Гайсин

Новини


Цікаві новини від МОН

 

 
 

Колеги, вітаємо!

Сьогодні в нашій щотижневій добірці найцікавіших новин від МОН – про Серпневу конференцію 2020, яка відбудеться онлайн вже за 5 днів, звіт про моніторинг впровадження НУШ, підручники для 3-х класів Нової української школи та обговорення проєкту професійного стандарту керівника закладу загальної середньої освіти

СЕРПНЕВА КОНФЕРЕНЦІЯ – ВЖЕ ЗА 5 ДНІВ

Вже у вівторок, 18 серпня, відбудеться Всеукраїнська серпнева конференція, цьогоріч – у онлайн-форматі. Трансляція буде відкрита для всіх без попередньої реєстрації на сторінках МОН у Facebook та YouTube.

Ключова тема конференції – освіта в умовах пандемії: як організувати навчальний рік 2020-2021

Спікери також розкажуть про: 

 • особливості організації протиепідемічних заходів у закладах освіти у період карантину;
 • рекомендації щодо організації освітнього процесу 2020-2021 н.р. в дитсадках, школах, профтехах, коледжах та університетах в умовах пандемії;
 • міжнародні стандарти повернення шкіл до навчання в умовах пандемії.
 • Час проведення: 9:00 – 13:00. 

Попередня програма заходу – за посиланням. Буде можливість поставити запитання спікерам у коментарях під трансляцією.

Інформація про конференцію також є у новині на сайті МОН.

                                    МОНІТОРИНГ ВПРОВАДЖЕННЯ НУШ
На сайті МОН оприлюднено результати першого етапу моніторингу впровадження реформи "Нова українська школа". Радимо ознайомитись із усім звітом ось за цим посиланням, а нижче коротко наводимо кілька цікавих результатів дослідження.
 • Учні пілотних шкіл показали вищий у понад 10% результат за такими уміннями, як співпраця, прийняття рішень, розв’язання проблемних завдань, обґрунтування власної позиції, ініціативність, творчість.
 • На уроках української мови та/або літературного читання у спеціалізованих школах та пілотних класах учні більше, ніж у непілотних, висловлювали власні пропозиції та ідеї, ставили запитання. 
 • Підходи до викладання, на яких базується реформа НУШ, підтримує більшість вчителів. Керівники закладів освіти у більшості також ставляться до неї позитивно. Більшість батьків так само позитивно оцінюють НУШ.
 • Абсолютна більшість опитаних керівників закладів освіти – 99% – переконані, що передбачені реформою НУШ зміни здатні покращити якість шкільної освіти в Україні. 

А за цим посиланням на сайті МОН можна коротко прочитати про дослідження. 

       ПІДРУЧНИКИ ДЛЯ 3-Х КЛАСІВ НУШ

Станом на 11 серпня області вже отримали 88% підручників для 3-х класів НУШ. А до семи областей ‒ Донецької, Запорізької, Луганської, Миколаївської, Сумської, Харківської та Херсонської ‒ вже доставлено 100% нових підручників для учнів 3-х класів.

Після того, як обласні книжкові бази отримають підручники, їхню доставку до шкіл забезпечує вже місцева влада.

Докладніше про доставку підручників читайте на сайті МОН.

ДОЛУЧАЙТЕСЬ ДО ОБГОВОРЕННЯ ПРОЄКТУ  ПРОФСТАНДАРТУ КЕРІВНИКА ШКОЛИ

 На громадському обговоренні – проєкт професійного стандарту за професією «Керівник закладу загальної середньої освіти». Будемо вдячні, якщо матимете змогу долучитись до роботи над документом – його можна знайти за цим посиланням. Нам важлива ваша думка!

Зауваження та пропозиції до проєкту приймаються до 12 вересня в письмовому вигляді та електронною поштою за адресами:

З любов'ю   команда Міністерства освіти і науки України

 

14.08.2020 | Aдмін | Читати далі

Новини від МОН

ЯК СТВОРИТИ БЕЗПЕЧНІ УМОВИ У ШКОЛІ Й ПІДГОТУВАТИСЬ

ДО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ: РЕКОМЕНДАЦІЇ МОН

Міністерство підготувало рекомендацїі для шкіл, які допоможуть створити безпечні умови для педагогів та учнів під час карантину, а також бути готовими до можливих змін епідемічної ситуації. 

