Позаду – вже три тестування! У вівторок, 30 червня, відбулось ЗНО з української мови і літератури. У традиційно найчисельнішому тестуванні взяли участь 275 081 особа – це 74,44% від загальної кількості зареєстрованих. Сьогодні, 2 липня, пройшло тестування з фізики. Його учасниками стали 22 284 осіб. Нагадаємо, основна сесія ЗНО-2020розпочалась 25 червня тестуванням з математики. Зверніть увагу: безпека на ЗНО Під час кожного з цих ЗНО були випадки, коли учасників не допускали до тестування через виявлені ознаки гострих респіраторних хвороб. Тому просимо вас за можливості нагадати випускникам рекомендації щодо безпеки під час ЗНО в період пандемії COVID-19, а також повідомити про можливість скласти ЗНО під час додаткової сесії, якщо не вдалось потрапити на основну через стан здоров'я. На ЗНО – лише з оригіналом документів До пункту проведення ЗНО учасники можуть потрапити лише з оригіналом паспорта, ID-картки або іншого документа, серію та номер якого зазначено у Сертифікаті ЗНО. Електронна версія ID-картки в державному застосунку Дія для посвідчення особи використовуватися не може. Повернення коштів за пробне ЗНО розпочалось 1 липня Як саме повертатимуть кошти? Що робити, якщо немає картки ПриватБанку? Як діяти, якщо ЗНО оплачували батьки, а не самі учасники тестування? Відповіді на ці та інші важливі питання щодо повернення коштів читайте у нашому матеріалі. ВСТУП-2020: ПОЧАЛИ РОБОТУ ГАРЯЧІ ЛІНІЇ ТА ПРИЙМАЛЬНЯ ГРОМАДЯН
30 червня розпочали роботу консультативні лінії та приймальня громадян щодо вступу-2020. Тут можна отримати відповіді щодо реєстрації електронних кабінетів та подання заяв, сертифікатів ЗНО, надання пільг та інших питань. Консультативні лінії та приймальня громадян працюватимуть до 15 вересня включно. Усі контакти розміщено за посиланням.
25 червня Кабінет Міністрів ухвалив план проведення Року математичної освіти в Україні у 2020/2021 навчальному році. Зокрема, для шкіл план передбачає:
обов’язкову державну підсумкову атестацію у формі ЗНО з математики;
більше навчальних годин на вивчення математики в Держстандарті базової середньої освіти;
курси “Логіка”, “Математична логіка” у варіативній складовій для 1-11 класів;
тренінги для вчителів початкових класів із застосування Легоматематики в навчанні;
обладнання для навчальних кабінетів і STEM-лабораторій.
А ще в межах Року математики у листопаді 2021-го має відкритись Музей науки!
ВАЖЛИВА ВАША ДУМКА!
На громадському обговоренні – два важливих документа, які стосуються освіти у школах. Нам важлива ваша думка як експертів у шкільній освіті, тому запрошуємо взяти участь у роботі над ними.
Доопрацьовані навчальні програми з предмету "Захист України". Пропозиції приймаємо до 25 липня. Деталі – за посиланням.
Це були основні новини за тиждень від МОН. Коротко нагадуємо, що отримання цієї розсилки – виключно добровільне. Якщо ви НЕ ХОЧЕТЕ її отримувати, будь ласка, дайте знати у цій гугл-формі. Якщо ж ви знаєте тих, кому може бути цікаво отримувати від нас щочетверга такі листи, будь ласка, поділіться контактом через цю гугл-форму. Дати нам поради щодо вдосконалення цих листів ви можете за посиланням. Нам дуже важлива ваша думка) До наступного четверга!
З любов'ю команда Міністерства освіти і науки України
У ТЕСТУВАННІ З МАТЕМАТИКИ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ 152 ТИС 180 ОСІБ
Участь у тестуванні з математики взяли152 180осіб, що становить 81,79% від загальної кількості зареєстрованих –186 072осіб. ЗНО з математики проходило у 795 пунктах тестування, в яких було створено 12 618 аудиторій.
Поріг “склав/не склав” та результати ЗНО з математики буде визначено до 16 липня. На сторінках учасників результати будуть опубліковані до 17 липня.
Наступне ЗНО – з української мови та літератури – відбудеться у вівторок, 30 червня.
ВАЖЛИВО!Зараз у Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Чернівецькій областях триває повінь. Через це багато учасників можуть мати труднощі з доступом до складання ЗНО.
У зв'язку із цим Український центр оцінювання якості освіти повідомив, що цестихійне лихо – підстава для участі у додатковій сесії ЗНО, якщо його неможливо складати під час основної сесії. Шановні освітні управлінці відповідних областей, будь ласка, додатково повідомте про це своїх учнів.
