Новини
Сторінками історії
Так як кожна велика ріка починає свій нестримний біг з невеличкого чистого джерельця, так і любов громадянина до своєї батьківщини розпочинається з любові до тієї місцевості, де він розпочав пізнавати світ, де пройшли його дитячі роки, де знаходяться могили його предків. Щоб вірно орієнтуватися в житті, бути освіченою людиною, потрібно вивчати минуле свого народу, його історію. Історія народу, як і життя окремої людини, має героїчні, щасливі та трагічні сторінки. Саме такі сторінки історії села Кузьминці переглянули учні 8 класу разом із своїм класним керівником Лісянцем О.І.. З великою цікавістю учні розглядали історичні матеріали, зібрані у праці великої шанувальниці та дослідниці історії села Щасливої Параски Дмитрівни, аналізували події, знаходили прізвища знайомих, сусідів, родичів, дізнавалися цікаві факти про дивовижні події в історичному минулому рідного села.
«Безпека – це наше майбутнє»
Під такою назвою класний керівник Бандура О.О. провів практичне заняття з учнями початкових класів з безпеки життєдіяльності. Школярі ознайомилися із вмістом медичної аптечки, а також дізналися про те, як надати першу медичну допомогу. Учні 4 класу розповіли молодшим школярам про служби екстрених викликів.
Гортаючи сторінки історії
15 березня учні 3 класу разом із класним керівником Хомжею М.В. вирушили в історичну подорож “Гортаючи сторінки історії: Українська революція 1917 – 1921 років”. Таку мандрівку організовано з метою вшанування традицій боротьби за незалежність і соборність України у рамках проголошеного Указом Президента України 2017-й рік – Роком Української революції 1917-1921 років. Подорож складалася з патріотичної абетки, що висвітлила найвизначніші події та постаті, пов’язані з подіями Української революції 1917-1921 років, виставки портретів визначних діячів Української революції, а також перегляду презентації «Минуле і майбутнє української визвольної боротьби 1917-1921 років».
Без пам'яті немає майбутнього !..
Жорстока й бездушна німецько - радянська війна забрала життя мільйонів людей, принесла біду й горе в кожну сім’ю. І від усіх нас залежить, щоб це залишилося в нашій пам’яті й у пам’яті майбутніх поколінь. Бо без пам’яті немає майбутнього. Вклонитися ж тим, хто дав нам священне право жити на Землі, завдяки кому ми багато років не знали, що таке війна, сьогодні , 14 березня, зібралися учні нашої школи біля Обеліску Слави у с. Кузьминці. Дев’ятикласники разом із класним керівником Ляшенко Л.О. провели урочисту лінійку-реквієм, присвячену 73 річниці визволення Гайсинщини.
Нове покоління патріотів - ДОБРОВОЛЬЦІ
Березень 2014 року увійшов у новітню історію України як початок бойового шляху української армії. Навесні 2014 року народилося нове покоління Патріотів - Добровольці- люди, які першими встали на захист України у скрутний час. З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності - активних учасників добровольчих формувань, які брали участь у Революції гідності, уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості, педагогом- організатором школи Ремезюк Г.І. було організовано зустріч школярів молодших класів з учасником 27 сотні Самооборони Майдану Жаданом А.І. Учні захоплено слухали виступ Анатолія Івановича - людини, яка пройшла горнило Афганської війни і свідомо, за покликом серця , у важкий для своєї держави час стала на захист її суверенітету та територіальної цілісності.
Класний керівник Кочерягіна Н.П. разом із шестикласниками організувала експрес-огляд світлин "Шляхами подвигу і слави":
Життя, присвячене пісні
Україна подарувала світові багато чудових музикантів і композиторів, у творчості кожного з них українська народна пісня посідала чільне місце. Сьогодні класний керівник 4 класу Лісянець С. М. ознайомила своїх вихованців із творчістю композитора, який пов'язав своє життя саме з українською народною піснею. Микола Дмитрович Леонтович – український композитор, хоровий диригент, громадський діяч, педагог, автор широковідомих обробок українських народних пісень для хору «Щедрик», «Дударик», «Козака несуть». Дітям було цікаво дізнатись, що його обробка пісні «Щедрик» відома у всьому світі як різдвяна колядка «Carol of the Bells», вона звучить у таких кінофільмах, як: «Один вдома», «Гаррі Поттер». Учні погодились з тим, що творча спадщина композитора – неоціненне надбання української музичної культури, яке приносить радість та відчуття свята людям.