Новини
Світле свято Великдень
Великдень — день Воскресіння Ісуса Христа. «Воскрес Христос, і життя панує»,— так писав святий Іван Золотоустий. Коли б сучасна людина спроможна була відчути всю безмежну радість цього світлого дня, то вона зрозуміла б той невидимий зв’язок поєднання її душі з душею далеких пращурів. Ми знаходимось на порозі найвеличнішого християнського свята – Великодня. З метою розширення і поглиблення знань учнів про найдавніше церковне свято класним керівником 5 класу Угровецькою І.В. було проведено відкриту виховну годину "Світле свято Великдень", де учні могли ознайомитися з традиціями українського народу щодо святкування Пасхи. А також мали змогу спробувати себе у розписі великодніх писанок. По завершенню свята всіх присутніх п’ятикласники пригостили смачною пасочкою.
І писанка добром зігріє світ
На ранньому скоромному столі
Великдень всіх нас на гостину просить,
Малює сонце, полотно небес,
І крашанку, як усмішку, підносить:
- Христос Воскрес!
- Воістину воскрес!
Разом із пробудженням природи від зимового сну в Україні починається весняний цикл народних свят. На цей період припадає одне з найбільших – Великдень, початки якого сягають в X століття. Це світле й радісне свято Воскресіння Сина Божого – Ісуса Христа. Уже традиційно у переддень Христового Воскресіння ми провели конкурс великодніх писанок "І писанка добром зігріє світ". Усі учні активно взяли участь у конкурсі-виставці , проявили фантазію і креативність, цікавими, вишуканими роботами милувалися всі, хто відвідав Великодню виставку.
Безкрайній космос...
Безкрайній космос… Який же він? Хто з нас не думав про це, розглядаючи його яскраві зорі, Чумацький шлях, «падаючі» зірки? За безліччю складних явищ, що відбуваються в ньому, він – невичерпний. Ера польотів людини спочатку на літаку, а потім і у космічному кораблі відкрила для людства принципово нові можливості у подоланні відстані та швидкості руху. 12 квітня в Україні святкують День працівників ракетно-космічної галузі і Міжнародний день авіації та космонавтики. У цей знаменний день варто пам'ятати, що можливості нашого пізнання необмежені, і за наявності наполегливої праці та терпіння ми можемо здолати будь-які перешкоди. З метою ознайомлення учнів з історією святкування Всесвітнього дня авіації і космонавтики, пізнання космічних просторів у 9 класі відбувся турнір ерудитів, на якому учні говорили про вклад українських вчених і конструкторів у розробку основ теорії створення ракет, міжпланетних польотів, учасники турніру поглибили свої знання в галузі космонавтики, мали можливість віртуально помандрувати на Місяць та інші планети.
"Не там чисто, де метуть, а там, де не смітять"
Кожна людина є господарем у власному домі – це стосується не лише власної оселі, а й благоустрою кожного населеного пункту, та й держави загалом. Проте мало хто це усвідомлює, а тим більше - виконує. Благоустрій села – це питання, яке стосується кожного його жителя . Залишатися байдужим та чекати, що хтось прибере замість нас є просто недопустимим. А вислів «Не там чисто , де метуть, а там, де не смітять!» свою актуальність не втратить ніколи. Усвідомити цей вислів можна лише тоді, коли сам прибереш певну територію і будеш берегти там затишок та чистоту. Сьогодні учні нашої школи продовжили участь у акції «За чисте довкілля»: прибрали парк у центрі села, територію біля Обеліску Слави. Закликаємо взяти активну участь у акції усіх мешканців села!
Разом наведемо лад у нашому селі, зробимо його кращим і чистішим.
Екологічна стежина
Одним з основних завдань у формуванні особистості школяра є екологічне виховання, виховання екологічного світогляду та культури. З метою вивчення рослинного та тваринного світу, ландшафтної структури рідного краю, дослідження водних об'єктів нашої місцевості учні 6 класу взяли участь у екологічній стежині, що мала естетичне, природоохоронне, екологічне і освітнє значення та виховання в учнів свідомого ставлення до охорони і збагачення природи. Шестикласники відвідали основні зупинки екологічної стежини: «Шкільний сад», «Куточок лікарських рослин», «Чисте джерело», «Сільський ставок» , де провели власні спостереження, вивчали стан водойм, розв’язували екологічні ситуаційні задачі і разом дійшли висновку, що кожен із нас – це частина природи, ми повинні знати закони природи, дотримуватись їх, жити у злагоді з усім живим на Землі, оберігати і примножувати прекрасне.
Про забуті могили пам'ятаємо...
Не за горами Великодні та поминальні дні, 72 річниця Великої Перемоги. Саме тому одинадцятикласники нашої школи уже традиційно взяли участь у щорічній акції «Забуті могили»: прибрали могили ветеранів, могили вчителів, рідні яких далеко або їх зовсім немає, могилу невідомому солдату, територію біля хреста Голодомору. Метою цієї доброчинної акції було виховання в учнів бажання робити добрі справи, вміння прислухатися до свого серця, завжди пам’ятати про тих людей, які пішли від нас у вічність. І не лише рідних… Вони пішли, а пам’ять про них залишилася…