Новини
Старовинне кельтське свято очима школярів або Хеловін по-українськи
Під час осінніх канікул, коли учням необхідні гарні емоції, в нашій школі відбулося уже традиційне, надзвичайно веселе свято Всіх Святих – Хеловін , на яке зібралися учні 6 -11 класів 31 жовтня, напередодні того, як останній місяць осені вступить у свої володіння. Усі присутні мали можливість дізнатися секрети святкування цього неординарного і трохи моторошного дійства. Запитуючи ставлення учнів до цього свята, чуємо такі відповіді: «Це весело, навіть в такі сумні часи людям потрібні гарні емоції. Думаю, святкування Хеловіна нічого поганого не зробить. Що ж стосується того, що це не українське, і навіть не слов’янське свято... Але ж , культури інших народів треба поважати.» Символом свята є ліхтар з гарбуза у вигляді людської голови, яким, одягнені в біле, діти лякають дорослих, а ті відкуповуються солодкими подарунками. Учасники незвичайного заходу отримали масу задоволення та позитивних емоцій, залишивши собі на згадку фото.Смачною крапкою стало частування учасників та гостей свята солодощами та святкова дискотека.
Методоб'єднання учителів художньо-естетичного та фізкультурно-оздоровчого циклу
31 листопада відбулося засідання методичного об'єднання учителів художньо-естетичного та фізкультурно-оздоровчого циклу з питання «Типи уроку. Як зробити урок ефективним?» Учасники засідання обговорювали суть сучасного уроку. Сучасний урок – це твір мистецтва, де педагог уміло використовує всі можливості для розвитку особистості учня, його активного розумового зростання ; дидактичних вимог до сучасного уроку, мистецьких компетентностей , їх роль у активізації творчої діяльності учнів на уроках.
Панорама педагогічних ідей «Від творчого вчителя - до компетентного учня»
З уведенням зовнішнього незалежного оцінювання випускників загальноосвітніх навчальних закладів українська освіта потребує переосмислення підходів до навчально-виховного процесу, оскільки сучасний випускник повинен бути конкурентоспроможним, здатним застосовувати набуті знання й навички у реальному житті. ЗНО демонструє сильні й слабкі сторони нашої освітньої системи й дозволяє оперативно реагувати і вирішувати актуальні педагогічні проблеми. Результати ЗНО безпосередньо впливають на результати вступу до навчальних закладів, тому випускники готуються до оцінювання заздалегідь. Основна робота по їх якісній підготовці - робота учителя. З метою ефективного впровадження оптимальних форм і методів співпраці учителів та учнів, вироблення умінь практичного та творчого застосування набутих знань 31 жовтня 2018 року було проведено засідання методоб̕ єднання учителів суспільно-гуманітарного циклу «Панорама педагогічних ідей «Від творчого вчителя - до компетентного учня». У процесі роботи учителі демонстрували нестандартні прийом, методи, засоби навчання: «Стоп-кадр» , «Калейдоскоп нестандартних занять», ділилися творчими напрацюваннями, провели педагогічний практикум «Виконання тестових завдань у форматі ЗНО». На завершення зібрання ознайомилися з нормативними документами, новинками методичної, психолого-педагогічної літератури з питань організації та проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2019 році.
Зустріч з депутатами
Сьогодні з ініціативи колективу школи відбулася зустріч з депутатами Кунківської об'єднаної територіальної громади від Кузьминецького старостинського округу. У ході зустрічі були обговорено ряд важливих злободенних питань життєдіяльності, спроможності збереження і функціонування шкіл ОТГ. Розмова була конструктивною і діловою. Окрім освітянських проблем виконуюча обов'язки старости Людмила Петрівна Щаслива проінформувала учасників зібрання про хід медичної реформу у нашому районі та важливість підписання відповідних угод із сімейним лікарем. Члени колективу школи вдячні Людмилі Петрівні, Валентині Миколаївні Білоус, Василю Володимировичу Щасливому, Сергію Петровичу Обертосу і Сергію Івановичу Благовісному за те, що нас вислухали і перейнялися нашими проблемами.
Методоб'єднання учителів початкового навчання
Відповідно до плану роботи школи з метою організації безперервного удосконалення фахової освіти та кваліфікації педагогічних кадрів 30 жовтня відбулось засідання методичного об’єднання вчителів початкових класів за темою «Формування читацької культури молодшого школяра в умовах модернізації початкової освіти». Керівник методичного об’єднання Лісянець С. М. ознайомила присутніх із видами навчально-творчої діяльності молодших школярів на уроках літературного читання. Бандура О. О. поділився досвідом з питання «Вправи та ігрові завдання для удосконалення навички читання». Учитель 1 класу Хомжа М. В. ознайомила колег із методикою проведення ранкових зустрічей.
Засідання творчої динамічної групи
З метою активізації роботи педагогічних працівників, вивчення педагогічного досвіду, розвитку ініціативи і творчості вчителів, залучення вчителів до підготовки та якісного проведення педагогічної ради на тему «Робота учителів початкових класів із розвитку мови, пам’яті та мислення» відбулося засідання творчої динамічної групи. Роботу засідання відкрила керівник творчої групи Кочерягіна Н. П., яка ознайомила присутніх з метою та завданнями групи відповідно до теми педагогічної ради. Учасники творчої групи провели методичний діалог на тему «Компетентний учитель – запорука реалізації компетентнісного підходу сучасного освітнього процесу в умовах НУШ» та розробили план проведення педагогічної ради.