Зокрема, МОН рекомендує школам:

 • закріпити за класами окремі навчальні кабінети для мінімізації пересування учнів у закладі;
 • запровадити гнучку структуру навчального року – передбачити можливість змінювати терміни канікул, початку і завершення семестрів з урахуванням епідеміологічної ситуації;
 • на початку нового навчального року з’ясувати рівень опанування навчального матеріалу, який учні вивчали дистанційно наприкінці 2019/2020 н.р., і визначити необхідність повторно вивчати цей матеріал;
 • спілкуватись із батьками переважно дистанційно;
 • запропонувати навчання на екстернаті або дистанційно батькам учнів із хронічними легеневими хворобами, розладами імунної системи, захворюванням на цукровий діабет тощо.

Відповідний лист із рекомендаціями вже надіслано керівникам шкіл і місцевих управлінь освіти і науки. Із ним також можна ознайомитись за цим посиланням. Докладніше про рекомендації читайте у матеріалі МОН.

                                      КОНЦЕПЦІЯ РОЗВИТКУ STEM-ОСВІТИ

Кабінет Міністрів ухвалив Концепцію розвитку природничо-математичної освіти (STEM-освіти), реалізація якої передбачена до 2027 року.
 Згідно з Концепцією, навчальні методики та навчальні програми STEM-освіти будуть спрямовані на формування компетентностей, актуальних на ринку праці. Зокрема, це критичне, інженерне і алгоритмічне мислення, навички оброблення інформації й аналізу даних, цифрова грамотність, креативні якості та інноваційність, навички комунікації.

STEM-освіта може реалізуватися через усі види освіти – формальну, неформальну, інформальну (на онлайн-платформах, у STEM-центрах/лабораторіях, за допомогою екскурсій, турнірів, конкурсів, фестивалів, практикумів тощо).

Докладніше про концепцію можна почитати ось за цим посиланням

                                        ВСТУП-2020: АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

І традиційно ділимось актуальними новинами про вступну кампанію. Закликаємо за можливості ділитись ними зі вступниками та їхніми батьками – ця інформація може стати їм у нагоді!
 • Вступники пільгових категорій мають можливість подавати електронні заяви – цьогоріч в ЄДЕБО реалізовано новий модуль “Особи зі спеціальними умовами вступу”. Деталі – за посиланням.
 • Вступникам, які не можуть зареєструвати особистий е-кабінет через помилки у документах про повну загальну середню освіту, не потрібно отримувати дублікати. Їм необхідно звернутись до сервісу підтримки електронних кабінетів вступників, надіславши на ez@inforesurs.gov.uaвідповідного електронного листа. Деталі – за цим посиланням.
 • Ми також опублікували інструкцію, як правильно розрахувати середній бал додатка до документа про повну загальну середню освіту, який потрібен, щоб подати заяву на вступ до вишу – як в електронному, так і в паперовому вигляді. Інструкцію можна знайти за цим посиланням.
З любов'ю  команда Міністерства освіти і науки України
07.08.2020 | Aдмін | Читати далі

Актуальні новини від МОН

                                          ЗНО-2020: АКТУАЛЬНІ НОВИНИ

Позаду – вже три тестування! У вівторок, 30 червня, відбулось ЗНО з української мови і літератури. У традиційно найчисельнішому тестуванні взяли участь 275 081 особа – це 74,44% від загальної кількості зареєстрованих. Сьогодні, 2 липня, пройшло тестування з фізики. Його учасниками стали 22 284 осіб. Нагадаємо, основна сесія ЗНО-2020розпочалась 25 червня тестуванням з математики.
Зверніть увагу: безпека на ЗНО 
Під час кожного з цих ЗНО були випадки, коли учасників не допускали до тестування через виявлені ознаки гострих респіраторних хвороб. Тому просимо вас за можливості нагадати випускникам рекомендації щодо безпеки під час ЗНО в період пандемії COVID-19, а також повідомити про можливість скласти ЗНО під час додаткової сесії, якщо не вдалось потрапити на основну через стан здоров'я.
На ЗНО – лише з оригіналом документів
До пункту проведення ЗНО учасники можуть потрапити лише з оригіналом паспорта, ID-картки або іншого документа, серію та номер якого зазначено у Сертифікаті ЗНО. Електронна версія ID-картки в державному застосунку Дія для посвідчення особи використовуватися не може.
 Повернення коштів за пробне ЗНО розпочалось 1 липня
Як саме повертатимуть кошти? Що робити, якщо немає картки ПриватБанку? Як діяти, якщо ЗНО оплачували батьки, а не самі учасники тестування? Відповіді на ці та інші важливі питання щодо повернення коштів читайте у нашому матеріалі.
 
