Новини
Запали свічу пам’яті
Голодомор 1932 - 1933 років – страшна трагедія в історії нашої держави, яка забрала життя мільйонів людей. Невідома навіть точна цифра. Щоб не повторилися такі події, ми повинні знати і пам’ятати про них. Напередодні Всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті померлим від голоду», приуроченій 88- й річниці Голодомору 1932- 1933 років в Україні, у нашому закладі пройшло ряд заходів. Класними керівниками проведені круглі столи «Моторошні дні в історії українського народу», у шкільній бібліотеці упродовж тижня школярі 1-4 класів переглядали книжкову виставку «Голодний 1932-1933-й ». Здобувачі освіти старших класів відвідали виховний захід, який підготували учні 9 класу: читали вірші, спогади очевидців тієї страшної трагедії, переглянули відеоролик Українського інституту національної пам’яті «Історія гідності. Голодомори», « Де б ти не був – вшануй померлих від голоду». А 28 листопада члени учнівського самоврядування о 16-й годині приєдналися до Всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті усім померлим від голоду».
Я проти насильства
Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня проводиться Міжнародна кампанія «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. З метою привернення громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства колектив нашого закладу також долучились до акції «16 днів проти насильства». Першокласники разом з класним керівником Бандурою О.О. провели пізнавальну зустріч за круглим столом, де порушували актуальні питання насилля в сім’ї, серед однолітків у школі, серед друзів. Школярі створили леп бук «Я обираю щастя», організували конкурс малюнків «Я проти насильства».
Мій улюблений світ – без насильства
Ми живемо у світі, де, на превеликий жаль, існує таке негативне явище, як насилля. Прояви насильства порушують права людини, принципи вільного та справедливого існування. Мета проведення акції “16 днів без насильства” в нашому закладі – привернення уваги учнів до проблем насильства в дитячому та учнівському колективах та протидії насильству в сім’ї. Для молодших школярів акція розпочалася із години спілкування “Ми – різні, але ми – рівні”. Разом із класним керівником Угровецькою І. В. учні 2 класу організували флешмоб “Наші долоньки проти насильства” та «Синя стрічка», переглядали відеофільми про форми й види насильства та дискутували на тему його уникнення. Будьте уважними до людей, а особливо до дітей, які вас оточують, та не залишайте їх у біді, ось головний висновок, який зробили учні після заходу.
Пам'ять голоду – пам'ять серця
1933-й рік… найчорніший час в історії України. У світі не зафіксовано такого голоду, як той, що випав на долю нашого народу. 28 листопада 2020 року українці вшановують пам’ять про жертв голодоморів 1921-1922, 1932-1933, 1946-1947 років в Україні. 26 листопада здобувачі освіти 9 класу ЗЗСО І-ІІІ ст. с. Кузьминці разом із своїм класним керівником Стратій М.О. провели годину скорботи «Пам'ять голоду – пам'ять серця». Школярі нагадали про ті страшні сторінки історії нашої держави, коли без стихії, без засухи, без війни – в самому центрі Європи, в Україні, яка була житницею континенту, небачений голод забрав у могилу мільйони людей. Учасники заходу зачитали цікаві історичні факти про те страшне голодне лихоліття, адже це – достовірне джерело правди. Також увазі усіх запрошених було запропоновано перегляд документальних відео- та фотоматеріалів, що дали змогу унаочнити жорстокі факти із життя українського народу 1932-1933 років. Тривожною була хвилина мовчання. Адже моторошно уявити мільйони зморених голодом людей України. Дев’ятикласники наголосили на тому, що хліб потрібно шанувати, адже колоски пшениці вважаються символом життя і перемоги над голодом.
День Гідності та Свободи
21 листопада, відповідно до Указу Президента України, відзначається День Гідності та Свободи — річниці початку доленосних для України подій Помаранчевої революції та Революції Гідності. Саме в цей день на Майдані зібралися перші декілька сотень протестувальників. Це був день свободи, надії, свято вільних українців. Саме тому класний керівник Хомжа М.В. сьогодні на годині спілкування ознайомила маленьких українців-третьокласників із об'єктивною інформацією того періоду. Дізналися школярі про історичні події та обіцяли рости справжніми патріотами своєї держави.
Робота гуртка "Ерудит"
Здобувачі освіти нашого закладу із задоволенням відвідують гуртки за інтересами, в яких мають можливість реалізувати здібності, заявити про себе, з користю провести час. Сьогодні відбулось чергове заняття гуртка «Ерудит» для четвертокласників (керівник Лісянець С. М.). Члени гуртка вчились розв’язувати метаграми – ігри зі словами, що розвивають логічне мислення, спостережливість, увагу, кмітливість. Маленькі ерудити наполегливо долали «слова-сходинки», отримуючи насолоду від кожного правильно дібраного слова.