Гайсин

Новини


«Ввічливість нічого не коштує, але багато дає»

Під такою назвою та з метою виховувати культуру спілкування , доброту дитячих сердець, щирість стосунків, почуття милосердя та поваги до оточуючих, толерантне ставлення до людей, уміння володіти своїми емоціями та почуттями, класний керівник Кочерягіна Н.П. провела виховну годину для п’тикласників, під час якої нагадала здобувачам освіти про те, наскільки важливі хороші манери та ввічливість. Школярі  із задоволенням переглянули відео « Корисні підказки гарних манер», ділилися враженнями від побаченого та вирішували життєві ситуації, складали пазли «Уроки ввічливості» та на завершення створили квітку-пам’ятку ввічливих слів.

 

09.02.2022 | Aдмін | Читати далі

Реєстрація на ЗНО!!!

До уваги одинадцятикласників та їх батьків! 

З 1 лютого розпочалася реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні.

У пунктах проведення зовнішнього незалежного оцінювання по всій Україні очікують на понад 390 тисяч учасників тестування, які цього року завершать здобуття повної загальної середньої освіти: це і випускники шкіл, і учні (слухачі, студенти) закладів професійної (професійно-технічної) та вищої освіти. У тестуваннях також зможуть узяти участь випускники закладів загальної та вищої освіти минулих років.

ЗНО буде проведено з тринадцяти навчальних предметів. Учасники матимуть змогу пройти тестування державним коштом щонайбільше з п’яти.

Той, хто  бажатиме скласти понад п’ять навчальних предметів,  зможе зробити це за кошти фізичних і юридичних осіб. Так, щоб додатково скласти іноземну мову (англійську, німецьку, іспанську або французьку), потрібно буде сплатити 789 грн, вартість складання інших навчальних предметів (історія України, географія, фізика, хімія чи біологія) становитиме 354 грн.

На запит учасників завдання сертифікаційних робіт з  історії України, математики (завдання рівня стандарту), математики, біології, географії, фізики, хімії перекладуть кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською та угорською мовами.

Докладніше про особливості ЗНО/ДПА-2022  ‒ на YouTube-каналі УЦОЯО і в Путівнику учасника ЗНО.

Реєстрація

Український центр оцінювання якості освіти для всіх охочих зареєструватися для участі в ЗНО підготував відеоінструкцію, з якої випускники шкіл, учні та студенти професійно-технічних закладів освіти, коледжів  і випускники минулих років дізнаються про те, на що варто зважати до, а також під час реєстрації.

Скориставшись сервісом «Зареєструватися», розміщеним на вебсайті Українського центру оцінювання якості освіти, потрібно створити реєстраційну картку. Для цього слід підготувати одну фотокартку розміром 3 × 4, що відповідає досягнутому віку, і зробити копію паспорта (сторінки з фотокарткою, прізвищем, ім’ям та по батькові (за наявності)). Випускники минулих років, окрім копії паспорта, мають зробити копію свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти.

Особливу увагу під час створення реєстраційної картки учасникам, які у поточному році завершують здобуття загальної середньої освіти, варто звернути на вибір предметів ДПА та ЗНО. Їм треба вибрати чотири предмети для проходження ДПА  і позначити, чи бажають вони отримати з них результат за шкалою 100‒200 балів. За потреби можна вибрати ще й п’ятий предмет для проходження ЗНО. Випускники минулих років вибирають навчальні предмети лише для проходження ЗНО.

Після цього необхідно сформувати комплект реєстраційних документів і подати його особі, відповідальній за реєстрацію в закладі освіти, у якому навчається учень/студент.

Щодо випускників минулих років, то вони зможуть зареєструватися самостійно і надіслати комплект реєстраційних документів до відповідного регіонального центру.

Потенційні учасники тестування, які вже передали свої реєстраційні документи до регіонального центру, зможуть самостійно перевірити стан їх опрацювання. Для цього потрібно ввести номер реєстраційної картки в поле спеціального сервісу «Стан опрацювання документів».

Реєстрація для участі в додатковій сесії

Цьогоріч додаткову сесію зовнішнього незалежного оцінювання буде проведено з 23 червня до 15 липня включно.

Для участі в ній:

  • в основний період реєстрації (з 1 лютого до 9 березня включно) зможуть подати документи особи, які проживають на тимчасово окупованій території або в населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень, або розташованих на лінії зіткнення, або переселилися з них; вибрали для проходження зовнішнього незалежного оцінювання два навчальних предмети, тестування з яких відбувається під час основної сесії в один день; у рік проведення зовнішнього незалежного оцінювання навчаються за кордоном; за релігійними переконаннями не можуть взяти участі у зовнішньому незалежному оцінюванні з окремого(-их) навчального(-их) предмета(-ів), що проводять у певні дні; вказали на необхідність створення особливих (спеціальних) умов проходження зовнішнього незалежного оцінювання, що можуть бути забезпечені лише під час додаткової сесії; у період проведення основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з окремих навчальних предметів братимуть участь у міжнародних, всеукраїнських заходах (змаганнях, конкурсах, олімпіадах тощо), включених до офіційних заходів Міністерства освіти і науки України, Міністерства культури та інформаційної політики України, Міністерства молоді та спорту України, складатимуть державні іспити, перебуватимуть за кордоном;
  • у додатковий період реєстрації (протягом 5‒17 травня) зможуть подати документи особи, які брали участь в антитерористичній операції та/або у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях; живуть на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим, міста Севастополь або на території Донецької чи Луганської областей, де органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень; за рішенням судів перебувають в установах виконання покарань, слідчих ізоляторах; мають проходити ДПА у формі ЗНО, але через поважні причини не змогли зареєструватися під час основного періоду реєстрації; не змогли зареєструватися під час основного періоду реєстрації і проживають (перебувають) на території, на якій у порядку, визначеному законодавством, встановлено карантин, режим надзвичайної ситуації або надзвичайного стану.