 ВСТУП-2020: ПОЧАЛИ РОБОТУ ГАРЯЧІ ЛІНІЇ ТА ПРИЙМАЛЬНЯ ГРОМАДЯН
 30 червня розпочали роботу консультативні лінії та приймальня громадян щодо вступу-2020.
Тут можна отримати відповіді щодо реєстрації електронних кабінетів та подання заяв, сертифікатів ЗНО, надання пільг та інших питань. 
 Консультативні лінії та приймальня громадян працюватимуть до 15 вересня включно. Усі контакти розміщено за посиланням.
Завантажити інфографіку можна за посиланням.
 
2020/2021 – РІК МАТЕМАТИЧНОЇ ОСВІТИ
25 червня Кабінет Міністрів ухвалив план проведення Року математичної освіти в Україні у 2020/2021 навчальному році. Зокрема, для шкіл план передбачає:
 • обов’язкову державну підсумкову атестацію у формі ЗНО з математики;
 • більше навчальних годин на вивчення математики в Держстандарті базової середньої освіти;
 • курси “Логіка”, “Математична логіка” у варіативній складовій для 1-11 класів;
 • тренінги для вчителів початкових класів із застосування Легоматематики в навчанні;
 • обладнання для навчальних кабінетів і STEM-лабораторій.
А ще в межах Року математики у листопаді 2021-го має відкритись Музей науки!
 
ВАЖЛИВА ВАША ДУМКА!
На громадському обговоренні – два важливих документа, які стосуються освіти у школах. Нам важлива ваша думка як експертів у шкільній освіті, тому запрошуємо взяти участь у роботі над ними.
Це були основні новини за тиждень від МОН.
 Коротко нагадуємо, що отримання цієї розсилки – виключно добровільне. Якщо ви НЕ ХОЧЕТЕ її отримувати, будь ласка, дайте знати у цій гугл-формі.
Якщо ж ви знаєте тих, кому може бути цікаво отримувати від нас щочетверга такі листи, будь ласка, поділіться контактом через цю гугл-форму
Дати нам поради щодо вдосконалення цих листів ви можете за посиланням. Нам дуже важлива ваша думка)
До наступного четверга!
 
З любов'ю   команда Міністерства освіти і науки України
03.07.2020 | Aдмін | Читати далі

Про відрахування учнів із закладу

Накази про відрахування учнів

 

 СЬОГОДНІ СТАРТУВАЛО ЗНО:

 

У ТЕСТУВАННІ З МАТЕМАТИКИ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ 152 ТИС 180 ОСІБ

Участь у тестуванні з математики взяли 152 180 осіб, що становить 81,79% від загальної кількості зареєстрованих – 186 072 осіб. ЗНО з математики проходило у 795 пунктах тестування, в яких було створено 12 618 аудиторій.

Поріг “склав/не склав” та результати ЗНО з математики буде визначено до 16 липня. На сторінках учасників результати будуть опубліковані до 17 липня. 

Наступне ЗНО – з української мови та літератури – відбудеться у вівторок, 30 червня. 

ВАЖЛИВО! Зараз у Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Чернівецькій областях триває повінь. Через це багато учасників можуть мати труднощі з доступом до складання ЗНО.

У зв'язку із цим Український центр оцінювання якості освіти повідомив, що цестихійне лихо – підстава для участі у додатковій сесії ЗНО, якщо його неможливо складати під час основної сесії. Шановні освітні управлінці відповідних областей, будь ласка, додатково повідомте про це своїх учнів. 

Більше можна прочитати на сайті МОН.

 МОН НЕ ПЕРЕВОДИТЬ ШКОЛИ НА ДИСТАНЦІЙНУ ОСВІТУ, ФОРМАТ НАВЧАННЯ
З 1 ВЕРЕСНЯ ЗАЛЕЖАТИМЕ ВИКЛЮЧНО ВІД ЕПІДЕМІОЛОГІЧНОЇ СИТУАЦІЇ

Навчальний рік 2020/2021 розпочнеться 1 вересня, а формат роботи шкіл залежатиме виключно від епідеміологічної ситуації.

