу»).
Дванадцять учасників, які посядуть перші місця в рейтингу відбіркового етапу, братимуть участь у фіналі, де визначать переможців та лауреатів конкурсу.
Докладніше про це читайте за посиланням.
З любов'ю команда Міністерства освіти і науки України
Новини від МОН
Вітаємо, колеги!
ОПРИЛЮДНЕНО ПЕРШІ ТРИ ЧАСТИНИ
ЗВІТУ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ МОНІТОРИНГУ НУШ
На сайті МОН оприлюднено перші три частини звіту за результатами комплексного дослідження ефективності впровадження реформи "Нова українська школа".
Результати дослідження викладено у семи тематичних розділах та одному узагальнюючому. Три перші з них, а також узагальнюючий вже доступні на сайті МОН:
1.Дослідження наскрізних умінь учнів початкової школи
2.Спостереження за уроками вчителів початкових класів
3.Спостереження за роботою учнів початкових класів
Узагальнюючий розділ – Моніторинг впровадження реформи НУШ: результати та рекомендації.
Ключову інформацію про дослідження, а також його оприлюднені частини розміщенона спеціальній сторінці сайту МОН. Також на ній з’являтимуться у доступі ті частини дослідження, які будуть оприлюднюватись найближчим часом.
ПРОВОДЬТЕ НАЙБІЛЬШИЙ УРОК У СВІТІ З ЕКОЛОГІЇ ТА КЛІМАТИЧНИХ ЗМІН
До Дня Землі разом із Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) EdEra розробила план та матеріали до Найбільшого уроку у світі з екології та кліматичних змін "Планета – мій дім".
Цей урок створено, щоб розповісти учням про екологічну культуру, відповідальне споживання у контексті Цілей сталого розвитку та надихнути їх своїми щоденними діями протидіяти зміні клімату.
Урок розраховано на учнів 5-8 класів, але за потреби вчителі початкових та старших класів можуть адаптувати матеріал під власні потреби.
Матеріали до уроку вже доступні для використання на платформі EdEra за посиланням: https://bit.ly/2O7x7VQ. Ви можете завантажити матеріали та відео й провести урок у своїй школі та класах. Зокрема – і в онлайн-форматі, матеріали є зручними для цього. У матеріалах уроку доступні:
- план уроку для вчителя (сценарій уроку, пояснення до вправ і робочого зошиту, рекомендації та додаткові матеріали)
- презентація уроку
- робочий зошит для учнів
- тестування
- відео дітей-активістів з усього світу – youtu.be/URgJjoq7AVo
- мультфільм про Цілі сталого розвитку з акцентом на екологію – youtu.be/zAjiIOihGQo
Вчителі, які успішно пройдуть тестування, отримають сертифікат учасника, розрахований на 2 академічні години.
Також серед усіх учасників буде проведено розіграш сувенірів від ЮНІСЕФ. Для того, щоб взяти участь, потрібно:
- провести урок та зробити декілька фото проведеного уроку разом з учнями
- опублікувати їх у Фейсбуці з хештегом #планета_мій_дім
- заповнити форму учасника до 21 квітня включно (обовʼязково): forms.gle/QfSo1uohCgJ15Lyu7
Результати розіграшу повідомлять 50-ти переможцям поштою у День Землі, 22 квітня. Переможці отримають набір для збору станції моніторингу якості повітря. За допомогою цього простого у користуванні приладу школа долучиться до збору даних у своєму населеному пункті для SaveEcoBot, єдиного в Україні екологічного чат-боту, який поєднує дані про забруднення, забруднювачів та інструменти захисту довкілля.
БЕЗОПЛАТНЕ НАВЧАННЯ НА ПІДГОТОВЧИХ КУРСАХ
ДЛЯ ОСІБ З НЕПІДКОНТРОЛЬНИХ ТЕРИТОРІЙ
Триває пілотний проєкт МОН щодо безоплатного навчання осіб з непідконтрольних територій на підготовчих курсах з можливістю подальшого вступу до закладів вищої освіти як внутрішньо переміщених осіб.
Навчання проводиться з березня до травня. Слухачами курсів можуть стати особи, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія окремих районів Донецької, Луганської областей, АР Крим та Севастополя, які завершили навчання у закладах загальної середньої освіти на непідконтрольній території після квітня 2014року.
Пілотний проєкт триває у дев’яти закладах вищої освіти, в яких діють освітні центри "Донбас-Україна" та "Крим-Україна". На підготовчі курси слухачі зараховуються без іспитів. Навчання здійснюється за денною формою. У разі обмежувальних заходів через COVID-19 та відповідно до можливостей слухачів, навчання може проводитися за дистанційною або змішаною формою.