МОН НЕ ПЕРЕВОДИТЬ ШКОЛИ НА ДИСТАНЦІЙНУ ОСВІТУ, ФОРМАТ НАВЧАННЯ З 1 ВЕРЕСНЯ ЗАЛЕЖАТИМЕ ВИКЛЮЧНО ВІД ЕПІДЕМІОЛОГІЧНОЇ СИТУАЦІЇ
Навчальний рік2020/2021розпочнеться 1 вересня, а формат роботи шкіл залежатиме виключно від епідеміологічної ситуації.
Рішення про те, чи безпечно буде учням повертатись за парти, прийматимуть Комісія ТЕБ і НС та Головний державний санітарний лікар на основі епідеміологічної ситуації й не раніше серпня, ближче до старту навчального року. Наразі МОН готується до нового навчального року. Зокрема, спільно з Головним санлікарем ми готуємо вимоги для роботи шкіл в умовах пандемії – щодо правил дезінфекції, підготовки приміщень, перебування учнів у школі тощо.
Міністерство також систематизує досвід освітнього процесу з використанням дистанційних технологій під час карантину в березні-травні2020року і оновлює законодавство, щоб учням, вчителям і директорам було зрозуміло, як працювати під час карантину та в умовах пандемії.
Будь ласка, будьте обачними з інформацією, що читаєте в медіа. Про будь-які прийняті рішення щодо формату наступного навчального року ми обов’язково повідомимо вам офіційними каналами МОН.
Т.В.О. МІНІСТРА ОСВІТИ І НАУКИ ПРИЗНАЧЕНО СЕРГІЯ ШКАРЛЕТА, ДЛЯ ЦЬОГО УРЯД ДАВ МОН ДОДАТКОВУ СТАВКУ ЗАСТУПНИКА МІНІСТРА
Уряд призначив Сергія Шкарлета тимчасово виконуючим обов’язки міністра освіти і науки України. Відповідне рішення було прийнято під час засідання КМУ сьогодні, 25 червня.
Для цього Кабмін додав ще одну ставку заступника міністра у штатний розпис МОН, адже тільки з цієї посади можна призначити т.в.о. Відтепер в МОН 7 штатних одиниць заступників Міністра та державний секретар.
Повну біографію новопризначеного урядовця можна прочитати тут.
З любов'ю команда Міністерства освіти і науки України
Тиждень був непростим і приніс нам багато важливих рішень, зокрема щодо проведення зовнішнього незалежного оцінювання та державної підсумкової атестації. Більше про це та інше – у нашому щочетверговому дайджесті найважливіших новин за тиждень від МОН.
ВИПУСКНИКІВ 2019/2020 НАВЧАЛЬНОГО РОКУ ЗВІЛЬНЕНО ВІД ДПА
Учнів, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2019/2020навчальному році, звільнено від державної підсумкової атестації, водночас вони мають право пройти її за власним бажанням. Відповідний закон сьогодні, 18 червня2020 року, ухвалила Верховна Рада України.
МОН вже розробляє методичні рекомендації для закладів освіти щодо того, як саме школи мають врахувати ЗНО при виставленні оцінки за ДПА, якщо випускники висловлять відповідне бажання. Їх буде надіслано найближчим часом.
КОШТИ ЗА ПРОБНЕ ЗНО ПОВЕРНУТЬ УЧАСНИКАМ: ПРОЦЕС СТАРТУЄ 1 ЛИПНЯ
У зв’язку з погіршенням епідеміологічної ситуації учасники пробного ЗНО проходилитестування вдома. Враховуючи ситуацію, було прийнято рішення повернути учасникам кошти, що вони сплатили для участі у пробних тестах.
Процедура повернення коштів розпочнеться 1 липня (менше ніж за 2 тижні). Виплати здійснюватимуться через відділення ПриватБанку.
Учасники пробного ЗНО, які мають картку ПриватБанку, отримають SMS-повідомлення від банку про зарахування коштів. Якщо учасник не має картки, він отримає SMS-повідомлення про те, що картка з компенсованими грошима чекає у найближчому відділенні банку.
Самим учасникам нічого робити не потрібно – МОН самостійно передасть банку інформацію від регіональних центрів оцінювання якості освіти щодо всіх учасників, які зареєструвалися з 3 по 24 січня 2020року для проходження пробного ЗНО 2020та сплатили кошти за участь у ньому.
ЯК ОРГАНІЗУВАТИ ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНИЙ КОНСИЛІУМ ДЛЯ УТОЧНЕННЯ, ПІДТВЕРДЖЕННЯ ЧИ ЗМІНИ ВИСНОВКУ ЩОДО ОСОБЛИВИХ ОСВІТНІХ ПОТРЕБ ДИТИНИ – МОН ОПРИЛЮДНИЛО РЕКОМЕНДАЦІЇ
У документі зазначається, що батьки чи законні представники дитини, які не згодні з висновком про комплексну оцінку розвитку дитини, мають право на проведення повторної оцінки в будь-якому іншому ІРЦ.