Рішення про те, чи безпечно буде учням повертатись за парти, прийматимуть Комісія ТЕБ і НС та Головний державний санітарний лікар на основі епідеміологічної ситуації й не раніше серпня, ближче до старту навчального року. Наразі МОН готується до нового навчального року. Зокрема, спільно з Головним санлікарем ми готуємо вимоги для роботи шкіл в умовах пандемії – щодо правил дезінфекції, підготовки приміщень, перебування учнів у школі тощо.

Міністерство також систематизує досвід освітнього процесу з використанням дистанційних технологій під час карантину в березні-травні 2020 року і оновлює законодавство, щоб учням, вчителям і директорам було зрозуміло, як працювати під час карантину та в умовах пандемії.

Будь ласка, будьте обачними з інформацією, що читаєте в медіа. Про будь-які прийняті рішення щодо формату наступного навчального року ми обов’язково повідомимо вам офіційними каналами МОН.

Більше про це – на нашому сайті

 ПРИШКІЛЬНІ ТАБОРИ НЕ ПРАЦЮВАТИМУТЬ ЩОНАЙМЕНШЕ ДО 31 ЛИПНЯ

(ДО КІНЦЯ КАРАНТИНУ) – РІШЕННЯ УРЯДУ

На період карантину пришкільні табори не працюватимуть. Відповідне рішення Уряду набуло чинності 22 червня.

Наразі передбачено, що карантин триватиме до 31 липня, однак залежно від епідеміологічної ситуації цей термін може бути продовжено. 

Новину про це можна прочитати за посиланням.

 Т.В.О. МІНІСТРА ОСВІТИ І НАУКИ ПРИЗНАЧЕНО СЕРГІЯ ШКАРЛЕТА, ДЛЯ ЦЬОГО УРЯД ДАВ МОН ДОДАТКОВУ СТАВКУ ЗАСТУПНИКА МІНІСТРА

Уряд призначив Сергія Шкарлета тимчасово виконуючим обов’язки міністра освіти і науки України. Відповідне рішення було прийнято під час засідання КМУ сьогодні, 25 червня.

Для цього Кабмін додав ще одну ставку заступника міністра у штатний розпис МОН, адже тільки з цієї посади можна призначити т.в.о. Відтепер в МОН 7 штатних одиниць заступників Міністра та державний секретар.

Повну біографію новопризначеного урядовця можна прочитати тут.

 

 З любов'ю                     команда Міністерства освіти і науки України

26.06.2020 | Aдмін | Читати далі

Цікава інформація від МОН

Колеги, дуже раді знову бути з вами на зв’язку!

 Тиждень був непростим і приніс нам багато важливих рішень, зокрема щодо проведення зовнішнього незалежного оцінювання та державної підсумкової атестації. Більше про це та інше – у нашому щочетверговому дайджесті найважливіших новин за тиждень від МОН.

ВИПУСКНИКІВ 2019/2020 НАВЧАЛЬНОГО РОКУ ЗВІЛЬНЕНО ВІД ДПА

Учнів, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2019/2020навчальному році, звільнено від державної підсумкової атестації, водночас вони мають право пройти її за власним бажанням. Відповідний закон сьогодні, 18 червня 2020 року, ухвалила Верховна Рада України. 

МОН вже розробляє методичні рекомендації для закладів освіти щодо того, як саме школи мають врахувати ЗНО при виставленні оцінки за ДПА, якщо випускники висловлять відповідне бажання. Їх буде надіслано найближчим часом.

Ознайомитися із самим Законом можна на сайті Верховної Раді України.

 КОШТИ ЗА ПРОБНЕ ЗНО ПОВЕРНУТЬ УЧАСНИКАМ:
ПРОЦЕС СТАРТУЄ 1 ЛИПНЯ

У зв’язку з погіршенням епідеміологічної ситуації учасники пробного ЗНО проходилитестування вдома. Враховуючи ситуацію, було прийнято рішення повернути учасникам кошти, що вони сплатили для участі у пробних тестах. 

Процедура повернення коштів розпочнеться 1 липня (менше ніж за 2 тижні). Виплати здійснюватимуться через відділення ПриватБанку. 

Учасники пробного ЗНО, які мають картку ПриватБанку, отримають SMS-повідомлення від банку про зарахування коштів. Якщо учасник не має картки, він отримає SMS-повідомлення про те, що картка з компенсованими грошима чекає у найближчому відділенні банку.