Більше деталей – за посиланням.
ДОДАТКОВІ УРОКИ ДЛЯ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ ОНЛАЙН
Кабінет Міністрів перерозподілив 6,7 млн грн, що дасть можливість створити додаткові 399 уроків для онлайн-платформи "Всеукраїнська школи онлайн".
Сьогодні платформа вже налічує 1260 еталонних уроків з різних предметів, необхідних для забезпечення дистанційного/змішаного навчання. Ще 660 уроків наразі проходять етапи перевірки і незабаром стануть доступними на платформі.
Всеукраїнська школа онлайн – E-SCHOOL.net.ua – це сучасний онлайн-ресурс для змішаного та дистанційного навчання учнів середньої та старшої школи з матеріалами, що пройшли експертизу та відповідають державним освітнім стандартам.
ВШО забезпечує учнів відеопоясненнями, конспектом, тестами та можливістю відслідковувати свій навчальний прогрес. А вчителів – необхідними методичними рекомендаціями та прикладами застосування сучасних освітніх технологій.
Деталі – за посиланням.
МОН ПЛАНУЄ ЗАПРОВАДИТИ
ЄДИНУ ЦЕНТРАЛІЗОВАНУ БАЗУ ДАНИХ ПОЗАШКІЛЛЯ
Міністерство та ІТ-компанія "SoftServe" підписали меморандум про співпрацю, який передбачає цифрову трансформацію позашкільної освіти. Це відбуватиметься шляхом створення єдиної централізованої бази даних позашкілля та запровадження електронної освітньої системи.
Система допоможе користувачам:
- обирати найближчі за місцем проживання та напрямом діяльності гуртки, клуби, секції;
- бачити графік роботи та популярність гуртка (відвідуваність, наповненість груп);
- моніторити рівень матеріально-технічного забезпечення закладів позашкільної освіти та бачити кадрову наповнюваність (профілі педагогів та відгуки на кожен заклад).
Докладніше про це читайте ось тут.
З любов'ю команда Міністерства освіти і науки України
Новини від МОН
Колеги, вітаємо!
Сьогодні у нашій щотижневій розсилці читайте про актуальні дати цьогорічного ЗНО, старт Global Teacher Prize Ukraine 2021, рекомендації для потенційних авторів та укладачів модельних навчальних програм для 5-9 класів та про інші важливі новини.
Також у листі – добірка цікавих можливостей і корисних матеріалів для педагогів та учнів.
ЗНО 2021 ВІДБУДЕТЬСЯ У ЗАПЛАНОВАНІ ТЕРМІНИ
Пробне ЗНО, основна та додаткова сесії зовнішнього незалежного оцінювання 2021року відбудуться у заплановані терміни незалежно від рівня епідемічної небезпеки у регіонах. Це передбачено змінами до постанови Уряду від 9 грудня 2020 р. №1236, які ухвалив Кабінет Міністрів.
Отже:
- пробне ЗНО відбудеться 10 квітня,
- основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання – з 21 травня до 15 червня,
- додаткова сесія ЗНО – з 26 червня до 16 липня.
Більше деталей читайте за посиланням. Докладніше про особливості та перебіг ЗНО2021 читайте також на спеціальній сторінці сайту УЦОЯО.
СТАРТУВАЛА ПРЕМІЯ ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ GLOBAL TEACHER PRIZE UKRAINE 2021
Громадська спілка “Освіторія” оголосила про старт п'ятого, ювілейного сезону найпрестижнішої національної премії для вчителів-новаторів Global Teacher Prize Ukraine. Переможець отримає 250 000 гривень, поїздку на Global Education and Skills Forum, а також професійний розвиток та підтримку реалізації власних освітніх проєктів від "Освіторії".
Премія – частина світового руху Global Teacher Prize, "Нобелівки" для вчителів, яку започаткував арабський мільярдер та філантроп Санні Варкі, щоб підкреслити важливість і визнання вчителів на найвищому рівні. Переможець отримує 1 мільйон доларів США. Це одна з найбільших премій у світі за професійні досягнення, а у сфері освіти – перша та єдина премія такого масштабу.
Подати заявку на участь може кожен учитель до 1 серпня на сайті Преміїglobalteacherprize.org.ua. Номінувати улюблених педагогів можуть також учні, батьки, колеги та рідні. Ім’я переможця планується оголосити 2 жовтня 2021 року, у Міжнародний день учителя.
Докладніше про Global Teacher Prize Ukraine 2021 читайте ось тут.
РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО СТВОРЕННЯ МОДЕЛЬНИХ НАВЧАЛЬНИХ ПРОГРАМ
ДЛЯ 5-9 КЛАСІВ І ПРИЙОМ ПРОЄКТІВ ПРОГРАМ
Структурні компоненти модельної навчальної програми, її зміст і процедура надання грифа – про це йдеться у методичних рекомендаціях МОН для потенційних авторів та укладачів модельних навчальних програм для базової середньої освіти.
Модельна навчальна програма – документ, що визначає орієнтовну послідовність досягнення очікуваних результатів навчання, зміст предмета або інтегрованого курсу та види навчальної діяльності учнів та учениць. Така програма розробляється на основі Державного стандарту базової середньої освіти.
Щоби проєкт модельної навчальної розглянули для надання грифа, до Інституту модернізації змісту освіти до 30 квітня необхідно подати пакет документів, а сам проєкт програми має містити обов’язкові структурні компоненти.
Які саме документи і компоненти – докладно читайте у цій публікації на сайті МОН. Аось тут завантажуйте самі рекомендації для потенційних авторів та укладачів модельних навчальних програм.
УЧНІВ ШКІЛ ЗАПРОШУЮТЬНА БЕЗКОШТОВНЕ НАВЧАННЯ З АТОМНОЇ ЕНЕРГЕТИКИ
НАЕК "Енергоатом" оголошує про набір до безкоштовної онлайн-школи, яка допоможе ознайомитися із сучасним становищем та перспективами розвитку атомної енергетики в Україні. Після завершення навчання учасники отримають відповідні сертифікати, рекомендації для стажувань на українських енергетичних підприємствах, а також зможуть відвідати одну з атомних електростанцій.
Взяти участь у наборі на онлайн-школу можуть зокрема і школярі 9-11 класів.
Щоб податись на програму, потрібно:
- написати есе на тему “Перспективи для молоді в атомній енергетиці” (до однієї сторінки),
- заповнити реєстраційну анкету та додати до неї есе у форматі PDF.
Більше інформації – ось тут.
19-23 КВІТНЯ – “СПІЛЬНО СИЛЬНО: ШКІЛЬНИЙ ТИЖДЕНЬ АКТИВІЗМУ”
Освітян та учнів 5-10 класів запрошують стати каталізаторами змін у своїх громадах, долучившись до ініціативи “Спільно Сильно: Шкільний тиждень активізму”, яка цьогоріч триватиме з 19 до 23 квітня.
Шкільний тиждень активізму – це можливість для освітян та учнів проаналізувати сильні сторони своїх громад, згенерувати ідеї та реалізувати одну з них протягом 5 днів.
Докладніше про умови, створення команди, заявку на участь, етапи Тижня та призи читайте тут і у цій публікації МОН.
ВІДЕОКУРС “ОСВІТНІ ПРАКТИКИ В ЧАСИ ІНФОДЕМІЇ”
Міністерство в партнерстві з Академією української преси та ГО “Інтерньюз-Україна” презентували відеокурс “Освітні практики в часи інфодемії”, створений за підтримки Медійної програми в Україні “Інтерньюз-Нетворк”.
Цьому передував посібник ”Освітні практики із запобігання інфодемії, або як не ізолюватися від правди”, підготовку якого розпочали майже рік тому.
Основу відеокурсу становив контент однойменного посібника, оновлений у березні2021 року конспектом лекції та її відеоверсією “Вакцини і вакцинація” задля дебанкінгу неправдивої інформації щодо вакцинації. Переглянути відеопрезентацію лекції “Вакцини і вакцинація” можна ось тут.
Ознайомитися з відеокурсом “Освітні практики в часи інфодемії” можна за цим посиланням.
Більше інформації – на порталі ”Медіосвіта та медіаграмотність”, на сайті Академії української преси та у цій публікації МОН.
УНОРМОВАНО ПИТАННЯ ПЕРЕДПЛАТИ ДЛЯ ВИДАННЯ ПІДРУЧНИКІВ
Уряд ухвалив постанову, згідно з якою розпорядникам бюджетних коштів дозволяється здійснення попередньої оплати послуг, пов’язаних з виданням, придбанням та зберіганням підручників і посібників для здобувачів загальної середньої, професійної (професійно-технічної) освіти, зокрема для осіб з особливими освітніми потребами та педагогічних працівників.
Необхідність таких змін виникла у зв'язку з тим, що минулого року через поширення COVID-19 була схвалена постанова Уряду, яка забороняла здійснення попередніх оплат товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти. Однак відсутність попередньої оплати могла призвести до затягування процесу видання підручників та посібників для учнів і педагогічних працівників. Задля уникнення таких ризиків Уряд вніс відповідні зміни.
Деталі – за посиланням.
