Новини
Як допомогти дітям самостійно вчитися в умовах війни?
Права людини
10 грудня у світі свідзначають Міжнародний день прав людини. У цей день, зазвичай, згадують про механізми досягнення безпеки в суспільстві й зусиллях світового співтовариства щодо виховання підростаючого покоління у дусі дотримання прав людини. З нагоди цієї події в рамках Всеукраїнської кампанії «16 днів проти насильства» у 10 класі було проведено online урок на тему «Права людини». Учні ознайомилися з історією розвитку прав людини у світі, переглянули фільм «Історія розвитку прав людини», з правами громадян України та правами , які мають діти у нашій державі згідно Конвенції ООН про права дитини, що з 1991 року є частиною національного законодавства України.
Акція «16 днів проти насильства»
З 25 листопада по 9 грудня 2022 року у закладі було проведено акцію "16 днів проти насильства". У рамках проведення Всеукраїнської акції школярі мали змогу взяти участь у психологічній грі «Мандрівка в країну Сонячних зайчиків», тренінгу «Колаж емоцій» , онлайн годині «Протидія булінгу в дитячому колективі» .Заходи проводились з метою популяризації правової освіти серед учнівської молоді, привернення уваги громадськості до проблем насильства у сім’ї , забезпечення рівних прав жінок та чоловіків.
Українська хустка - родинна цінність захисту й тепла
Хустка для українок - це не просто головний убір, це річ символічна, знакова і є нашою культурною спадщиною. Хустка об'єднувала жіночі покоління та передавалася як сімейна цінність від матері до доньки, це оберіг, генетичний скарб нашого народу, наше минуле і майбутнє.Цьогоріч до Всеукраїнського дня української хустки здобувачі освіти нашого закладу організували челендж "Родинна хустка у світлинах", до якого долучилися учителі, матусі та бабусі школярів. Тож нехай цей яскравий оригінальний аксесуар займе достойне місце в гардеробі кожної жінки та дівчини і стане родинною цінністю захисту й тепла .
Вітання усім, хто носить ВИСОКЕ ЗВАННЯ ЗАХИСНИКА
Вік української армії сягає кількох століть, а її бойові традиції формувалися у важких кривавих війнах і конфліктах від Київської Русі до Другої Світової війни. І сьогодні солдати і офіцери Збройних Сил України гідно продовжують традиції своїх дідів і батьків. Країна пишається своїм військом і довіряє йому. Українська армія відродилась в умовах війни, пройшла численні випробування, зміцніла та зламала загарбницькі плани ворога. Країна вкотре довела, що готова боротися за свою незалежність. Сьогодні вітаємо нашу гордість і найцінніше багатство України – всіх її військовослужбовців із Днем Збройних сил України. Колектив закладу долучився до святкового вітання , в першу чергу, односельців, які у цей важкий напружений час захищають мир і спокій наших домівок. Діти писали листи, малювали вітальні малюнки, зробили власноруч амулети та обереги, записали щирі слова подяки для найрідніших та вітали із цим величним днем усіх, хто носить високе звання ЗАХИСНИКА. Поки є герої, що захищають мирне майбутнє наших дітей від брехливого підступного ворога, ми обов’язково переможемо. Молимось за вас, воїни України!
Григорій Сковорода – символ мудрості української землі
Григорій Сковорода відомий як одна із найбільш важливих і впливових особистостей, які формують нашу історію. Його філософія справила величезний вплив на людей в усьому світі. Сковорода входить, за версією Юнеско, до п’яти мудреців світу – разом із Сократом, Конфуцієм, Спінозою і Махатмою Ганді. Їх усіх об’єднує принцип: «жив, як учив».
До 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди у закладі відбулися заходи, впродовж яких учні переглянули презентацію «Розмова про премудрість», побували на онлайн-вікторині «Г. Сковорода – символ мудрості української землі», знайомилися із життєписом українського філософа, який присвятив чимало своїх творів дослідженню стосунків між людьми. Багатство духовне, моральне, а не матеріальне, жага до знань, пізнання нового міститься в афоризмах Г.С.Сковороди. Його мудрість – проста. Однак завжди актуальна. Саме в рік, коли Україна відзначає 300 років з Дня народження Г.С. Сковороди, російський агресор знищує його музей в с. Сковородинівка, де завершив свій земний шлях видатний філософ, але українську культуру знищити неможливо.