Новини
Як запобігти небезпечній поведінці дітей в інтернеті
Міністерство освіти і науки України розробило рекомендації щодо проведення заходів, які запобігали б небезпечній поведінці дітей в інтернеті та інформували батьків та школярів з цієї теми.
«Останнім часом збільшилася кількість випадків небезпечної поведінки дітей, що загрожує їхньому життю та здоров’ю. Зокрема, йдеться про вплив соціальних мереж в інтернеті. Для підвищення обізнаності вчителів, керівників закладів освіти, батьків та їхніх дітей МОН розробило рекомендації для проведення додаткових профілактичних заходів закладами освіти серед дітей та інформування батьків», — ідеться на сайті МОН.
Найбільшої уваги щодо профілактики, на думку міністерства, потребують підлітки 12–17 років, оскільки це етап активного формування самооцінки, інтересів, моральних уявлень, соціальних установок та потреби в спілкуванні з однолітками. Під час організації профілактичних заходів учителям варто орієнтуватися на формування навичок безпечної поведінки в цифровому середовищі та здобуття знань щодо:
-прав людей (зокрема, прав у цифровому середовищі)
--електронної участі (в ухваленні рішень);
- збереження здоров’я під час роботи з цифровими пристроями;
-механізмів захисту прав, що порушуються в інтернеті, а також способів отримати допомогу.
Важлива роль родини в запобіганні потрапляню підлітків у небезпечні ситуації в інтернеті.Батькам під час комунікації з дитиною варто, зокрема:
-говорити про безпеку в інтернеті та допомагати розвивати критичне мислення, вчити робити аргументований вибір та нести відповідальність за його результати;
-будувати відкриті та довірливі стосунки з дитиною;
-формувати корисні звички використання ґаджетів і цифрового середовища та підвищувати самооцінку дитини, дозволяти дитині самостійно робити вибір і бути відповідальною за це;
заохочувати користуватися ґаджетами в зонах видимості дорослих;
- встановлювати часові межі користування ґаджетами та контролювати додатки, ігри, вебсайти та соціальні мережі, якими користується дитина, та їх відповідність віку дитини;
-бути уважними до ознак страху чи тривоги, зміни поведінки, режиму сну та апетиту.
У разі виявлення, що дитина стала жертвою будь-яких проявів насильства, експлуатації, вербування або маніпуляцій у цифровому просторі, варто одразу звернутися до Національної поліції України та надіслати повідомлення про правопорушення до департаменту кіберполіції Національної поліції України (цілодобово).
Психологічну допомогу та підтримку можна отримати за номерами телефонів:
- 0 800 500 225 (безкоштовно зі стаціонарних), - 16 111 (безкоштовно з мобільних); Нагадаємо, додаткову інформацію щодо безпеки дітей в інтернеті можна знайти на сайті МОН.
Джерело:сайт Вінницької ОДА
До уваги учасників освітнього процесу
Шановні батьки! Відповідно до наказу по закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів с. Кузьминці Кунківської сільської ради № 39 від 12.03.2021 року "Про внесення змін до структури 2020-2021 навчального року" весняні канікули перенесено на 15-19 березня 2021 року.
Дорогі учні! Бажаємо Вам гарно відпочити, цікаво та з користю провести весняні канікули. Ознайомтеся з пам'ятками, які вам надіслали класні керівники. Дотримуйтеся правил поведінки для збереження свого життя і здоров'я!
Цікаві новини від МОН
РЕКОМЕНДАЦІЇ МОН ЩОДО БЕЗПЕКИ ДІТЕЙ У ЦИФРОВОМУ ПРОСТОРІ
Збільшилася кількість випадків небезпечної поведінки дітей, яка загрожує їхньому життю та здоров’ю, зокрема – в соцмережах. Щоб підвищити обізнаність вчителів, керівників закладів освіти, батьків та їхніх дітей, МОН розробило рекомендації для проведення додаткових профілактичних заходів закладами освіти серед дітей та інформування батьків.Право дитини на безпеку та захист є базовим і поширюється на її життєдіяльність як онлайн, так і офлайн. Діти мають право здобувати знання та підтримку у використанні цифрового середовища. Надавати таку підтримку є спільною відповідальністю батьків, педагогічних працівників, суспільства загалом.
Найбільшої уваги щодо профілактики потребують підлітки (12-17 років), оскільки це етап активного формування самооцінки, інтересів, моральних уявлень, соціальних установок та потреби в спілкуванні з однолітками.