Якщо батьки не погоджуються з висновком, то протягом місяця вони можуть звернутись до місцевого органу управління освітою для організації психолого-педагогічного консиліуму.
Які документи для цього потрібно подати, а також інші деталі можна прочитати на сайті МОН. Безпосередньо лист МОН можна завантажити тут.
ЯК БУДУТЬ ОБИРАТИСЯ ДО ДРУКУ ТА ЗАКУПОВУВАТИСЬ ПІДРУЧНИКИ/ПОСІБНИКИ ДЛЯ УЧНІВ ТА ПЕДПРАЦІВНИКІВ: ПРОСИМО ДОЛУЧИТИСЬ ДО ОБГОВОРЕННЯ
Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проєкт нової редакції Порядку забезпечення підручниками та посібниками здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників.
Ми дуже просимо вас ознайомитись із новим порядком та висловити свої пропозиції.
Зробити це дуже просто – до 3 липня 2020року надіслати лист з вашими правками на e-mail: mishchenkov@mon.gov.ua.
ЦІКАВЕ НАВЧАННЯ НА КАНІКУЛАХ ТА ПІДГОТОВКА ДО ЗНО
Традиційно ділимося цікавими можливостями, що можуть стати у нагоді вашим учням. Будь ласка, за можливості, поділіться цими ресурсами з батьками та учнями своєї школи.
Продовжується трансляція "Антарктичних уроків" для школярів та дорослих.У наступних випусках ми дізнаємось про те, як Україна отримала станцію "Академік Вернадський", для чого досліджувати крижаний континент та як полярники працюють у Антарктиді.Трансляція відбувається щосереди о 14:00.Усі минулі та попередні випуски можна зручно переглянути на YouTube МОН.
Закінчилася трансляція уроків Всеукраїнської школи онлайн, однак усі випуски й надалі доступні на YouTube МОН і можуть стати в нагоді для підготовки до ЗНО чи успішного старту наступного навчального року.
УЦОЯО та ГС "Освіторія" за підтримки МФ "Відродження" роблятьвідеокоментарі до завдань пробного ЗНО 2020.Експерти докладно розбирають кожне завдання, надають розгорнуті пояснення на всі запитання та діляться порадами, як успішно скласти ЗНО у2020році. Відеороз’яснення стануть доступними на безкоштовній платформі iLearn за посиланням. Графік публікацій: - українська мова і література: 17 червня о 15:00; - історія України: 19 червня о 15:00; - математика: 19 червня о 15:00; - англійська мова: 19 червня о 15:00; - хімія: 24 червня о 15:00; - біологія: 24 червня о 15:00; - географія: 27 червня о 15:00; - фізика: 27 червня о 15:00.
На сьогодні все. Дякуємо, що залишаєтесь разом із нами!
З любов'юкоманда Міністерства освіти і науки УкраїниКолеги, дуже раді знову бути з вами на зв’язку!
ПРОБНЕ ЗНО-2020: НЕ ЙДІТЬ ДО ПУНКТУ ПРОВЕДЕННЯ – ПРОЙДІТЬ ЙОГО ВДОМА
Шановні учасники пробного ЗНО, а також наші колеги – працівники пунктів тестування. Учора пізно ввечері на сайті Кабінету міністрів України з’явилася новинапро внесення змін до Постанови Кабінету міністрів України від 12 червня 2020 р. № 480, підпунктом 1 пункту 4 якої фактично було заборонено проводити пробне ЗНО в закладах освіти.
Ми просимо вас 15 червня і 17 червня не приходити на пункти проведення пробного ЗНО, окрім відповідальних за пункти та їхніх помічників, а також повідомити про це усім вашим друзям, знайомим, колегам, хто, можливо, також мав би прийти до нас у цей понеділок.
Напередодні миповідомляли про готовність пунктів проведення пробного ЗНО до тестування. Ми підтверджуємо цю інформацію і сьогодні: спільними зусиллями багатьох – працівників Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти, керівників закладів освіти, обласних і Київського міського департаментів освіти, держспоживслужб у регіонах, Група Нафтогаз України – ми виконали всі вимоги щодо створення безпечного середовища, які поставило перед нами суспільство. Немає сумнівів у тому, що пункти проведення пробного ЗНО були б безпечними для учасників тестування та педагогів.
Ми надзвичайно вдячні за пророблену упродовж останніх тижнів роботу відповідальним за пункти проведення та їхнім помічникам. Ми просимо Вас прийти на пункт проведення пробного ЗНО, щоб скеровувати учасників, які все ж не отримають інформацію про неможливість роботи пункту тестування.
