Новини
Факти і таємниці
« Людина повинна вчитися таємниць життя у самої себе» Сіддгартха Гаутама (Будда)
Під таким девізом працювали здобувачі освіти 4 класу упродовж тижня. Школярі, разом зі своїм класним керівником Хомжею М.В., поринули у світ невідомого та цікавого. Вони із захопленням досліджували свій організм, складали асоціативні карти, сенкани, виконували різні дослідно-практичні завдання та виготовили лепбук «Організм людини».
День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. У багатьох можуть виникнути сумніви, навіщо потрібно це свято, якщо є 26 квітня - Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф, і чому саме 14 грудня вибрано для вшановування учасників ліквідації.Справа в тому, що 30 листопада 1986 року було закінчено будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, а 14 грудня в газеті «Правда» надруковано повідомлення про те, що держкомісією був прийнятий в експлуатацію комплекс захисних споруд. Незважаючи на всі труднощі і проблеми, самі ліквідатори називають 14 грудня святом. У ліквідації катастрофи на ЧАЕС брали участь більше 650000 людей з усього Радянського Союзу, з яких більше половини представляли тодішню УРСР. Можливо, Україна стане автором доброго почину, і День ліквідатора з’явиться в Росії, Білорусі та інших країнах. З метою вшанування подвигу всіх, хто брав участь у ліквідації наслідків аварії, учні 7 класу разом з класним керівником Ляшенко Л.О. провели круглий стіл, за яким поділилися особистими враженнями від зібраної інформації.
Андріївські вечорниці
Зима приносить веселий настрій та багато теплих родинних свят. Серед них найочікуваніше – день Андрія Первозванного. Напередодні, 13 грудня, молодь розважалася, дівчата ворожили на свою долю. Традиційно, з нагоди цього свята, в нашому закладі відбулися Андріївські вечорниці, які організували восьмикласники з класним керівником Хомотюк Г.В. Учні підготували дійство, в якому поєднали минуле та сучасне . Юні актори ворожили, танцювали, співали, колядували, розважалися, а на завершення частували усіх присутніх варениками та солодощами .
Зима-чарівниця
Надзвичайно цікаво та весело пройшов для першокласників 13-й тиждень навчання у Новій українській школі. Школярики ознайомились із характерними ознаками зими, з’ясували, які сюрпризи приготувала для них чарівниця-зима. Тиждень був надзвичайно насичений цікавими заняттями, творчими справами, загадками та забавами.
\
Знаю права і змінюю світ
Дитинство - найважливіший, самобутній і неповторний період у становленні особистості. Саме в дитячі роки людина потребує найбільшої уваги та захисту. Ось чому надзвичайно важливим є щоденно вживати заходів щодо впровадження і дотримання Загальної декларації прав людини. Щорічно 10 грудня відзначають Міжнародний день прав людини, тому саме сьогодні класний керівник Угровецька І. В. провела із третьокласниками правовий урок на тему «Знаю права і змінюю світ». Школярі були ознайомлені з історією розвитку прав людини у світі, переглянули фільм «Історія розвитку прав людини», ознайомилися з правами, які мають громадяни України та правами, які мають діти у нашій державі відповідно до Конвенції ООН про права дитини.
Берегиня вроди – українська хустка
Сьогодні, 7 грудня, відзначається Всесвітній день української хустки. «Хустка життя», як її називають у народі, - це нетлінна пам`ять про наших мам, бабусь і прабабусь – берегинь українського роду. Це давній символ жіночої душі, кохання та вірності, національний оберіг, який супроводжує українських жінок від самого народження і до кінця життя. Не забули про традицію відмічати День української хустки і в нашій школі. Бібліотекарем Г.В.Хомотюк була організована виставка «Берегиня вроди – українська хустка» та флешмоб , «Зроби фото з хусткою». Відроджуємо, поважаємо, пропагуємо наші українські традиції – генетичні скарби нашого народу!