Новини
«Ні! Я жива! Я буду вічно жити!»
25 лютого 2021 року виповнилося 150 років від дня народження української поетеси, драматурга і громадської діячки, класика української літератури – Лесі Українки.
Леся Українка – одна з найвизначніших постатей в історії української літератури. По собі вона залишила великий літературний доробок – вражаючі поеми, прозові твори, вірші, публіцистичні статті, переклади світової класики…
Класний керівник 9 класу Стратій М. О. організувала для дев’ятикласників цікавий пізнавальний захід: провела інформаційну хвилинку «Цікаві моменти із життя Лесі Українки», здобувачі освіти переглянули презентацію та відео, пригадали життєпис поетеси, ознайомилися із виставкою її творів.
Хто вмирає в боротьбі – в серцях живе повіки!
Їх назвали Небесною сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, вулиці Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину.
Серед Героїв Небесної Сотні були як зовсім юні, так і вже сивочолі люди з усіх куточків України - від сходу до заходу, від півдня до півночі. Небесна Сотня об’єднала в собі народ усієї Соборної України.
До Дня Героїв Небесної Сотні шестикласники разом із класним керівником Ляшенко Л.О. провели урок патріотичного виховання «Хто вмирає в боротьбі – в серцях живе повіки!» та організували конкурс дитячого малюнка «Я славлю свою рідну Україну та її героїв».
Реєстрація на «СпортКрафт Геймз. Битва з Тінню»
У закладі розпочалася реєстрація на Всеукраїнський фізкультурно-оздоровчий захід серед учнів та студентів «СпортКрафт Геймз Онлайн. Битва з Тінню», організована учителем фізичної культури Кочерягіним Р.В.
Фінальний Бос відновив сили після минулої поразки й приготував для учасників нові випробування. Він став невловимим, і ми бачимо лише його Тінь. Аби його здолати, учасникам потрібно побороти свою лінь і регулярно виконувати фізичні вправи. З кожним новим рівнем гри Тінь розвіюється, а образ Фінального Боса стає чіткішим. Чим сумлінніше учасники виконують вправи, тим легше їм буде здолати суперника наприкінці гри — успішно скласти екзамен і здобути заслужену винагороду.
Реєстрація на «СпортКрафт Геймз. Битва з Тінню» триває з 22 до 26 лютого.
Старт гри — 1 березня. Тривалість гри 21 день + 1 день на екзамен. Фініш гри — 22 березня. А З 23 березня фінішери почнуть отримувати заслужені медалі за челендж «СпортКрафт Геймз. Битва з Тінню».
До рідного слова торкаюсь душею
Нації вмирають не від інфаркту.
Спочатку їм відбирає мову.
Ліна Костенко
Наша рідна українська мова – одна з найбагатших і наймелодійніших мов світу. Її порівнюють з калиною, бо вона така ж красива, як народний, улюблений символ українців, її порівнюють зі співом солов'я, бо лине вона, як ніжна пісня співучого соловейка. Традиційно 21 лютого, з нагоди Міжнародного дня рідної мови, у нашому закладі були проведені заходи, спрямовані на зміцнення державотворчої функції української мови. Школярі ще раз долучилися вустами і серцем до материнської мови, найкращої, найсвятішої, найріднішої. Кожного року українська мова активно розширює поле свого функціонування. Усе більше представників молодшого покоління відчувають причетність до рідної мови та культури. Про те, як толерантно дотримуватися правил спілкування в соцмережах дізнавалися старшокласники на творчому спілкуванні (Web-квесті) «Українською в соцмережах – закон!», пропагуючи грамотну, активну комунікацію рідною мовою. Здобувачі освіти спробували свої сили у «Мовному батлі» , «Медіа-релізі», «Творчій експресії», написавши «Листа в майбутнє», у якому звернулися до нащадків із закликом зберігати багатства української мови. Для здобувачів освіти 6 та 7 класів відбулася зустріч у кав’ярні (гравікон) «Авторська мовознавча кухня» - аналогічно грі «Майстер-шеф». Учасники команд змагалися у конкурсах: «Грамотій», «Живе словечко: прочитай по губах», вікторині «Хто швидше», інтерактивній грі «Букет рідної мови», конкурсі скоромовок-спотиканок «Хто може повторити?», конкурсі сенканів «Жива криничка рідної мови». А ще учні закладу мали змогу переглянути пізнавальну стіннівку- мозаїку «До рідного слова торкаюсь душею», ознайомитися із запрошенням приєднатися до запропонованих челенджів. Заходи підготувала учитель української мови та літератури Тихонюк Т.І.
«Дружити - справа нелегка, але дружити треба вміти»
В усі часи і в різних народів дружба і вірність були головними із чеснот, ознаками благородності і поваги. Говорять, що дружба потрібна людині, тільки трішечки менше, аніж їжа та повітря. Ось і для третьокласників дружба посідає вагоме місце у шкільному житті. Тому сьогодні вони запросили до себе на гостинну своїх друзів-другокласників. Цікаві та захоплюючі завдання чекали на здобувачів освіти упродовж усього свята. Маса позитивних емоцій та приємних вражень залишилися на згадку у кожного учасника заходу, а на закінчення - усі друзі обмінялися смайликами з побажаннями.
«Герої не вмирають…Просто йдуть…»
20 лютого ми вшановуємо пам’ять Небесної Сотні, справжніх героїв, котрі змінили хід історії нашої країни, віддали свої життя під час Революції Гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людей, європейське майбутнє України. Імена всіх 106 загиблих назавжди залишаться в серцях кожного українця. Нині нашим солдатам - захисникам доводиться продовжувати боротьбу за єдність нашої держави, захищати її кордони. З метою увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні, вшанування подвигу учасників Революції Гідності та виховання в учнів почуття патріотизму і гордості за свою державу класний керівник 5 класу Ремезюк Г.І. провела урок-реквієм «Герої не вмирають… Просто йдуть…». Здобувачі освіти ознайомилися із світлинами загиблих людей – зовсім юних і досить зрілих, мали можливість переглянути кадри тих страшних подій на Майдані, декламуючи вірші, намагалися передати жертовність та любов до України Героїв Небесної Сотні, хвилиною мовчання вшанували пам'ять про загиблих. Школярі долучилися до тихої акції «Ангели пам’яті» - своєрідної переклички небайдужих людей, яким болить Україна.