Новини
Міжнародний день рідної мови
Наша рідна українська мова – одна з найбагатших і наймелодійніших мов світу. Її порівнюють з калиною, бо вона така ж красива, як народний, улюблений символ українців, її порівнюють зі співом солов'я, бо лине вона, як ніжна пісня співучого соловейка. Сьогодні, 21 лютого, з нагоди Міжнародного дня рідної мови другокласники запросили на розважальну вікторину своїх друзів-школяриків. Цікаві та захоплюючі завдання чекали на здобувачів освіти упродовж усього свята. Маса позитивних емоцій та приємних вражень залишилися на згадку у кожного учасника заходу, а на закінчення – усі отримали грамоти «Знавець української мови».
Стежками добра
17 лютого світова спільнота відзначає День спонтанного прояву доброти. Спонтанний прояв доброти – це коли щире бажання зробити добро виникає раптово, за покликом серця, виключно з добрих намірів, є безкорисливим і не потребує вдячності. Відзначення цього дня – це підстава згадати про істинні цінності нашого життя і про те, що доброта здатна зцілити від недуг кожного, хто її проявляє. Класний керівник 3 класу Лісянець С. М. провела для учнів 3-4 класів квест-гру «Стежками добра». Впродовж заходу учні згадували про свої добрі вчинки, оцінювали вчинки інших, відповідали на запитання вікторини, грали у гру «Добре чи погано». Школярі зрозуміли, що не потрібно боятися дарувати добро, адже добрі вчинки розкривають наші серця, наповнивши їх радістю.
День святого Валентина
Свято активно відзначається молоддю щорічно 14 лютого. У цей день прийнято дарувати символічні листівочки у формі серця, які висловлюють любов та дружбу, щирість та повагу, добро та тепло сердець. І, хоча це свято, зазвичай, пов’язують з коханням та закоханістю, на сьогоднішній день – це не лише день закоханих, а й день, коли свою прихильність виявляють до друзів або близьких людей. Святкування Дня закоханих стало невід’ємною традицією нашого шкільного життя. Учні чекають його з нетерпінням. І цей рік не став винятком, 14 лютого у закладі працювала святкова пошта, за допомогою якої учні могли надіслати «валентинки» своїм друзям та вчителям. Усі залишилися з чудовим настроєм та позитивними емоціями.
Квіти у полі, там де Крути...
29 січня 1918 року в історії України з'явилася нова сторінка, щедро полита молодою кров'ю, назва якої – Крути. Світова історія знає багато жертв в ім'я ідей, але аналогічної Крутам не було. 1917-1918 роки були дуже важкими для утвердження української державності – йшла жорстока боротьба за владу в Києві. Однак, сподівання українців не були марними. У листопаді 1917 року проголошено Українську Народну Республіку. Це видатна подія в історії українського народу. З метою формування в учнів почуття патріотизму, любові до свого народу, його історії та героїчного минулого учні ознайомилися із історичними фактами перебігу цих страшних подій в історії України, мали змогу переглянути виставку-презентацію «Герої не вмирають!» та відеоролик «Бій під Крутами», хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих студентів-гімназистів, виготовляли пам’ятки та малювали плакат. Подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі, героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.
Голокост – вічний урок людству
Що ми знаємо про Голокост? Скільки людей загинуло і скільки вижило? Хто були ті люди, які попри загрозу власному життю рятували євреїв під час Другої світової війни? Яка доля тих, кого врятували? Сьогодні у закладі здобувачі освіти шукали відповіді на ці запитання під час інтерактивного графічного квесту «Дон Хешбон, або Кожен - враховується!». Школярі дізналися про вчинок сера Ніколаса Вінстона, який відправив 669 єврейських дітей шістьома потягами до Лондону, чим врятував їх життя.Той, хто рятує душу одну, - рятує цілий світ! А метелик? Чому саме він? В 1943 році маленький хлопчик із варшавського гетто написав у своєму листі: “…найжахливіше те, що в гетто метелики не живуть”. Для хлопчика МЕТЕЛИК був символом життя й радості. Учні розмістили своїх паперових метеликів на «дереві життя», щоб нагадати прийдешнім поколінням трагічні уроки історії.
«Соборна мати Україна, одна для всіх, як оберіг »
Свято Соборності України відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки й Західно – Української Народної Республіки, що відбулося 22.01.1919 року. Офіційно ця подія святкується з 1999 року. Територіальна єдність України ще з давніх часів – дуже болюча тема, так як вороги завжди "роздирали" нашу Батьківщину на дві частини. Тепер це свято, як ніколи актуальне. Всього за тисячу кілометрів від нас ведуться запеклі бої за єдність та свободу України.З метою формування національної свідомості здобувачів освіти, виховання в них почуття патріотизму та з нагоди відзначення Дня Соборності України, в нашому закладі було проведено ряд заходів:інформаційні хвилинки»Одна, єдина, неділима Україна», бібліотечний дайджест «»Сторіччя боротьби: уроки для сьогодення», переглянули фільм «Свято злуки. Політика пам’яті», організовано акцію «Живий ланцюг єднання», семикласники малювали «Малюнок єдності» та змагалися у квесті «З’єднаймо Україну», провели фотовиставку «Україна – це ми!».