Новини
Культури інших народів треба поважати
Під час осінніх канікул, коли учням необхідні гарні емоції, в нашій школі відбулося уже традиційне, надзвичайно веселе свято Всіх Святих – Хеловін. Але про все по порядку. Хеловін (Хеллоуїн) – «несвяте свято», яке ще зовсім недавно широко святкували лише в США, тепер має популярність і в Україні. Що ж це за «свято», відкіля воно бере свій початок? Хеловін - старовинне кельтське язичницьке свято, відзначається в ніч з 31 жовтня на 1 листопада. Атрибутом свята є світильник у вигляді голови з гарбуза (Джек – о - Лантен). Діти, одягнені в страхітливі костюми, лякають дорослих, а ті відкуповуються від маленьких примар подарунками (звичайно, солодощами). Запитуючи ставлення учнів до цього свята, чуємо такі відповіді: «Це весело, навіть в такі сумні часи людям потрібні гарні емоції. Думаю, святкування Хеловіна нічого поганого не зробить. Що ж стосується того, що це не українське, і навіть не слов’янське свято... Та й що, культури інших народів треба поважати".
Ми пізнаємо світ
Непомітно закінчився другий місяць навчання у другокласників, упродовж якого школярі виконали безліч різноманітних пізнавальних та цікавих завдань. Другокласники збагатили свої знання про різні способи пізнання інформації, виконали низку корисних вправ та обговорили правила безпечної поведінки під час осінніх канікул.
До уваги одинадцятикласників!!!
Міністерством освіти і науки затверджені Умови прийому на навчання до закладів вищої освіти України в 2020 році. Документ підписаний міністром освіти і зараз проходить процедуру реєстрації у Міністерстві юстиції.
Умови прийому є обов'язковими для усіх закладів вищої освіти і визначають, як відбуватиметься вступна кампанія до вишів в 2020 році.
Електронна форма заяв про вступ
Під час вступної кампанії 2020 року майже усі вступники на основі повної загальної середньої освіти подаватимуть заяви тільки в електронній формі, за виключенням незначної частини деяких категорій абітурієнтів.
Кількість заяв про вступ
У 2020 році вступники, які планують навчання на місцях державного або регіонального замовлення, матимуть можливість подати до 5 заяв до вишів.
Кількість заяв на навчання за кошти фізичних або юридичних осіб обмежуватись не буде.
У кожній заяві на бюджетну форму навчання вступник має визначити її пріоритетність.
Сертифікати ЗНО
Для вступу на перший курс на навчання для здобуття ступеня молодшого бакалавра, бакалавра та медичного магістра на основі повної загальної середньої освіти у 2020 році будуть прийматись сертифікати ЗНО 2017, 2018, 2019 та 2020 років, окрім оцінок з англійської, французької, німецької та іспанської мов.
Якщо як конкурсний предмет закладом вищої освіти буде встановлено іноземну мову, вступник матиме право подати оцінку з сертифікатів ЗНО 2018-2020 років з однієї з іноземних мов (англійської, французької, німецької та іспанської) на власний розсуд.
Кількість конкурсних предметів
Для конкурсного відбору осіб, які на основі повної загальної середньої освіти вступатимуть на перший курс для здобуття ступеня бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань), зараховуватимуться бали сертифікатів ЗНО (результати вступних іспитів та творчих конкурсів) з трьох конкурсних предметів, молодшого бакалавра - з двох конкурсних предметів.
Мінімальні бали для деяких спеціальностей
Мінімальні значення кількості балів із вступних випробувань для вступу на основі повної загальної середньої освіти не можуть бути встановлені менше ніж 150 балів для спеціальностей «Стоматологія», «Медицина», «Педіатрія» з другого та третього конкурсних предметів.
Конкурсний бал для вступу на основі повної загальної середньої освіти не може бути менше ніж:
- 130 балів для здобуття ступеня магістра за спеціальністю «Фармація, промислова фармація»;
- 140 балів для спеціальності галузі знань «Право», «Публічне управління та адміністрування», «Міжнародні відносини».
Мінімальний конкурсний бал на бюджет
Вступники на навчання для здобуття ступеня бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань) на основі повної загальної середньої освіти допускаються до конкурсного відбору на місця державного (регіонального) замовлення за наявності конкурсного бала не менше 125.
Держзамовлення на підготовку юристів
Прийом вступників за державним або регіональним замовленням для здобуття ступеня молодшого бакалавра за всіма формами здобуття освіти, а також для здобуття ступенів бакалавра, магістрів за заочної формою здобуття освіти за спеціальностями «Право», та «Міжнародне право» в 2020 році не проводиться.
Основні строки вступної кампанії на бакалавра
Реєстрація електронних кабінетів вступників і завантаження в них необхідних документів розпочнеться 01 липня.
Прийом заяв та документів розпочнеться 13 липня і буде завершений 16 липня для осіб, які вступатимуть на основі співбесіди або вступних іспитів і творчих конкурсів, 22 липня - для осіб, які вступатимуть за результатами ЗНО, іспитів, творчих конкурсів, складених з 01 до 12 липня.
Формування рейтингових списків вступників, які вступають на основі результатів ЗНО, творчих конкурсів та вступних іспитів, надання рекомендацій для зарахування та оприлюднення списку рекомендованих з повідомленням про отримання чи неотримання ними права здобувати вищу освіту за кошти державного бюджету або місцевого бюджету здійснюється не пізніше 12.00 27 липня.
Вступники, які отримають рекомендацію, мають виконати вимоги до зарахування на місця державного або регіонального замовлення до 18.00 31 липня.
Зарахування вступників за кошти державного або місцевого бюджету відбудеться 01 серпня, зарахування на контракт може відбуватись до 30 вересня.
Конкурс малюнка «Моя родина вільна від насильства»
З метою виховання толерантної ненасильницької поведінки у дітей шкільного віку учитель мистецтва Столярчук Ю.В. провела конкурс малюнка «Моя родина вільна від насильства». Найактивнішими були учні: Жмудюк Наталія – малюнок «Спогади дитинства», Щербак Іван – «Немає поганих дітей – є погані рішення», Мельничук Анастасія – «Насильство у родині – негідний приклад для дитини». Найкращі роботи направлено на адресу Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації для участі в обласному етапі конкурсу.
Стомлені, але щасливі…
Сьогодні осінь подарувала нам гарну погоду для прибирання шкільного подвір’я. З метою благоустрою прилеглої до школи території, учні 8 класу розпочали старанно прибирати свій квітничок. Тепер шкільне подвір’я чисте та милує око кожному із нас!
Дерево мого роду
Кожна сім’я – це маленький світ, маленька країна. В цій країні свої закони, звичаї, традиції. Традиційно історію роду показують у вигляді дерева. Наші прадіди уявляли життя людей на землі як велетенське Дерево Роду. Як дерево тримається на корені, так і кожен рід тримається на найстарших його членах, бо саме вони мають великий досвід життя і допомагають молодим. У рамках родинно-сімейного виховання у школі відбувся конкурс «Дерево мого роду". Активну участь у заході взяли учні молодших класів. Заслуговують на увагу роботи школярів: Демчук Вікторії -1 клас, Угровецької Вероніки -2клас, Хомжі Ольги -3клас, Мельничук Анастасії -3клас, Карпуся Владислава – 4клас, Гундяка Владислава – 5клас, Остапенка Олексія -5 клас, Хомотюк Ангеліни -6клас,Токаревої Дарини - 8клас, Колодій Світлани – 9клас, Жмудюк Наталії – 11клас.