Під час організації профілактичних заходів варто орієнтуватися на формування навичок безпечної поведінки в цифровому середовищі та здобуття знань щодо:
- прав людей (зокрема, права в цифровому середовищі);
- електронної участі (в ухваленні рішень);
- збереження здоров’я під час роботи з цифровими пристроями;
- механізмів захисту прав, що порушуються в інтернеті, а також способів отримати допомогу.
Якщо дитина стала жертвою будь-яких проявів насильства, експлуатації, вербування або маніпуляцій у цифровому просторі, варто одразу звертатися до Національної поліції України та надіслати повідомлення про правопорушення до департаменту кіберполіції Національної поліції України. Психологічну допомогу та підтримку можна отримати за номерами телефонів:
Національна гаряча лінія з питань протидії насильству та захисту прав дитини:
0 800 500 225 (безкоштовно зі стаціонарних), 16 111 (безкоштовно з мобільних);
онлайн-консультація для підлітків у Teenergizer;
чатбот у Telegram і Viber, який допоможе дізнатися, куди звертатися по допомогу.
Докладніше про це читайте ось тут.
У ШКОЛАХ СТАРТУЄ ОСВІТНЯ ПРОГРАМА “СУПЕРГЕРОЇ FAST”
ДЛЯ ПОКРАЩЕННЯ ОБІЗНАНОСТІ ПРО СИМПТОМИ ІНСУЛЬТУ
Щоб навчити дітей розпізнавати перші ознаки інсульту та звертатися за невідкладною медичною допомогою, в українських школах розпочинається освітня програма ”Супергерої FAST”, яку підтримує МОН. Долучитись до програми може кожна школа України.
Концепція НУШ має на меті навчати дітей життєво необхідним навичкам та компетенціям у природний для них спосіб: через гру, співпрацю, спілкування. Запропонована програма є прикладом компетентнісного підходу до навчання та надає дітям важливі знання про основи здоров’я і про те, як звернутися за невідкладною медичною допомогою. Долучитися до програми може кожна школа в Україні. Для цього потрібно лише зареєструватися на сайті. Після реєстрації вчитель отримує безкоштовний доступ до усіх навчальних та методичних матеріалів для проведення тематичних уроків. Програма передбачає 5 інтерактивних занять, після яких діти отримують звання Супергероя FAST та відповідний сертифікат. На підтвердження успішного проходження програми організатори пропонують всім Супергероям FAST фотографуватися в масках та завантажувати фотографії для встановлення рекорду Гіннеса – найбільшого в інтернеті фотоальбому Супергероїв. Долучитися до рекорду можна за посиланням. Маску можна роздрукувати прямо з сайту, або ж виготовити з кольорового паперу. Дізнатися більше про програму і долучитись до супергеройських сімей можна на її сайті та у цьому матеріалі МОН.
ВСЕУКРАЇНСЬКА ШКОЛА ОНЛАЙН СТАНЕ ЧАСТИНОЮ
ЄДИНОГО ДЕРЖАВНОГО ПОРТАЛУ ЦИФРОВОЇ ОСВІТИ
Онлайн-платформа “Всеукраїнська школа онлайн” стане частиною Єдиного державного порталу цифрової освіти “Дія. Цифрова освіта” – Уряд затвердив відповідне Положення.
Вебпортал “Дія. Цифрова освіта” вже сьогодні є універсальним інструментом навчання для людей різних вікових категорій і професій. Він постійно наповнюється освітніми матеріалами, серіалами з одночасною можливістю перевірити (черезЦифрограм) і підвищити рівень цифрової компетентності користувачів.
На порталі також передбачена можливість пройти курси (зокрема, вчителям і школярам) та отримати сертифікати з організації інтерактивного дистанційного навчання, цифрової грамотності для вчителів, підприємництва, фінансової та медійної грамотності, кібербезпеки, штучного інтелекту, діджитал-маркетингу тощо. Водночас платформа “Всеукраїнська школа онлайн” теж активно наповнюється за підтримки міжнародних партнерів. Розробляється мобільний застосунок, триває робота над розширенням функціоналу. Наступний крок – розроблення та затвердження нормативно-правових актів, які визначатимуть порядок наповнення ВШО освітніми матеріалами, уроками, а також унормування процедури проведення експертизи цих матеріалів. Докладніше про це читайте за посиланням.
