Новини
Студія цікавих зустрічей «Я люблю математику»
2020-2021 навчальний рік оголошено Роком математики в Україні – це допоможе привернути увагу всього суспільства до розвитку математичної грамотності не лише у школярів. Математика в житті людини займає особливе місце. Ми настільки з’єдналися з нею, що навіть не помічаємо її. Сьогодні здобувачі освіти 10 класу почерпнули для себе багато цікавого та корисного під час проведення математичної гри «Я люблю математику». Класний керівник Столярчук Ю.В. продемонструвала пізнавальні факти з життя математиків із рубрики «Студія цікавих зустрічей». Також десятикласники із задоволенням прийняли участь у вікторині, упродовж якої змогли перевірити та показати свої знання з математики.
Подорожуємо і відкриваємо світ
От і закінчилося літо! Але третьокласники ще живуть спогадами про нього та із задоволенням діляться враженнями з друзями.
Перший місяць навчання школярів розпочинається із подорожі та відкриття. Захоплююча мандрівка переносила третьокласників у різні мальовничі куточки України та світу. Здобувачі освіти знайомились із звичаями та традиціями своїх ровесників різних континентів.
Важливі новини від Міністерства освіти і науки України
Сьогодні в щотижневій добірці найцікавіших новин – про корисні матеріали в межах кампанії "Школо, ми готові", третій модуль курсу про дистанційне та змішане навчання, День захисту освіти від нападів, збірник документів щодо роботи під час карантину та інша корисна інформація.
"ШКОЛО, МИ ГОТОВІ": КОРИСНІ МАТЕРІАЛИ ДЛЯ ОСВІТЯН І БАТЬКІВ
Триває вже другий тиждень нового навчального року, який проходить в умовах карантину.Щоб допомогти вчителям і директорам шкіл, учням та їхнім батькам адаптуватись до змін і не забувати правила навчання в безпечних умовах, МОН та ЮНІСЕФ розробили корисні матеріали у межах кампанії “Школо, ми готові”.
-
Постери з правилами респіраторної гігієни, рекомендаціями щодо безпечних умов та особливостями різних форматів навчання
-
Корисні матеріали для директорів, учителів та батьків
-
Інформація про особливості навчального року 2020/2021
-
Відповіді на найпоширеніші запитання
-
Матеріали для спеціального уроку, присвяченого правилам безпечного навчання під час карантину
Усе це доступне і регулярно оновлюється за посиланням mon-covid19.info/schools. Також постери і матеріали можна швидко завантажити ось за цим посиланням.
ТРЕТІЙ МОДУЛЬ ОНЛАЙН-КУРСУ: ЯК НАВЧАТИ ТА ОЦІНЮВАТИ УЧНІВ 1-4 КЛАСІВ ПІД ЧАС ДИСТАНЦІЙНОГО ТА ЗМІШАНОГО НАВЧАННЯ
З'явився у доступі вже третій модуль онлайн-курсу про дистанційне та змішане навчання у школах і профтехах. Цей модуль – про особливості оцінювання учнів 1-4 класів під час дистанційного і змішаного навчання та підходи до формування компетентностей молодших школярів.
Пройти модуль вже можна за посиланням.
Модуль містить інтерактивні вправи, тестові завдання та корисні матеріали, зокрема – шаблони розкладу занять під час дистанційного та змішаного форматів. Наприкінці модуля учасники пройдуть підсумковий тест.
Онлайн-курс про дистанційне і змішане навчання для педагогів та керівників шкіл і профтехів стартував 25 серпня. Якщо ви хочете пройти курс, але ще не зареєструвались на нього, зробити це можна за посиланням.
В УКРАЇНІ ВПЕРШЕ ПРОЙШОВ ДЕНЬ ЗАХИСТУ ОСВІТИ ВІД НАПАДІВ
9 вересня Україна разом зі світом вперше відзначила Міжнародний день захисту освіти від нападів. Сьогодні Україні важливо оберігати дітей від прямого впливу конфліктів на якість освіти і можливість вчитись. Насамперед це стосується військового конфлікту на Сході України.
Ось кілька фактів про його вплив на освіту:
- лише протягом І півріччя 2020-го було зафіксовано 10 випадків пошкодження шкіл через військові дії;
- з 2014 року кількість пошкоджених закладів освіти перевищує 750;
- безпосередній вплив конфлікту відчувають понад 400 тис дітей – вони проживають та відвідують школи у 20-кілометровій зоні по обидва боки від лінії розмежування, в якій є загроза обстрілів та присутній високий рівень мінного забруднення;
- десятки шкіл розташовані безпосередньо поруч із військовими об’єктами, що наражає їх на небезпеку нападів.
