Новини
Святий Миколай завітав у наш дім
Свято Святого Миколая Чудотворця – одне з найулюбленіших народних свят, з яким пов’язано безліч легенд та переказів. Цьогоріч в Україні офіційна дата святкування перемістилась на 6 грудня (замість 19 грудня, як було раніше). Зимової ночі, перед 6 грудня, Святий Миколай опускається на срібній вервечці з неба на землю. Сивобородий, у довгій золотистій накидці, він заходить до кожної домівки і вкладає дітям в черевичок чи під подушку пречудові небесні гостинці. Щоправда, неслухам він дарує хіба що прутика. У народі кажуть, що Святий Миколай з неба бачить кожного й добре знає, хто чемний, а хто не дуже.Вітаємо зі святом Святого Миколая! Хай у вашому житті буде якомога більше чемних людей, міцним буде здоров’я, буде радість від успіхів та якомога менше проблем!
Вітаємо зі святом сильних та непохитних!
6 грудня в Україні відзначали День Збройних Сил. Це свято на честь тих, хто нині захищає територію нашої країни. Це свято хоробрих військовослужбовців, завдяки незламному духу та звитязі яких ми можемо почуватися у безпеці. Здобувачі освіти нашого закладу долучилися до патріотичного марафону «Збройні сили України – слава, гордість, міць країни!».У рамках марафону були проведені уроки мужності, зустрічі та інші заходи за участю військовослужбовців і членів їхніх сімей, майстер-класи із виготовлення оберегів, вітальних листівок для воїнів ЗСУ. Старшокласники провели цікаву військово-патріотичну квест –гру «КУРС МОЛОДОГО БІЙЦЯ».Також у школі провели благодійну акцію «Тепла хвиля». Педагоги, школярі та їхні батьки приготували смаколики для воїнів, які зараз на передовій.
За майбутнє без СНІДу
У рамках Всеукраїнської щорічної кампанії «16 днів проти насильства» та з нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом була проведена година-застереження з питання попередження розповсюдження ВІЛ та СНІДу. Головна мета заходу – донести молодому поколінню інформацію про хворобу, щоб кожен усвідомив всю небезпеку, яку несе СНІД, і зробити все можливе, щоб уберегти себе і своїх рідних та близьких від цієї страшної інфекції, бо СНІД може увійти практично в кожний дім, кожну сім’ю. Учасники заходу, учні середнього та старшого шкільного віку, мали змогу дізнатися про історію виникнення СНІДу, походження вірусу, шляхи та фактори передачі вірусу імунодефіциту людини та про сучасні засоби лікування, а головне, як запобігти зараженню. Старшокласники брали участь у вправах: «Кошик знань», «Оцінювання ризику ВІЛ-інфікування», «Серце для друга», «Планета без СНІДу», а також переглянули відеоролик « Червону стрічку носять небайдужі», отримали буклети «Не дай СНІДу шанс». Учні наводили приклади з життя молодих людей, листами, опублікованими в соцмережах та обговорювали поняття дискримінації, поведінку спілкування з ВІЛ-інфікованими та хворими на СНІД. Проблема епідемії ВІЛ/СНІДу, на жаль, продовжує залишатися актуальною як в Україні так і в цілому світі, тому популяризації здорового способу життя, профілактиці СНІДу приділяється значна увага здобувачів освіти для аналізу власних дій, вчинків, переосмислення цінностей, вихованню людяності, відповідальності, любові до ближнього, толерантного ставлення до людей ВІЛ, поваги до гідності іншої людини.
Прости нас, пам'яте, прости
"Згадайте нас - бо ми колись жили.
Зроніть сльозу і хай не згасне свічка!
Ми в цій землі житами проросли,
Щоб голоду не знали люди вічно."
Традиційно, в четверту суботу листопада, в Україні відзначають пам’ятний день жертв Голодомору 1932-33 років.На виконання указу Президента України № 430/2013 «Про заходи у зв'язку з 80-ми роковинами Голодомору 1932 - 1933 років в Україні» та з метою гідного вшанування пам'яті жертв голодоморів в Україні, патріотичного виховання підростаючого покоління в закладі відбулися заходи з цієї нагоди. Пам’ять людей про голодомор тривалий час каралась смертю. Важко було мовчати, але мовчали. Людську пам’ять було взято під конвой. На роки, на десятиліття... Страшне приневолене мовчання... Довго чекали, але дочекались коли ожила, проснулась людська пам’ять, розверзлись її глибини і заговорили вуста тисяч, мільйонів свідків трагедії, віддаленої від нас десятиліттями.З нагоди відзначення пам’ятної для українського народу дати, в закладі було проведено тематичні виховні години, оформлено виставку тематичної літератури у шкільній бібліотеці "Забуттю не підлягає". 23.11.2023 року у закладі відбулась імпреза-реквієм вшанування пам'яті безневинно померлих українців у 1932-1933 роках "Запалюємо пам'яті свічу". Учні школи переглянули відео-спогади очевидців голодоморів, архівні матеріали того часу, які тривалий період не оприлюднювались . Школярі долучилися до Всеукраїнських акцій "Колосок пам'яті" та "Запали свічку".
Тиждень безпеки життєдіяльності
Сьогодні, коли в Україні ведеться повномасштабна війна проти вторгнення російського агресора, коли ситуація в країні є дуже стресовою для дітей: постійні сирени, вибухи, військові зі зброєю, погіршення екологічного стану довкілля, заміновані території – як ніколи підвищується роль освіти у підготовці школярів до дій в надзвичайних ситуаціях. Кожна дитина почуває себе у безпеці тоді, коли знає, як правильно діяти у певній ситуації. Навчаючи дітей правилам безпеки життєдіяльності, ми закладаємо надійний фундамент знань на майбутнє.Брак життєвого досвіду, беззахисність і невміння діяти в критичних ситуаціях робить дитину уразливою в усіх відношеннях.З 20 по 24 листопада в нашому закладі був проведений Тиждень знань безпеки життєдіяльності. Відповідно до тематики Тижня учні 8,9, 10,11 класів взяли участь у таких заходах:інтелектуальна гра «Знання правил дорожнього руху – запорука безпечного життя», квест «Безпечне довкілля», брейн – ринг «Правила дорожні – повинен знати кожен» .Проведена виховна робота та отримані знання обов‘язково дадуть свої плоди, а саме допоможуть нашим дітям у разі надзвичайних ситуаціях опанувати себе, скористатися отриманими порадами і ні в якому разі не розгубитися, не панікувати, а діяти правильно, стримано, впевнено і рішуче.
Гідність та Свобода - зброя Перемоги
"Заряджені гідністю і жагою свободи", - під таким гаслом цьогоріч відзначають 21 листопада День Гідності та Свободи і 10-ту річницю Революції Гідності.Це гасло присвячене українцям, що виборюють свободу та волю.Наша національна ідея здатна об'єднати націю, мобілізувати на боротьбу та надихнути на перемогу заради сьогодення та майбутнього.