СТАРТУВАВ ПРОЦЕС РОЗРОБЛЕННЯ НОВОГО ПОРЯДКУ
КОНКУРСНОГО ВІДБОРУ ПІДРУЧНИКІВ
В Інституті модернізації змісту освіти стартував процес розроблення нового порядку конкурсного відбору підручників. Основна мета – розв’язання проблем якості шкільної літератури, які накопичувалися впродовж попередніх декількох років. Згідно з проєктом нового порядку, повні електронні версії підручників будуть доступними на всіх етапах конкурсного відбору. Буде забезпечено відкритість та прозорість проведення кожного етапу конкурсу, а надання підручникам грифів відбуватиметься до початку проведення конкурсного відбору за результатами розгляду їх експертними комісіями. Також особливу увагу буде приділено дизайнерському виконанню підручників, дотриманню санітарно-гігієнічних вимог до них. Деталі про це – за посиланням.
Важливе від Міністерства освіти і науки України
На зв’язку – Міністерство освіти і науки із щотижневою добіркою найважливіших новин і цікавих можливостей. Сьогодні читайте про опитування керівників і педагогів щодо роботи закладів освіти в умовах пандемії, конкурс відеоробіт “Будь помітним на дорозі”, громадське обговорення проєкту Положення про ліцей та інші важливі новини.
ЗАВТРА ЗАВЕРШУЄТЬСЯ РЕЄСТРАЦІЯ НА ЗНО 2021
Вже завтра, 5 березня, завершується реєстрація для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні 2021 року.
5 березня – останній день, визначений для відправлення поштою реєстраційних документів для участі в ЗНО. Дату подання документів до регіонального центру оцінювання якості освіти визначають за відтиском штемпеля на поштовому конверті. Регіональні центри продовжуватимуть опрацьовувати документи, отримані після 5 березня, однак за умови, що вони відправлені у встановлені терміни.
Документи в регіональних центрах оцінювання якості освіти опрацьовують у міру їх надходження, але не довше ніж протягом 10 робочих днів. Документи, надіслані після 5 березня, опрацьовувати не будуть.
Перевірити стан опрацювання реєстраційних документів після надсилання можна за допомогою спеціального сервісу. Про всі деталі ЗНО 2021 дізнавайтесь на сайті УЦОЯО.
До 15 березня триває тематичне опитування керівників і педагогів щодо роботи закладів освіти під час карантину. Опитування є частиною інтерактивного порадника “Школа в умовах пандемії”.
Відповіді на запитання анкети допоможуть з’ясувати наявні потреби закладів, ефективно планувати підтримку, удосконалювати державну політику щодо реагування на виклики пандемії та мінімізувати її негативний вплив на освітній процес.
Радимо залучити до роботи з опитуванням колег, зокрема заступників директора, шкільних психологів, соціальних педагогів та вчителів. Так педагогічний колектив зможе надати додаткову інформацію та цінний зворотний зв’язок. Будемо вдячні за відповіді! Вони допоможуть ще ефективніше підтримувати заклади освіти в умовах карантину.
Порадник “Школа в умовах пандемії” для керівників і колективів шкіл та профтехів у інтерактивному форматі доступний за посиланням. Його розробили МОН, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та Центр SeeD.
Рекомендації, поради та ідеї, включені до порадника, допоможуть закладам ефективно забезпечити неперервну якісну та інклюзивну освіту в умовах кризи, піклуючись про безпеку, фізичне та емоційне здоров’я учнів.
Більше інформації про порадник – за посиланням.
КОНКУРС ВІДЕОРОБІТ “БУДЬ ПОМІТНИМ НА ДОРОЗІ”
Для привернення уваги до обов’язкового використання світлоповертальних елементів під час пересування по вулицях і дорогах у темний час доби оголошено всеукраїнський конкурс соціальних відеоробіт “Будь помітним на дорозі”.
До участі в конкурсі запрошуються зокрема і учні шкіл. Конкурс триває протягом березня-квітня 2021 року. Строки подання робіт – з 15 березня до 18 квітня.
Колективна відеоробота має бути оригінальною та соціально спрямованою в наступних напрямах:
- позитивний приклад використання дітьми та молоддю світлоповертальних елементів на одязі або на засобах пересування;
- носіння одягу зі світлоповертальними елементами;
- привернення уваги громадськості до важливості використання світлоповертальних елементів заради безпеки на дорозі.
Про вимоги до робіт, процес подання на конкурс та інші важливі деталі читайте за посиланням.
Підбиття підсумків конкурсу та церемонія нагородження переможців відбудеться у травні під час проведення І-го етапу Тижня безпеки дорожнього руху в Україні. У разі несприятливої епідемічної ситуації нагородження відбудеться дистанційно.
