Новини
Берегиня вроди – українська хустка
Сьогодні, 7 грудня, відзначається Всесвітній день української хустки. «Хустка життя», як її називають у народі, - це нетлінна пам`ять про наших мам, бабусь і прабабусь – берегинь українського роду. Це давній символ жіночої душі, кохання та вірності, національний оберіг, який супроводжує українських жінок від самого народження і до кінця життя. Не забули про традицію відмічати День української хустки і в нашій школі. Бібліотекарем Г.В.Хомотюк була організована виставка «Берегиня вроди – українська хустка» та флешмоб , «Зроби фото з хусткою». Відроджуємо, поважаємо, пропагуємо наші українські традиції – генетичні скарби нашого народу!
Не ведусь: я знаю як спілкуватися в Інтернеті
В Україні щорічно зростає кількість дітей, які мають доступ до мережі Інтернет та наражаються на небезпеку бути ошуканими злочинцями. Дана ситуація викликає велике занепокоєння та вимагає підвищення освіченості молодого покоління із питань онлайн-простору, вміння безпечно використовувати новітні технології. Тому з метою підвищення обізнаності учасників освітнього процесу класний керівник 5 класу Кочерягіна Н.П. провела інформаційно –просвітницький захід щодо запобігання насильству та експлуатації дітей у цифровому просторі «Не ведусь» в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства». П’ятикласники мали змогу переглянути відеоролик « Ігроманія» з подальшим його обговоренням, розв’язували ситуаційні завдання та виготовили плакат «Правила безпечного користування Інтернетом».Мережа Інтернет для сучасного молодого покоління – це не тільки віртуальна реальність, а повноцінна частина життя, де вони навчаються, спілкуються, вибудовують відносини. Головне завдання на сьогодні – розповісти про складні теми та навчити себе захищати.
Насильству STOP!
Сьогодні, 03 грудня 2021 року, учні 4 класу також долучилися до Всеукраїнської кампанії «16 днів проти насильства». Класний керівник Хомжа М.В. підготувала та провела низку цікавих заходів щодо привернення уваги до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми та протидії торгівлі людьми. Здобувачі освіти мали змогу переглянути відеоролик «Діти проти насильства», створили плакат «Ми за дитинство без насилля», а також взяли участь у квесті «Насильству STOP!».
«Сучасне рабство досі існує, але останнє слово залишається за свободою!»
Здобувачі освіти 11 класу взяли участь у проведенні круглого столу «Попередження торгівлі людьми», підготовленого класним керівником Столярчук Ю.В. Школярі говорили про основні проблеми та помилки, що виникають у громадян України, які виїжджають за кордон, стають «живим товаром», потрапляючи в рабство. Старшокласники звернули увагу на питання : актуальні дані по торгівлі українцями, поточні загрози, пов'язані з торгівлею людьми, що робити, якщо потрапив у біду, профілактика торгівлі людьми в Україні.
Подаруй добро серця
Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція “16 днів проти насильства” , яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Цьогоріч класний керівник Бандура Олег Олександрович організував для учнів 2 класу урок доброти. Школярі мали змогу продемонструвати свої здібності, представивши малюнки на виставку «Світ без насильства очима дітей», провели розвивальні вправи щодо профілактики насильства: «Агресивний і сором’язливий», «Коло довіри», переглянули мультфільм про права дитини та виконали вправу «Подаруй добро серця».
100 років Другого Зимового походу Армії Української Народної Республіки
У листопаді цього року виповнюється 100 років Другого Зимового походу Армії Української Народної Республіки – останньої спроби збройним шляхом повернути втрачену державність. Водночас Україна вшановуватиме вояків Армії УНР, розстріляних біля містечка Базар. Другий Зимовий похід став героїчною сторінкою історії українського державотворення. Він не приніс очікуваних результатів – підняти загальноукраїнське збройне повстання не вдалося. Але відвага і самопожертва учасників рейду є взірцем виконання обов’язку перед народом і державою. З метою висвітлення подій Другого Зимового походу учителем історії Л.О. Ляшенко було прведено відеоконференцію з учнями 7 класу.