Підтвердженням факту реєстрації для участі в ЗНО є Сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання, який буде надіслано учасникові в індивідуальному конверті разом із реєстраційним повідомленням учасника зовнішнього незалежного оцінювання. Індивідуальні конверти особам, які проходять ДПА у формі ЗНО, буде  надіслано на адресу навчального закладу, іншим особам – на адресу, зазначену в реєстраційній картці.

На сайті Українського центру оцінювання якості освіти для кожного учасника ЗНО створено інформаційну сторінку, доступ до якої здійснюється за номером Сертифіката та PIN-кодом, зазначеним у ньому.

До 29 квітня 2022 року на інформаційних сторінках  буде розміщено запрошення-перепустки з адресами пунктів проведення тестувань.

Спеціальні умови для учасників з особливими освітніми потребами

Український та регіональні центри оцінювання якості освіти створюють більше 20 різних додаткових (спеціальних) умов.

Так, наприклад, для учасників із вадами опорно-рухового апарату добирають пункти тестування з пандусом або ж такі, де можна проїхати на інвалідному візку, є відповідна туалетна кімната.

Для учасників із вадами слуху дозволено мати слуховий апарат, а для тих, хто зовсім не чує і володіє мовою жестів, в аудиторії працюватиме сурдоперекладач.

Для учасників із вадами зору є кілька варіантів: додаткове освітлення, використання лупи як механічного апарата, тестовий зошит, надрукований 16 кеглем або ж рельєфно-крапковим шрифтом Брайля. Однак такими зошитами можуть бути забезпечені тільки учасники  додаткової сесії. Цьогоріч шрифтом Брайля буде надруковано зошити із тестовими завданнями з української мови і літератури, математики, історії України та біології.

Аби для учасника/учасниці створили якусь із зазначених умов, він/вона  має надати відповідний медичний висновок.

Докладна інформація про процедуру реєстрації — у рубриці «Процедура реєстрації».

09.02.2022 | Aдмін | Читати далі

Всесвітній день читання вголос

11 років тому по всьому світу стартувала традиція щорічно у перші дні лютого проводити Всесвітній день читання книги вголос. Цю традицію започаткувала некомерційна організація «LitWorld» у рамках руху за грамотність. Читання — це не тільки прекрасний спосіб проведення дозвілля, а й чудовий спосіб підвищити рівень інтелекту, покращити пам’ять та розвинути гнучкість мислення. Учні 3-4 класу також  приєдналися до цієї чудової ідеї: пригадали правила користування книгами, обговорили «Книжчині поради» та подарували один одному радість спілкування з книгою.

30.01.2022 | Aдмін | Читати далі

Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей»

Метою проведення Всеукраїнського конкурсу є привернення уваги суспільства, у тому числі й молоді, до проблем у сфері охорони праці, а також популяризації превентивних заходів, спрямованих на запобігання нещасним випадкам. Здобувачі освіти нашого закладу з учителем мистецтва Столярчук Юлією Волдимирівною взяли активну участь у конкурсі дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей». Конкурсні роботи були  виконані за тематикою охорони праці та промислової безпеки, а саме: безпечного ведення робіт у галузях вугільної, деревообробної промисловості, сільському, лісовому та ліфтовому господарствах, медичній сфері, будівництві, на транспорті.  Кращі роботи представлено на шкільній виставці та відібрано на ІІ етап конкурсу.

 

 

30.01.2022 | Aдмін | Читати далі

Обізнаність про COVID -19 врятує життя

 Поява і поширення   коронавірусу  стало топ-темою останніх років. Інформація  постійно оновлюється  в ЗМІ та  соціальних  мережах. На жаль, вірус  мутує.  Разом з достовірними даними поширюється  безліч  чуток і  фейків. У зв’язку з цим та з метою ознайомлення  учнів із COVID-19, шляхами передачі інфекції, а також, щоб сконцентрувати увагу учнів на тому, як діяти в контексті  нового  штаму «Омікрон», класним керівником  8 класу  Г.В.Хомотюк  був проведений інформаційний урок  «Обізнаність про COVID -19  врятує життя». Здобувачі освіти переглянули та обговорили  повчальне відео,отримали необхідні знання та навчилися відрізняти правду від міфів. На завершення заходу  узагальнили   важливі  правила  та  отримали пам’ятки «Як діяти під час пандемії?

27.01.2022 | Aдмін | Читати далі

Бій під Крутами – подвиг в ім’я України

Славний цвіт наш молоденький
Бився до загину,
Щоб відстояти свободу,
неньку Україну.
29 січня в Україні відзначається річниця бою під Крутами, який для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність. Здавалося б, минуло так багато років з того часу, а тема боротьби за свою незалежність і досі гостра й актуальна для нас.  Сьогодні класний керівник Ремезюк Г.І. організувала для шестикласників   історичний екскурс  далекого  січня 1918року « Бій під  Крутами – подвиг в ім’я України», коли  відбулися  страшні, криваві і болючі події, учні переглянули презентацію « Вони померли, щоб ми жили…»,  вшанували пам’ять хвилиною мовчання .

 

25.01.2022 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 «3» 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211
Всього новин: 1261