Новини
Пізнавально-превентивний квест
12 жовтня класними керівниками Г.В.Хомотюк та Р.В.Кочерягіним був організований та проведений квест для здобувачів освіти 7 - 8 класів під назвою «Тест Білборда та кохання в Інтернеті». Метою заходу було ознайомлення школярів із небезпеками, що можуть виникнути під час спілкування в Інтернеті, формування навичок безпечного спілкування та роз’яснення необхідних дій у разі підозри чи виникнення онлайн - грумінгу чи секс-торшингу. В ході заходу на учнів чекало 7 зашифрованих завдань. На кожній локації команда знаходила частинки пазлу із буквою та послання. Відшукавши всі сім завдань, учасники квесту склали пазл, на якому зображено QR-посилання на відео, а з літер утворили слово «грумінг». Емоції переповнювалися з кожним виконаним завданням, а цікавість та інтрига збереглася до кінця відео. Маємо надію, що школярі засвоїли нові знання щодо ризиків надсилання таких фото або повідомлень та відтепер знають, як убезпечити себе у кіберпросторі.
Подорож до країни Книголяндії
Добре, коли людина має багато друзів. Для школярів нашого закладу одним із друзів є книга. Це друг мудрий, який не вміє говорити, але вчить нас розумним наукам, розповідає про цікаві пригоди, про дива навколишнього світу, веде до країни знань. От і сьогодні учні 2 та 3 класів мали змогу здійснити уявну подорож до країни Книголяндії. Діти дізналися багато цікавого про походження книги, побачили світлини книг-рекордсменів, відвідали віртуально дивовижні бібліотеки світу, пригадали сюжети дитячих казок, взяли участь у цікавих конкурсах та виготовили закладки до своїх улюблених книжечок.
StopSexting!
Для сучасних дітей та підлітків мережа Інтернет – це не просто віртуальна реальність, а повноцінна частина їхнього життя, де вони навчаються, спілкуваються, вибудовують відносини та відчувають себе частиною спільноти. Проте саме Інтернет все частіше стає джерелом сучасної небезпеки для дітей, наслідки якої не обмежуються втратою грошей чи особистих паролів у соціальних мережах, а можуть коштувати дитині здоров’я та майбутнього.«StopSexting» - це інформаційна кампанія та всеукраїнська акція з метою захисту дітей від сексуальних ризиків в Інтернеті. З метою формування у здобувачів освіти уявлення про актуальні ризики, пов’язані з надсиланням власних інтимних фото та небезпеками, що можуть виникнути під час спілкування в Інтернеті, а також формування навичок безпечного спілкування, класні керівники 9класу Стратій М.О. та 10 - Столярчук Ю.В. провели інформаційну хвилинку та квест «StopSexting». Після ознайомлення з правилами гри, школярі активно розпочали виконувати завдання, і, знайшовши усі частинки пазлу та QR-код, склали ключове слово та переглянули відеосюжет з відповідної теми. Після активного та цікавого обговорення пізнавальних питань, підліткам повідомили номери телефонів кіберполіції, Національної дитячої «гарячої лінії», а також порадили не замовчувати про такі ситуації.
#stop_sexтинг
У Великобританії є незаконним перегляд та зберігання матеріалів, що зображують сексуальне насильство та експлуатацію над дітьми. В Україні такі дії не вважаються правопорушенням. Хоча в інтернет середовищі не існує кордонів: жертва і злочинець можуть жити в різних країнах, тим самим вчиняючи міжнародний злочин. Аби захистити наших дітей, ми маємо згуртуватися та якісно інформувати наше суспільство. І це завдання не лише держави. Батькам варто частіше розмовляти з дітьми про можливі кіберризики, адже саме вони є найпершою ланкою захисту дітей.
Відповідно до листа Уповноваженого Президента України з прав дитини Миколи Кулеби від 01 жовтня 2020 року № 15/3-07/1686 щодо створення безпечного онлайн-простору для учнів, з метою захисту дітей від сексуальних ризиків в Інтернеті, класні керівники 5 та 6 класів Ляшенко Л.О. та Ремезюк Г.І. провели із здобувачами освіти превентивне заняття «НЕ ВЕДУСЬ».Особливо цікавими були для школярів вправи «Мої онлайн друзі» та «Щит захисту дитини».
Красуню-осінь ми зустрічаємо із трепетом в душі…
І хоча нам трохи сумно за літом, проте красуню-осінь ми завжди зустрічаємо з трепетом у душі. І не дивно, адже немає такого майстра, який так вміло і вправно розфарбовує ліси, поля, квіти, трави у сотні яскравих кольорів та відтінків. Осінь-чарівниця позолотила все навкруги. Кожен осінній день барвистий, загадковий, неповторний. З гарним настроєм та позитивними емоціями милувалися першокласники казковими барвами осені, створювали осінній колаж та композицію з осінніх квітів.
Урок доброти «Гуманне та відповідальне ставлення до тварин»
Разом з усією Україною заклад загальної середньої освіти с. Кузьминці долучився до проведення Уроків доброти, що пропагують людяне ставлення до тварин. Як привити любов до чотирилапих? Що таке відповідальне ставлення до песиків та котиків? Як уникнути проблем у спілкуванні з тваринами? На всі ці питання на Уроці доброти намагалися знайти відповіді класний керівник Столярчук Ю.В. разом з десятикласниками . Дуже важливо виховати у дитини добре ставлення до навколишнього середовища, підтримувати її прагнення допомагати тим, хто цього потребує. У результаті це стане рушійною силою до появи гуманності і сформує активну життєву позицію в майбутньому. Благодійний Фонд «Щаслива лапа» створив проєкт «Біоетика», який допомагає у формуванні в молодого покоління відповідального ставлення до тварин. Під час «уроків доброти» діти дізнаються про історію появи собачок та котиків, їх особливості та характер, правила догляду за ними та про особливості спілкування з безпритульними тваринами. Саме такий «урок доброти» пройшов 5 жовтня в 10 класі, тим самим здобувачі освіти долучилися до акції «Гуманне та відповідальне ставлення до тварин», та взяли участь у вікторині «Кудлатий друг», присвяченій Всесвітньому дню захисту тварин.