Новини
Червоні маки зацвіли повсюду…
8 травня 2023 року Україна разом Європою та США відзначає День пам'яті та примирення, присвячений загиблим у Другій світовій війні. Близько 8-10 мільйонів українців загинули у війні 1939-1945 року. Пам'ять означає, що ми пам'ятаємо всіх військових і цивільних жертв цієї війни, а примирення - що країни Європи уклали мир після війни. Це – день пошанування всіх борців із нацизмом та жертв війни, а також – нагадування, що війна розпочалася внаслідок домовленостей між двома тоталітарними режимами. Сьогодні в нашому закладі було організовано лінійку-реквієм «Червоні маки зацвіли повсюду…» та покладання квітів, а також оформлено інформаційний дайджест «Пам’ятаємо. Перемагаємо» .
У 2023 році Україна відзначає це свято в умовах повномасштабної війни з РФ. На зміну німецькому нацизму на наші землі прийшов російський рашизм. Ми віримо, що незабаром у календарі свят України з'явиться нова дата - День Перемоги над Росією.
Бути гарною людиною – це добра звичка
4 травня – Міжнародний день протидії булінгу, присвячений боротьбі з однією із найбільш поширених проблем, з якими доводиться зіштовхуватися учням, вчителям і батькам у всьому світі. З метою розширення знань школярів про поняття «булінг», формування навичок відповідальної та безпечної поведінки, учителі Хомотюк Г.В. та Столярчук Ю. В. провели із здобувачами освіти годину проти ненависті «Бути гарною людиною – це добра звичка». Діти отримали цікаву та корисну інформацію про проблему сьогодення в учнівському середовищі, уклали пам’ятку про те, як захистити себе і своїх друзів від булінгу. Кожен бажаючий мав можливість висловити власну думку та свій погляд на дану проблему. Бути гарною людиною – це добра звичка. І прищеплювати її треба змалечку.
Пам'ятаємо... Чорнобиль не має минулого часу...
26 квітня – 37 роковини Чорнобильської катастрофи. Це знакова дата для кожного українця. Вона розділила життя на до і після. Саме в цей день у 1986 році сталась найбільша трагедія не тільки України, а й усього людства – вибух на Чорнобильській АЕС. Катастрофа на атомній електростанції перетворила місто Прип'ять і 30 км поліських лісів на зону відчудження. Покинуту і небезпечну на сотні років… З метою гідного вшанування мужності, самовідданості і високої професійності учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, виховання у підростаючого покоління поваги до трагічних подій 86-го року у Чорнобилі цього дня в нашій школі була організована виставка «Чорнобиль не має минулого часу…». Класними керівниками були проведені години спілкування на теми: «Мужність та біль Чорнобиля», «Гірчить Чорнобиль крізь віки», «Чорнобиль – минуле, теперішнє і майбутнє». А учні 7 класу в цей день о 13:00 біля пам‘ятного знаку ліквідаторам ЧАЕС провели віче-реквієм «Скорбота пам‘яті людської».
Збережемо нашу Землю
22 квітня на планеті відмічається Міжнародний День Землі, покликаний об'єднати людей планети в справі захисту навколишнього середовища, нагадати про те, що планета, яка дарувала нам життя, унікальна й має потребу в турботі й захисті. Міжнародний день Землі – свято чистої Води, Землі і Повітря.
День нагадування про страшні екологічні катастрофи, день, коли кожна людина може задуматися над тим, що він може зробити у вирішенні екологічних проблем, поборовши в собі байдужість. Цей день покликаний об’єднати людей планети в справі захисту навколишнього середовища. У цей день кожен мешканець планети може зробити свій маленький внесок у справу захисту навколишнього середовища: очистити від сміття прилягаючі території, висадити хоча б одне дерево.
Отож, і учні нашого закладу взяли участь у святкуванні Міжнародного Дня Землі. У класних колективах відбулися цікаві заходи, а саме: вікторини, виставки плакатів, газет, перегляд фільму про заповідники України, конкурс екологічних плакатів та малюнків «Збережемо нашу Землю», прийняли участь у акції «Наша школа - наш рідній дім. Зробимо подвір’я чистим». Учителі виховують в учнів любов до природи, бережливе ставлення до її багатств. Учні розуміють, що свято відзначається для того, щоб звернути увагу людства на те, що багатства Землі потрібно берегти, щоб передати їх наступним поколінням людей.
До Всесвітнього дня творчості
Уперше святкування Всесвітнього дня творчості та інновацій відбулося у 2002 році. Знання потрібні людині, щоб зробити життя приємним, зручним, комфортним та максимально безпечним. Такі знання люди набувають через закладений в нашій природі творчий процес, який дозволяє створювати щось унікальне та корисне, що часто породжує справжні інновації. Суспільству потрібні люди, які можуть приймати сміливі та нешаблонні рішення, які вміють мислити творчо. Особлива роль належить початковій ланці, де цілеспрямовано виявляють та розвивають здібності кожної дитини, формують вміння та бажання мислити креативно. В цей день учні 3 класу ЗЗСО І-ІІІст. с. Кузьминці провели виставку власної творчості, метою якої було створити атмосферу радості, насолоди від творчості, розвинути спостережливість, допитливість, здатність естетичного сприйняття, стимулювати дитячу творчість, любов до прекрасного, бажання творчо працювати.
УКРАЇНА – КОСМІЧНА ДЕРЖАВА
12 квітня все людство святкує Всесвітній день авіації та космонавтики. Це свято з'явилось на честь першого польоту у космос людини і тим самим воно підкреслює нестримну жагу людського роду до пізнання нових знань. Україна і космос - нероздільні. Зв'язок цей міцно встановився ще на зорі космонавтики. Чудовим вираженням міжнародного співробітництва в освоєнні Всесвіту, пізнанні його таємниць став політ українського космонавта Леоніда Каденюка, який стартував 19 листопада 1997 року. Цей політ тривав 16 діб. Леонід Каденюк взяв із собою у політ Державний прапор України, «Кобзар» Т. Г. Шевченка і вперше в космосі пролунав гімн України. До Всесвітнього дня авіації та космонавтики класний керівник Корнійчук А.В. провела із учнями 4 класу виховний захід «Україна – космічна держава». Школярі проходили квест, брали участь у вікторині, переглядали цікаві відео, створили лепбук «Космос». Четвертокласники збагатили свої знання про Всесвіт та отримали задоволення і гарний настрій.