Новини
Трагедія Бабиного Яру
26 вересня 2016 року у школі відбулися заходи, присвячені трагічним подіям у Бабиному Яру. Урок-пам'яті, урок-реквієм "Забуттю не підлягає" для учнів 9-10 класів підготувала учитель історії Ляшенко Л. О. Учні уважно і захоплююче слухали розповідь учителя, повідомдення учнів Безпалько Тетяни і Терлецької Ганни про одну з найстрашніших сторінок літопису зла та страждань, написаних людською кров'ю. Бабин Яр став символом збереження національної пам'яті українського народу, утвердженням нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людства.
Екскурсійна поїздка до Києва
Українській столиці - понад 1500 років. Більш стародавнього міста в Україні немає. І вже за це Київ варто відвідати. З особливим нетерпінням чекали екскурсійної поїздки учні нашої школи, ті, хто бував у Києві, а особливо ті, хто вперше, 24 вересня 2016 року, знайомився з його минулим і сучасністю. Історико-культурна спадщина міста унікальна - це близько 2000 пам'яток археології, історії, природи, архітектури. Незабутні враження залишилися в учнів від меморіального комплексу "Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років", який розташований на схилах правого берега Дніпра, на Печерську. Школярі ознайомилися з монументом "Батьківщина-мати", головною площею з Алеєю міст-героїв і скульптурними композиціями "Форсування Дніпра", "Передача зброї", галереєю героїв фронту і тилу із бронзовими горельєфними композиціями, чашею "Вогонь слави", виставкою бойової техніки та озброєння. Школярам пощастило стати учасниками Всеукраїнського патріотичного квесту, який проходив на базі музею 24 вересня. Свої враження від усього побаченого учні залишили у книзі відгуків: "Ми вражені силою духу воїнів - захисників, воїнів - визволителів! Ваш патріотизм, ваш подвиг є прикладом для нас! Уклін ВАМ!" Відчуття, які переживали школярі, відвідавши Майдан Незалежності, алею Героїв Небесної Сотні, важко передати словами, адже це історія сучасної України, пам'ять про борців за суверенітет і незалежність Батьківщини. Цікавою була і культурна програма перебування у столиці. Учні та їх батьки вдячні учителю історії Ляшенко Л. О. за організацію змістовної і пізнавальної поїздки.
Вони стали на захист своєї Батьківщини
На захист рубежів України стали п'ятнадцять жителів Кузьминецької територіальної громади. Тепла і хвилююча зустріч з учасниками бовових дій на Сході України: Клебаном Миколою Олександровичем, Дідиченком В'ячеславом Володимировичем та Самойловим Віктором Геннадійовичем відбулася сьогодні у нашій школі. З глибоким сумом та болем в очах бійці ділилися з учнями спогадами, розповідали школярам, що пережили за час, проведений у зоні АТО. Колишні бійці своїм прикладом показали, що не тільки словами можна любити свою Батьківщину, але і вчинками доводити це. Усі присутні щиро подякували запрошеним за зворушливу зустріч.
.
"Ми на згадку про біль і про смерть заховали любов..."
З метою формування в учнів школи уявлень про військовий обов’язок і вірність Батьківщині, формування досвіду моральної поведінки кожного школяра, знайомство з героїчними сторінками історії нашої країни, виховання поваги до старшого покоління, один до одного, сьогодні, у День партизанської слави України, учні 1-4 класів ознайомилися з матеріалами рукописної книги "Цікаві люди мого села". Гортаючи сторінки історичного минулого, школярі дізналися про підпільну партизанську групу, яка діяла у селі на чолі з І. М. Корольом. До її складу входили учителі місцевої школи: Я. П. Попов та П. М. Лізавенко, вони, не шкодуючи свого життя, здобували перемогу у запеклих боях.
Міжнародний день Миру
Найбільше у світі щастя – це мир, коли люди живуть спокійно, земля не здригається від страшних вибухів.
Щороку 21 вересня люди у різних куточках планети відзначають Міжнародний день миру, свято, покликане змусити всіх не тільки задуматись, але й зробити що-небудь заради спокою на Землі.
Традиційно 21 вересня у нашій школі проходять заходи до Міжнародного дня миру, цьогоріч було організовано флеш-моб « Я хочу миру на землі…», школярі молодших класів виготовляли паперові голуби.
Годуб - символ миру, а також бажання свідомого громадянина жити в незалежній країні. Бажаємо всім нам відчути запах житнього колосу, милуватися блакитним небом у вільній, мирній Україні!
СЛАВИМО ПОДВИГ ВАШ...
Відповідно до листа управління освіти, фізичної культури та спорту Гайсинської районної державної адміністрації, напередодні відзначення Дня партизанської слави у школі проходять заходи, метою проведення яких є всенародне вшанування подвигу партизанів та підпільників у період Другої Світової війни, увічнення їхньої пам'яті. Це державне визнання внеску народних месників у Велику перемогу над нацизмом, відновлення історичної справедливості. Учитель історії Ляшенко Л. О. організувала змістовний семінар з учнями 10-11 класів "Місце партизанського руху в процесі звільнення України". Учні 5 та 8 класів відвідали пам'ятні місця, Обеліск слави, висловивши глибоку повагу до захисників України, які боролися за свободу і мир у глибокому тилу.