ГРОМАДСЬКЕ ОБГОВОРЕННЯ: ПРОЄКТИ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ЛІЦЕЙ ТА ПОРЯДКУ ВИГОТОВЛЕННЯ, ВИДАЧІ ТА ОБЛІКУ ДОКУМЕНТІВ ПРО ПОЧАТКОВУ ОСВІТУ
Міністерство ініціює повторне проведення громадського обговорення проєкту Положення про ліцей.
Ключовими питаннями, на які просимо звернути увагу, є можливість утворення в складі ліцею структурних підрозділів, що забезпечують здобуття дошкільної, початкової та базової середньої освіти, а також присвоєння ліцею статусу опорного. Проєкт положення завантажуйте за посиланням, а деталі про нього читайте ось тут.
Зауваження та пропозиції до проєкту у вигляді порівняльної таблиці просимо надсилати до 2 квітня на v_bozhinskiy@mon.gov.ua.
Також МОН повторно пропонує для громадського обговорення проєкт Порядку виготовлення, видачі та обліку документів про початкову освіту.
Він передбачає виготовлення та зберігання оригіналу електронного документа про початкову освіту в Єдиній державній електронній базі з питань освіти (ЄДЕБО). За бажанням батьків учня може бути видано паперову копію такого документа, яка засвідчується керівником закладу освіти. Таку копію може бути виготовлено й шрифтом Брайля. Завантажуйте проєкт за посиланням, докладніше про нього читайте тут.
Пропозиції та зауваження до проєкту просимо надсилати до 25 березня наstorchak@mon.gov.ua з темою повідомлення “Документи про початкову освіту. Громадське обговорення”.
РОЗПОЧАЛАСЬ СЕРТИФІКАЦІЯ ВЧИТЕЛІВ 2021: РЕЗУЛЬТАТИ ПЕРШОГО ЕТАПУ З’ЯВЛЯТЬСЯ НЕ ПІЗНІШЕ 17 БЕРЕЗНЯ
27 лютого відбувся перший етап сертифікації педагогічних працівників 2021 – незалежне тестування фахових знань та умінь учителів початкової школи. Участь у ньому взяли 1622 вчителі.
Результати тестування та інформацію про допущення чи недопущення учасників до наступного етапу сертифікації буде розміщено в кабінетах учасників не пізніше 17 березня.
Наступний етап сертифікації – самооцінювання власної педагогічної майстерності – заплановано на період з 29 березня до 20 квітня. Його проводитиме Державна служба якості освіти.
Докладніше про перший етап сертифікації 2021 читайте тут.
УХВАЛЕНО ПЕРЕЛІК ПІДРУЧНИКІВ ДЛЯ 4-ГО КЛАСУ, ЯКІ МОЖУТЬ ДРУКУВАТИСЯ ЗА КОШТИ ДЕРЖБЮДЖЕТУ В 2021-МУ
Колегія МОН ухвалила перелік підручників для 4-го класу, які можуть друкуватися за кошти державного бюджету в 2021 році за підсумками ІІ етапу конкурсного відбору підручників (крім електронних) для здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників у 2020-2021 роках.
Також наразі розробляється новий порядок відбору підручників. Проєкт передбачає доступ до фрагментів підручників в електронній версії на всіх етапах конкурсного відбору. Крім того, планується забезпечити відкритість і прозорість проведення кожного етапу Конкурсу і відкритий список експертів, які будуть проводити експертизу. Докладніше про це читайте за посиланням. На сьогодні все! Дякуємо, що залишаєтесь із нами на зв’язку. Дати нам поради щодо вдосконалення цих листів ви можете за посиланням. Нам дуже важлива ваша думка . До наступного четверга!
З любов'ю команда Міністерства освіти і науки УкраїниКолеги, вітаємо!
КРАЇНА КОРИСНИХ ЗВИЧОК
З метою пропаганди здорового способу життя, сприяння свідомому ставленню до власного здоров’я та виховання корисних звичок класний керівник 4 класу Лісянець С. М. провела відкриту виховну годину «Подорож до країни корисних звичок». У цікавій ігровій формі здобувачі освіти повторили звички, що зміцнюють їх здоров’я. Впродовж подорожі відвідали зупинки: «Корисно-шкідливо», «Здоровий спосіб життя», «Невідома доріжка», «Театр Пантоміма»; провели турнір «Бережи себе», а ще розгадували кросворди, грали в різні ігри, прикрасили квітку-семицвітку пелюстками, на яких були написані корисні звички. Наприкінці подорожі діти отримали пам’ятки «Як позбутися шкідливих звичок».