З огляду на ситуацію, що склалася, ми пропонуємо учасникам пройти тестування вдома:
15 червня об 11:00 зайти у свій кабінет учасника пробного ЗНО, розміщеного на сайті відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти, і завантажити тестовий зошит і бланк відповідей з української мови і літератури.
17 червня об 11:00 зайти у свій кабінет учасника пробного ЗНО і завантажити тестовий зошит і бланк відповідей з того навчального предмета, який ви обрали для проходження пробного ЗНО.
Упродовж двох днів виконати завдання тестового зошита.
Під час роботи із тестовим зошитом намагайтеся дотримуватися часових меж і не відволікатися. Сервіс визначення результатів буде працювати з 11:00 15 червня до 18:00 19 червня.
Нагадуємо, що експерти Українського центру оцінювання освіти за підтримки ГС «Освіторія», МФ «Відродження» детально розберуть кожне завдання 4-х надпопулярних предметів, нададуть розгорнуті пояснення на всі запитання тестів з української мови і літератури, історії України, математики та англійської мови та порадять, як успішно скласти ЗНО у 2020 році.
Ваші тестові зошити знаходяться на пунктах проведення пробного ЗНО, інформацію про можливість отримання цих зошитів розміщено в особистих кабінетах учасників.
Ознайомитися з процедурою проведення пробного ЗНО ви можете за посиланням. Ми також підготуємо додаткові інформаційні матеріали, щодо особливостей поводження на пунктах тестувань в умовах карантинних обмежень.
Загрозливі спалахи захворюваності щохвилини вносять корективи у плани кожного, але ми маємо залишатися спокійними, сильними і здоровими. Бережіть себе, а ми зробимо все, щоб виконати свої зобов’язання перед вами!
Міністерство освіти і науки продовжує ділитися із вами новинами тижня, що минає. Сьогодні йтиметься про проведення ЗНО,
ЗАХОДИ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС ЗНО, ДАТИ ПРОБНОГО ТЕСТУВАННЯ ТА ДОДАТКОВА СЕСІЯ
Безпека під час ЗНО – основний пріоритет. Саме томупід час оцінювання діятимуть обов’язкові правила як для учасників тестування, так і для колег, що залучені у проведення ЗНО. Зокрема, до іспиту допускатимуться лише особи з температурою нижче 37,2 С, без ознак респіраторних хвороб та у захисних масках. Багато педагогів допомагають проведенню ЗНО. Ми дуже вдячні вам за вашу працю і переконані, що вам важливо знати, які заходи безпеки діятимуть на пунктах тестування.
Ми також підготували коротку інфографіку, яка може бути корисною вашим випускникам та їхнім батькам – за можливості, будь ласка, поділіться нею у батьківських та класних групах (завантажити її можназа посиланням).
Додаткова сесія ЗНО цьогоріч набуває особливо важливого значення.Саме тому дається більше часу та можливостей зареєструватися на неї – додатковий період реєстрації триває з 25 травня до 9 червня. Більш докладно можна прочитати на сайті МОНта внаказі УЦОЯО.
Стали відомі також дати пробного ЗНО – воно відбудеться 15 та 17 червня.Про це також йдеться у відповідному наказі УЦОЯО. Про те, що із собою взяти на пробне тестування та які там будуть заходи безпеки, можна прочитати також на сайті МОН. Важливо додати, що на сайті УЦОЯО також є тестові завдання та відеоінструкції – практично повна імітація процесу пробного тестування, тільки онлайн. Якщо ваші учні не реєструвались на пробне ЗНО або з якихось причин не хочуть проходити його очно – дуже радимо показати їм матеріализа посиланням.
З 1 ЧЕРВНЯ МОЖЕ БУТИ ВІДНОВЛЕНО РОБОТУ ІНКЛЮЗИВНО-РЕСУРСНИХ ЦЕНТРІВ
З 1 червня інклюзивно-ресурсні центри (ІРЦ) можуть відновити роботу в регіонах, де буде запроваджено послаблення протиепідеміологічних заходів. Це важливо знати й директорам, оскільки ІРЦ відіграють одну з ключових ролей у зарахуванні дітей з особливими освітніми потребами до закладів освіти. Більш докладно про це йдеться у листі МОНта уновині на сайті.
ОБГОВОРЕННЯ ДЕРЖСТАНДАРТУ БАЗОВОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ
МОН розпочинає серію публічних консультацій щодо впровадження нового Державного стандарту для базової середньої освіти. Консультації відбудуться 2-18 червня2020року в онлайн-форматі. Деталі та розклад –за посиланням. Запрошуємо до участі! Дякуємо усім, хто нас читає постійно, нам дуже важливо, що ви залишаєтесь із нами.
До наступного четверга!
З щирими побажаннями сил та наснаги команда Міністерства освіти і науки України