Найближчим часом Україна має впроваджувати положення Декларації про безпеку шкіл, щоб кожен український учень мав змогу навчатися у безпечному освітньому середовищі.
Україна підписала Декларацію 20 листопада 2019 року. Зокрема, документ містить зобов’язання попереджувати напади на заклади освіти, їхнє використання у військових цілях та передбачає збереження безпеки в закладах освіти і захист права на освіту. Докладніше про Міжнародний день захисту освіти від нападів читайте за посиланням.
У ДОСТУПІ – ЗБІРНИК НОРМАТИВНИХ ДОКУМЕНТІВ ДЛЯ РОБОТИЗАКЛАДІВ ОСВІТИ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ
МОН спільно з МОЗ розробили збірник нормативних документів щодо роботи закладів освіти на період карантину. Зокрема, він містить акти, якими потрібно керуватись під час роботи у закладах загальної середньої освіти. Завантажити збірник можна за посиланням.
ЯК ДІЯТИ ВЧИТЕЛЮ, ЯКЩО УЧЕНЬ СТИКАЄТЬСЯ З ОНЛАЙН-РИЗИКАМИ? ДОПОМОЖЕ ДОВІДНИК ДЛЯ ПЕДАГОГІВ
Міністерство та освітній проєкт #stop_sexтинг презентували довідник "Рекомендації щодо онлайн-безпеки для вчителів, психологів та керівників шкіл".
У довіднику – інформація про:
- розповсюджені онлайн-ризики: секстинг, сексторшен, онлайн-грумінг, кібербулінг;
- принципи реагування та особливості діалогів з дитиною, яка стала жертвою протиправних дій онлайн;
- алгоритм дій для педагогів та адміністрації шкіл у ситуаціях онлайн-небезпек.
Довідник допоможе ефективно реагувати та вчасно надавати допомогу у випадках, коли дитина стає жертвою протиправних дій в інтернеті. Довідник є безкоштовним та доступний за посиланням. Докладніше про видання читайте тут.
Учнівське самоврядування у закладі
Учнівське самоврядування ЗЗСО І-ІІІ ст. с.Кузьминці– це спосіб організації життя учнівського колективу, воно дозволяє здобувачам освіти відчути себе господарями в закладі, класі, розвиває навички організаторської роботи в управлінні справами колективу, відповідальність за доручену справу, формує принциповість.Сьогодні відбулося перше засідання учнівського комітету, на якому лідери класних колективів вибрали голову учкому, ним став Безпалько Сергій, та розподілили доручення.
8 вересня - Міжнародний день грамотності
Ви вважаєте себе грамотною людиною? Впевнені? Вміння читати - лише мала частина вміння бути грамотною людиною, а ось здатність використовувати прочитане, отримуючи вигоду для себе, оточуючих вас людей, близьких і сім’ї - це більш вагома частина вміння бути грамотним, хоча і не завжди вирішальна. Ви часто вмієте використовувати прочитане з користю? Це просто - лише потрібно намагатися бути трохи більш уважним, трохи більш терплячим, по можливості не плутати «грішне» з «праведним» і обов’язково не спостерігати себе в очах своїх мудрецем, інакше ви можете так і не помітити користі тієї інформації, яка раптово з’явилася перед вами. Чи страшно бути неграмотним? А що таке «грамотність»? Не виключено, що це - «ефективність» використання інформаційних даних, здатність постійно знаходити комунікаційні напрямки, творчий момент, мета якого - більш природне поліпшення якості життя. Саме ці питання обговорили сьогодні на годині спілкування учні 6 класу разом з класним керівником Ляшенко Л.О.
Зупинимо булінг разом
Шкільне насильство завжди було однією з найважливіших проблем освітнього середовища. Практично в кожному класі є діти, які стають «жертвами» для окремих учнів, а іноді й більшості класу. Однак саме в останні роки психологи й педагоги б'ють тривогу - настільки частим, жорстоким, цинічним стає це явище, що призводить до важких психологічних наслідків.
08.09.2020 року класний керівник 8 класу Кочерягін Р. В. провів із здобувачами освіти 8 класу заняття-тренінг «Зупинимо булінг разом!», на якому запропонував восьмикласникам стати «Агентами Змін» та проводити антибулінгову агітацію серед молодших школярів. Учні з радістю підтримали цю ініціативу. Додатково була проведена просвітницька робота щодо ознайомлення з маркерами булінгу та надані рекомендації «Як допомогти дітям упоратись з булінгом».