Цікаві новини від МОН
Вітаємо, колеги!
РЕКОМЕНДАЦІЇ МОН ШКОЛАМ ДЛЯ РОБОТИ
ПІД ЧАС АДАПТИВНОГО КАРАНТИНУ З 24 ЛЮТОГО
- відвідувати заклади освіти здобувачами освіти у разі, коли на самоізоляції через контакт з пацієнтом з підтвердженим COVID-19 перебуває більш як 50% здобувачів освіти та персоналу закладу;
- проводити в закладах освіти масові заходи (вистави, свята, концерти) за участю здобувачів освіти з більш ніж однієї групи (класу) та за присутності глядачів (відвідувачів);
- проводити масові (культурні, спортивні, наукові, освітні, професійні тематичні та інших) заходи за участю більше однієї особи на 4 кв. м. площі будівлі або території (якщо захід проводиться на відкритому повітрі) або наповненістю залів понад 50% місць у кожному окремому залі.
У разі встановлення на території регіону "червоного" рівня забороняється відвідувати заклади освіти незалежно від форми власності її здобувачами, крім здобувачів закладів дошкільної освіти, спеціальних закладів освіти та учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти.
Докладніше про це – за посиланням, повний текст рекомендацій завантажуйте тут.
ЗАТВЕРДЖЕНО ТИПОВУ ОСВІТНЮ ПРОГРАМУ ДЛЯ 5-9 КЛАСІВ
19 лютого затверджено типову освітню програму для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти. Програма створює умови для продовження реформи "Нова українська школа" у 5-9 класах із 2022 року.
З-поміж важливих положень:
- при 5-денному навчальному тижні кількість годин становить: для учнів 5 класу – 28, 6 класу – 31, 7 класу – 32, 8 класу – 33, 9 класу – 33 години на тиждень;
- гранично допустиме річне навчальне навантаження учнів становить: для 5-6 класів – 2 065 годин, 7-9 класів – 3 430 годин (разом – 5 495 годин);
- реалізація соціальної та здоров’язбережувальної освітньої галузі здійснюється через інтегрований курс "Здоров’я, безпека та добробут" (5-9 класи) і предмет "Підприємництво і фінансова грамотність" (8-9 класи);
- передбачено можливість вивчення учнями 5-6 класів у межах соціальної та здоров’язбережувальної освітньої галузі одного з предметів: "Етика", "Культура добросусідства" або іншого курсу морального спрямування;
- заклад освіти визначає перелік навчальних предметів (інтегрованих курсів) для реалізації кожної освітньої галузі, що відображається в навчальному плані освітньої програми закладу освіти.
Докладніше про типову освітню програму читайте ось тут, із самою програмою ознайомлюйтесь ось тут.
ЗА ДВА ДНІ СТАРТУЄ СЕРТИФІКАЦІЯ ВЧИТЕЛІВ 2021
Вже 27 лютого відбудеться перший етап сертифікації – незалежне тестування фахових знань та умінь вчителів початкової школи.
Іспит розпочнеться об 11:00. Допуск учасників сертифікації до пунктів тестування здійснюватиметься з 10:15 до 10:50. Для входу до пункту тестування учасник сертифікації має показати паспорт або інший документ, що посвідчує особу, та лист-виклик.
Листи-виклики розміщено в “Кабінеті учасника сертифікації”. У них зазначено адреси пунктів проведення незалежного тестування. Радимо учасникам завчасно роздрукувати лист-виклик: цей документ є обов’язковим для допуску до пункту тестування.
Більше інформації про перший етап сертифікації та корисні матеріали для підготовки до нього – за посиланням.
ЛИШИВСЯ ТИЖДЕНЬ ДЛЯ РЕЄСТРАЦІЇ НА ЗНО 2021
До завершення реєстрації для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні 2021року лишився тиждень – вона триває до 5 березня. Наразі для участі в ЗНО й державній підсумковій атестації зареєстровано близько 150 тис. осіб.
За нагоди просимо нагадати учням про ці терміни, щоб вони встигли зареєструватись на ЗНО, якщо ще не зробили цього.
Про всі деталі цьогорічного ЗНО можна дізнатися на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.
ОСВІТНІЙ ВЕБСЕРІАЛ ДЛЯ ПІДЛІТКІВ “ФІНАНСОВИЙ SKILLUP.
