Новини
Гра «Життєвий капітал»
25 жовтня учні 10 класу провели гру «Життєвий капітал». Ця фінансова гра - українська інтерпретація відомої у всьому світі бізнес гри Cashflow (Кеш Флоу), яка допомагає в ігровій формі навчити фінансовій грамотності з раннього дитинства, допомагає знайти нові знання у фінансовій сфері. Під час бізнес-гри діти вчилися аналізу та навичкам взаємодії з грошовим ресурсом: керувати, зберігати, накопичувати та розпоряджатися своїми фінансами. Саме українська версія гри «Життєвий капітал» максимально адаптована під наш менталітет та українську фінансову реальність.Усі основні фінансові операції, що діють в Україні, включені до ігрового процесу: кредити, депозити, накопичення, грошова "подушка безпеки". У процесі проходження гри здобувачі освіти вчилися використовувати цінні папери, купувати та продавати нерухомість, вивчати малий та великий бізнес. Гра моделює різні життєві процеси: інфляція, звільнення, спадщина, весілля, народження дітей та багато інших. Місія гри «Життєвий капітал» - формування у суспільстві фінансової культури та чіткого розуміння цінності сімейного та особистого капіталу як фундаменту свободи людини.
З любовʼю до мови
День української писемності та мови — свято розвитку державної мови, яке щороку відзначається в Україні 27 жовтня. Мова - це не просто спосіб спілкування, а щось більш значуще. Мова - це всі глибинні пласти духовного життя народу, його історична пам'ять, найцінніше надбання віків, мова - це ще й музика, мелодика, фарби, буття, сучасна, художня, інтелектуальна і мисленнєва діяльність народу. Ось і здобувачі освіти нашого закладу долучилися до святкувань та стали учасниками різноманітних заходів.
25 жовтня пройшов 25-й, ювілейний, Радіодиктант національної єдності.Учні школи стали учасниками цієї акції, що обʼєднала тисячі людей в різних куточках світу на всіх континентах. Зворушливо і символічно, що цьогоріч текст диктанту “Магія голосу”, який написала відома українська мисткиня Оксана Забужко, читав письменник, музикант, екоактивіст і військовий Павло Вишебаба. Відбулася цікава квест-вікторина між учнями “Перлини нашої мови”.Діти із задоволення складали прислів’я та приказки, спробували себе в ролі редакторів, виправляючи помилки у рекламних повідомленнях, складали пазли.Крім того, юні дослідники спробували практично довести, що не варто перевантажувати мовлення іншомовними висловами, підбираючи українські відповідники до запозичених слів. А найбільше учасникам гри сподобалось знаходити значення фразеологізмів та укладати мінісловнички.
Вогонь – друг чи ворог?
Усвідомлюючи те, що запобігання надзвичайним ситуаціям – це важлива складова роботи Служби порятунку, 18 жовтня 2024 року представники команди юних рятувальників-пожежних закладу провели зустріч з учнями 1-4 класів на тему «Вогонь – друг чи ворог?». У спілкуванні із молодшими школярами розглядалися питання поваги до професії пожежного, дотримання правил пожежної безпеки, про те, що вогонь може бути «злим» і «добрим», що він може приносити користь і шкоду. Учні зацікавлено слухали казку «Вуглик і жаринка», уважні були при проведенні досліду «Невидиме полум’я», виготовили лепбук на тему « Пожежна небезпека!»
«Я художник – я так бачу»
День художника - це не просто свято, це можливість для кожного розкрити свій творчий потенціал, пізнати світ мистецтва і відчути радість від створення краси. Цьогоріч 13 жовтня Україна відзначала День художника — професійне свято, яке щорічно відмічають у другу неділю жовтня. Це свято є важливою подією для представників творчих професій, а також для всіх, хто цінує мистецтво і культуру країни. У нашому закладі учитель образотворчого мистецтва Юлія Столярчук організувала онлайн- виставку, де учні продемонстрували фото своїх картин та малюнків.
Ми діти незламної країни
З метою розширення та поглиблення знань учнів про Україну, виховання почуття патріотизму, любові до рідного краю, мови, розуміння причетності до всього, що відбувається в Україні, було проведено інтелектуально-розважальну гру «Відкрий для себе Україну». У грі брали участь учні 5-7 класів, які проходили чотири тури за завданнями: візитна картка України, державні свята, цікаві факти, духовні скарби українського народу. Виконуючи різні завдання, діти перевіряли, наскільки добре вони знають свою рідну країну. Також учні переглянули відео «10 маловідомих мальовничих куточків України» та «Цікаві факти про Україну». Усі учасники заходу були активними, кмітливими, спритними. На завершення гри школярі об’єдналися в одну команду – українців, які багато знають про рідну країну, шанують її символи, завжди підтримують одне одного , а також отримали патріотичні браслети, безліч позитиву і чудових емоцій .
Іскриться долею талант
Традиційно першої неділі жовтня своє професійне свято відзначають освітяни. От і цього року 4 жовтня у нашому закладі відбулося свято вшанування вчителів «Іскриться долею талант». Організаторами дійства виступили, уже традиційно, одинадцятикласники. Учителі побували в ролі учнів на різних уроках НУШ, мали можливість трохи помолодшати, уявити себе школярами. А оскільки це нова школа, то все відбувалося по-новому. І уроки учні провели у формі гри «Супер-учитель».