Самим учасникам нічого робити не потрібно – МОН самостійно передасть банку інформацію від регіональних центрів оцінювання якості освіти щодо всіх учасників, які зареєструвалися з 3 по 24 січня 2020 року для проходження пробного ЗНО 2020та сплатили кошти за участь у ньому. 

Більше про це – у новині на сайті МОН.

 ЯК ОРГАНІЗУВАТИ ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНИЙ КОНСИЛІУМ ДЛЯ УТОЧНЕННЯ, ПІДТВЕРДЖЕННЯ ЧИ ЗМІНИ ВИСНОВКУ ЩОДО ОСОБЛИВИХ ОСВІТНІХ ПОТРЕБ ДИТИНИ – МОН ОПРИЛЮДНИЛО РЕКОМЕНДАЦІЇ

У документі зазначається, що батьки чи законні представники дитини, які не згодні з  висновком про комплексну оцінку розвитку дитини, мають право на проведення повторної оцінки в будь-якому іншому ІРЦ. 

Якщо батьки не погоджуються з висновком, то протягом місяця вони можуть звернутись до місцевого органу управління освітою для організації психолого-педагогічного консиліуму. 

Які документи для цього потрібно подати, а також інші деталі можна прочитати на сайті МОН. Безпосередньо лист МОН можна завантажити тут.

 ЯК БУДУТЬ ОБИРАТИСЯ ДО ДРУКУ ТА ЗАКУПОВУВАТИСЬ 
ПІДРУЧНИКИ/ПОСІБНИКИ ДЛЯ УЧНІВ ТА ПЕДПРАЦІВНИКІВ:
ПРОСИМО ДОЛУЧИТИСЬ ДО ОБГОВОРЕННЯ

Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проєкт нової редакції Порядку забезпечення підручниками та посібниками здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників. 

Ми дуже просимо вас ознайомитись із новим порядком та висловити свої пропозиції.

Зробити це дуже просто – до 3 липня 2020 року надіслати лист з вашими правками на e-mail: mishchenkov@mon.gov.ua.

 ЦІКАВЕ НАВЧАННЯ НА КАНІКУЛАХ ТА ПІДГОТОВКА ДО ЗНО

Традиційно ділимося цікавими можливостями, що можуть стати у нагоді вашим учням. Будь ласка, за можливості, поділіться цими ресурсами з батьками та учнями своєї школи.

 • Продовжується трансляція "Антарктичних уроків" для школярів та дорослих. У наступних випусках ми дізнаємось про те, як Україна отримала станцію "Академік Вернадський", для чого досліджувати крижаний континент та як полярники працюють у Антарктиді. Трансляція відбувається щосереди о 14:00. Усі минулі та попередні випуски можна зручно переглянути на YouTube МОН.
 • Закінчилася трансляція уроків Всеукраїнської школи онлайн, однак усі випуски й надалі доступні на YouTube МОН і можуть стати в нагоді для підготовки до ЗНО чи успішного старту наступного навчального року. 
 • УЦОЯО та ГС "Освіторія" за підтримки МФ "Відродження" роблятьвідеокоментарі до завдань пробного ЗНО 2020. Експерти докладно розбирають кожне завдання, надають розгорнуті пояснення на всі запитання та діляться порадами, як успішно скласти ЗНО у 2020 році. Відеороз’яснення стануть доступними на безкоштовній платформі iLearn за посиланням. Графік публікацій:
  - українська мова і література: 17 червня о 15:00;
  - історія України: 19 червня о 15:00;
  - математика: 19 червня о 15:00;
  - англійська мова: 19 червня о 15:00;
  - хімія: 24 червня о 15:00;
  - біологія: 24 червня о 15:00;
  - географія: 27 червня о 15:00;
  - фізика: 27 червня о 15:00.

На сьогодні все. Дякуємо, що залишаєтесь разом із нами! 

З любов'ю              команда Міністерства освіти і науки УкраїниКолеги, дуже раді знову бути з вами на зв’язку!

 

19.06.2020 | Aдмін | Читати далі

Про переведення учнів 1-9 класів

 нАКАЗИ ПРО ПЕРЕВЕДЕННЯ УЧНІВ

                                                                

15.06.2020 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 «31» 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203
Всього новин: 1215