ШКОЛА ПЛАТІЖНОЇ ГРАМОТНОСТІ”
Для поглиблення знань підлітків щодо сфери фінансової грамотності, безготівкових рахунків та правил безпечних онлайн-платежів компанія Mastercard у співпраці з Асоціацією "ЄМА" та за підтримки МОН представила освітній вебсеріал "Фінансовий SkillUp. Школа платіжної грамотності".
Вебсеріал складається із п’яти серій по 5-8 хвилин за такими темами:
- моя перша платіжна картка (частина 1 і 2),
- сучасні платіжні інструменти,
- оплати в інтернеті,
- безпечний геймінг.
Відео вже доступні у спеціальному розділі на сайті МОН. Докладніше про вебсеріал читайте ось тут.
Як зацікавити дітей наукою? SCIENCE TEENS PLATFORM запрошує вчителів на відкритий вебінар за участі українських вчених. 11 березня науковці розкажуть, як провести урок захопливо та інтерактивно і де шукати нову цікаву інформацію для школярів.
Лекторами будуть:
- астрофізикиня Олена Компанієць, яка двічі перемогла в конкурсах NASA, зокрема з командою українських школярів;
- нейрофізіолог Сергій Данилов, який створює технологію з покращення якості читання школярів;
- кліматологиня Світлана Краковська, учасниця Міжурядової групи експертів з питань зміни клімату при ООН.
Кожен виступ – 20 хвилин у форматі уроку. Далі – сесія питань-відповідей. Учасники вебінару додатково отримають повний курс із 16 лекцій та воркшопів на теми природи, космосу, людини.
Реєстрація на вебінар – за посиланням.
БЕЗПЕЧНЕ ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИЩЕ
ТА ФОРМУВАННЯ ПОВЕДІНКИ ДІТЕЙ В ІНТЕРНЕТІ
Міністерство надзвичайно стурбоване трагічними подіями, що сталися з підлітками через небезпечні ігри в соціальних мережах. Створення безпечного освітнього середовища, зокрема в інтернеті, формування навичок цифрової грамотності та поведінки у дітей у всесвітній мережі є важливими завданнями.
Зокрема, на сайті МОН можна знайти розділ “Безпека дітей в Інтернеті” для підвищення рівня обізнаності батьків і вчителів.
Крім того, діють телефони "гарячих ліній", за якими діти можуть отримати психологічну підтримку в разі, якщо вони потрапили в ризиковані для здоров’я ситуації, зокрема випадки, пов’язані із соціальними мережами.
- Національна дитяча гаряча лінія: 0-800-500-225 (безкоштовно зі стаціонарних), 116111 (безкоштовно з мобільних).
- Безкоштовна цілодобова гаряча лінія для жертв домашнього насильства – 15-47.
- Безкоштовна Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства – 116-123.
На платформі цифрової освіти ДІЯ також можна знайти освітній Серіал для батьків"Безпека дітей в інтернеті" про те, як уберегти дітей онлайн від шкідливих матеріалів, кібербулінгу, суїцидальних інтернет-спілок, сексуального насильства.
На сайті Міністерства цифрової трансформації оприлюднено онлайн-посібник"COVID-19. Поради з безпеки онлайн для батьків та опікунів". У ньому розміщена інформація про найбільш актуальні проблеми віртуального життя дітей, способи розв’язання проблем та захист дітей онлайн під час карантину.
Ми спільно маємо відслідковувати нові тенденції в цифровому середовищі, вчасно на них реагувати та підвищувати обізнаність батьків, вчителів та дітей щодо можливих ризиків.
ПЛАН ЗАХОДІВ ЩОДО РЕАЛІЗАЦІЇ КОНЦЕПЦІЇ РОЗВИТКУ
STEM-ОСВІТИ ДО 2027 РОКУ
Оприлюднено план заходів щодо реалізації Концепції розвитку природничо-математичної освіти (STEM-освіти) до 2027 року.
Зокрема, план заходів передбачає розробку:
- навчальних матеріалів та методичних рекомендацій для вчителів з підготовки здобувачів освіти до участі у міжнародному освітньому дослідженні PISA;
- циклу відеолекцій для вчителів фізики, математики і початкових класів зі STEM-освіти;
- нового змісту STEM-освіти для здобувачів загальної середньої освіти.
Докладніше про це читайте ось тут, а сам план заходів завантажуйте за цим посиланням.
На сьогодні все! Дякуємо, що залишаєтесь із нами на зв’язку.
З любов'ю команда Міністерства освіти і науки України