Новини
«Герої не вмирають…Просто йдуть…»
20 лютого ми вшановуємо пам’ять Небесної Сотні, справжніх героїв, котрі змінили хід історії нашої країни, віддали свої життя під час Революції Гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людей, європейське майбутнє України. Імена всіх 106 загиблих назавжди залишаться в серцях кожного українця. Нині нашим солдатам - захисникам доводиться продовжувати боротьбу за єдність нашої держави, захищати її кордони. З метою увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні, вшанування подвигу учасників Революції Гідності та виховання в учнів почуття патріотизму і гордості за свою державу класний керівник 5 класу Ремезюк Г.І. провела урок-реквієм «Герої не вмирають… Просто йдуть…». Здобувачі освіти ознайомилися із світлинами загиблих людей – зовсім юних і досить зрілих, мали можливість переглянути кадри тих страшних подій на Майдані, декламуючи вірші, намагалися передати жертовність та любов до України Героїв Небесної Сотні, хвилиною мовчання вшанували пам'ять про загиблих. Школярі долучилися до тихої акції «Ангели пам’яті» - своєрідної переклички небайдужих людей, яким болить Україна.
Конкурс лепбуків «Аспекти здоров’я»
У рамках проведення в області територіального тижня здорового способу життя, з метою вдосконалення валеологічної освіти, формування культури здоров’я у підростаючого покоління здобувачі освіти нашого закладу взяли участь у конкурсі лепбуків на тему «Аспекти здоров’я». Лепбук - це книжечка-розгортка, секрет якої полягає в іі оформленні: тут можна використовувати різноманітні додаткові розгортки, «віконечка» та інші цікаві варіанти. Змістовним пізнавальним матеріалом наповнили школярі лепбук: дидактичними та логічними іграми, творчими головоломками , прислів’ями, приказками та загадками. Окрасою цього витвору стали фотоматеріали «Ми за здоровий спосіб життя». Захоплено розглядали лепбук і старшокласники.
Моя суперсила – безпека в інтернеті
На виконання листа відділу освіти, культури, молоді та спорту Кунківської сільської ради від 10.02.2021року №169 в ЗЗСО І-ІІІ ст. с.Кузьминці проведено урок «Моя суперсила – безпека в інтернеті». Проведення уроку викликано необхідністю захистити дітей від сексуальних ризиків в Інтернеті, що є надзвичайно важливим превентивним аспектом. Упродовж уроку діти переглянули презентацію. Слухали казку про черепашку Хеппі та допомогли їй уникнути неприємностей в мережі Інтернет, опрацювали правила поведінки у Всесвітній мережі, зобов’язуючись дотримуватись їх, виконали вправу «Моя онлайн безпека» .
На гостину до Лесі
Є люди, як свічки – згорають, відходять у небуття.
Є люди, як зірки – горять і світять все життя.
Зіркою такої величини для всіх українців є поетеса Леся Українка. З нагоди 150 –річчя від дня народження письменниці класним керівником 2 класу Угровецькою І. В., була проведена літературна година «На гостину до Лесі». Свято розпочалося подорожжю-екскурсом учительки про багатогранну творчу особистість Лесі Українки, про її життєвий і творчий шлях. Також другокласники мали змогу відчути себе поетами, вони декламували вірші, співали пісні на слова Лесі Українки. Поетеса залишила нам велику спадщину, яку сміливо можна назвати книгою життя, а її саму – донькою українського народу.
Холідей-інсталяція «Під знаком Купідона»
День Святого Валентина - свято, яке з нетерпінням чекають усі закохані, свято, яке сповнює надією і романтикою серця всіх людей. Напередодні Дня Святого Валентина Юлія Володимирівна, класний керівник 10 класу, організувала конкурсно-розважальну холідей-інсталяцію «Під знаком Купідона» для старшокласників. Різноманітні конкурси, веселі забави,танці створили атмосферу радості й тепла. Кожен учасник виявив і показав свою креативність, переконався в тому, що День закоханих – свято чудес, яскравих вражень і кохання. Незамінною частиною дійства була інсталяція з використанням різних бутафорій. Результат – гарні фото, чудовий настрій.