В УКРАЇНІ СТВОРЯТЬ ІНФОРМАЦІЙНИЙ ПОРТАЛ
З РЕФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ШКІЛЬНОГО ХАРЧУВАННЯ
У межах ініціативи першої леді Олени Зеленської буде створено інформаційний портал з метою осучаснення системи шкільного харчування. Портал міститиме всю ключову інформацію, навчальні матеріали, підказки про реформу тощо.
Основне завдання платформи полягає в інформуванні управлінців, педагогів та батьків про зміни в системі харчування та найкращі практики організації харчування у закладах освіти.
На порталі передбачені розділи з рекомендованим меню для шкіл і технологічними картками приготування страв, розділ про харчування для дітей з особливими дієтичними потребами та відеоінструкції на різноманітні теми, зокрема "Сучасні форми організації шкільного харчування", "Впровадження системи HACCP", "Про закупівлі".
До розроблення сайту залучені МОН, МОЗ, Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, Держпродспоживслужба, експерти Команди підтримки реформ МОН, Центр громадського здоров’я України, Швейцарсько-український проект "Діємо для здоров'я", Асоціація дієтологів України, команда Євгена Клопотенка.
Також змістовну та технічну експертизу для проєкту нададуть Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) і Швейцарсько-український проєкт DECIDE. IT-партнером виступить SoftServe.
Докладніше про це читайте ось тут.
До відома батьків здобувачів освіти закладу!
Відповідно до листів Департаменту гуманітарної політики Вінницької обласної державної адміністрації від 22.03.2021 року № 1248, відділу освіти, культури, молоді та спорту Кунківської сільської ради № 300 від 22.03.2021 року ДНУ "Інститут модернізації змісту освіти" в партерстві з ГО "Центр кращого інтернету" проводить онлайн-опитування серед батьків та осіб, які їх замінюють, метою якого є з'ясувати наявну ситуацію і масштаби прогалин у галузі кібербезпеки, проблем конфіденційності персональних даних на сайтах закладів освіти. Опитування проводиться у березні-травні 2021 року на умовах повної анонімності та участь в опитуванні є добровільною. Посилання на опитування
https://docs.google.com/forms/d/1AuAfpbR9xVff4kdHTFdqzX_uAS32X22YQJEJ2uNuqXk/viewform?edit
Учнів 4-х та 9-х класів у 2020-2021 навчальному році звільнено від ДПА
Учнів, які завершують здобуття початкової (4-ті класи) та базової загальної середньої (9-ті класи) освіти, звільнено від проходження державної підсумкової атестації у 2020/2021 навчальному році. Відповідний наказ МОН від 03.03.2021 №273 зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16.03.2021 за №338/35960.
Рішення ухвалено у зв’язку з установленням для єдиної державної системи цивільного захисту на всій території України режиму надзвичайної ситуації відповідно до пункту 1 розпорядження Кабінету Міністрів від 25 березня 2020 року №338-р "Про переведення єдиної державної системи цивільного захисту у режим надзвичайної ситуації".
Відповідно до абзацу другого частини п’ятої статті 17 Закону України "Про повну загальну середню освіту", кожен учень має пройти державну підсумкову атестацію за кожний рівень повної загальної середньої освіти з державної мови, математики та інших предметів, визначених центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки, крім випадків, визначених законодавством.
Пунктом 6 розділу IV Порядку проведення ДПА встановлено, що здобувачі освіти, які проживають у зоні надзвичайної ситуації природного та техногенного походження, звільняються від атестації за рішенням МОН або місцевих органів управління освітою. Відповідно до пункту 9 розділу IV зазначеного Порядку, здобувачам освіти, звільненим від атестації, у відповідному документі про освіту робиться запис "звільнений(а)".
Відповідно до позицій 32 та 33 розділу ІІ Класифікаційних ознак надзвичайних ситуацій, перевищення порогового рівня захворюваності людей на грип, гострі респіраторні вірусні захворювання удвічі і більше разів протягом періоду понад 2 тижні у двох та більше адміністративних районах області (Автономна Республіка Крим, міста Київ та Севастополь), містах або в цілому по країні, інфекційні захворювання людей невиявленої етіології віднесено до надзвичайних ситуацій природного характеру.
Зважаючи на це, МОН звільнило від проходження державної підсумкової атестації здобувачів закладів загальної середньої освіти 4-х і 9-х класів у 2020/2021 навчальному році.
У відповідному документі про освіту учнів, звільнених від ДПА, необхідно зробити запис "звільнений(а)".
Таке рішення сприятиме організованому завершенню навчального року учнями, які закінчують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти, в умовах поширення на території України COVID-19.
Джерело: сайт МОН України https://mon.gov.ua/ua/news/uchniv-4-h-ta-9-h-klasiv-zvilneno-vid-prohodzhennya-кpa-u-20202021-navchalnomu-roci