Важливі новини від Міністерства освіти і науки України
КОРИСНІ МАТЕРІАЛИ ДЛЯ ПРОФОРІЄНТАЦІЇ
Впродовж 2020 року на сторінках Міністерства у соцмережах ми публікували матеріали про робітничі професії, які можна здобути у закладах профтехосвіти. Готуючи їх, ми спирались на опитування підписників сторінок, тому зібрали найбільш актуальну інформацію. Ці матеріали присвячено, наприклад, професіям візажиста, кондитера, перукаря, флориста і навіть живописця. Радимо використовувати їх у школах під час заходів із профорієнтації. Адже сьогодні профтехосвіта – це можливість опанувати затребувану на ринку праці професію і заробляти реальні кошти. У матеріалах можна дізнатись про термін навчання за окремими професіями, можливості працевлаштування після навчання, середню зарплату робітників, а також про інші особливості професії. Ось матеріали про кілька таких професій (завантажаться у форматі pdf):
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ОСОБЛИВОСТЕЙ ДПА З ІНОЗЕМНИХ МОВ
Міністерство розробило методичні рекомендації щодо особливостей проведення державної підсумкової атестації з іноземних мов у закладах загальної середньої освіти в 2020/2021 навчальному році. Так, здобувачі освіти, які для проходження атестації вибрали третім навчальним предметом історію України, можуть вибрати четвертим навчальним предметом іноземну мову і навпаки. Водночас здобувачі, які вибрали третім навчальним предметом одну з іноземних мов, можуть вибрати четвертим предметом іншу іноземну мову.
Методичні рекомендації повністю завантажуйте за посиланням.
ФІНАЛ КОНКУРСУ “УЧИТЕЛЬ РОКУ – 2021” ВІДБУДЕТЬСЯ ДИСТАНЦІЙНО
Третій тур Всеукраїнського конкурсу “Учитель року – 2021” проведуть у дистанційному режимі.
Фінальні змагання в номінаціях “Керівник закладу освіти” та “Математика” відбудуться 1-9 квітня, в номінаціях “Трудове навчання” та “Українська мова та література” – 14-22 квітня. Усі конкурсні випробування проводитимуться дистанційно. Члени журі впродовж третього туру теж працюватимуть дистанційно. Деталі про цьогорічний фінал читайте у цьому матеріалі, а про сам конкурс – наспеціальній сторінці сайту МОН.
РЕФОРМА ШКІЛЬНОГО ХАРЧУВАННЯ:
ПОНАД 1800 ШКІЛ МОДЕРНІЗУВАЛИ ХАРЧОБЛОКИ У 2020-МУ
1809 шкіл, у яких навчається понад мільйон учнів, модернізували харчоблоки у 2020році, на що вперше було спрямовано кошти державного бюджету. Це стало можливим завдяки реформі шкільного харчування, яка впроваджується за ініціативи першої леді України Олени Зеленської. Реформа охоплює всі регіони: у кожній області діють регіональні плани щодо створення належних умов для безпечного харчування в закладах освіти, забезпечується систематичне навчання персоналу, який задіяний в організації шкільного харчування, постійно вдосконалюється організація шкільного харчування, забезпечується формування культури здорового харчування.Реформа шкільного харчування не обмежується лише модернізацією харчоблоків. Комплексна реформа стосується також і удосконалення нормативно-правової бази, яка створює умови для покращення якості шкільного харчування. Докладніше про реформу читайте за посиланням.
До речі, зміни у шкільному харчуванні стали однією з ключових тем партнерського форуму “Освіта України 2021: стратегічні цілі та пріоритетні напрями”, який відбувся 9 лютого. Про розбудову безпечного освітнього середовища і якісне та корисне харчування для дітей читайте ось тут.
ВЕБІНАР: ЯК УНИКАТИ ОСКАРЖЕННЯ ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ
У СФЕРІ ШКІЛЬНОГО ХАРЧУВАННЯ
У 2021-МУ МОН РОЗПОЧИНАЄ ПІЛОТУВАННЯ НУШ НА РІВНІ БАЗОВОЇ ОСВІТИ ТА РОЗРОБЛЕННЯ ЗМІСТУ ПРОФІЛЬНОЇ ШКОЛИ
Цьогоріч Міністерство розпочинає пілотування реформи “Нова українська школа” на рівні базової середньої освіти та водночас спільно з Національною академією педагогічних наук України працюватиме над створенням старшої профільної школи й розробленням змісту профільної освіти, а також підвищенням кваліфікації вчителів. Ключовим завданням МОН у 2021 році є продовження реформи системи загальної середньої освіти відповідно до законів “Про освіту” та “Про повну загальну середню освіту”. Ще одним важливим завданням є формування спроможної освітньої системи та ефективної мережі закладів загальної середньої освіти в територіальних громадах Докладніше про це читайте за посиланням.