Гайсин

Новини


Важливе від Міністерства освіти і науки України

На зв’язку – Міністерство освіти і науки із щотижневою добіркою найважливіших новин і цікавих можливостей. Сьогодні читайте про опитування керівників і педагогів щодо роботи закладів освіти в умовах пандемії, конкурс відеоробіт “Будь помітним на дорозі”, громадське обговорення проєкту Положення про ліцей та інші важливі новини.

ЗАВТРА ЗАВЕРШУЄТЬСЯ РЕЄСТРАЦІЯ НА ЗНО 2021

Вже завтра, 5 березня, завершується реєстрація для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні 2021 року. 

5 березня – останній день, визначений для відправлення поштою реєстраційних документів для участі в ЗНО. Дату подання документів до регіонального центру оцінювання якості освіти визначають за відтиском штемпеля на поштовому конверті. Регіональні центри продовжуватимуть опрацьовувати документи, отримані після 5 березня, однак за умови, що вони відправлені у встановлені терміни.

Документи в регіональних центрах оцінювання якості освіти опрацьовують у міру їх надходження, але не довше ніж протягом 10 робочих днів. Документи, надіслані після 5 березня, опрацьовувати не будуть.

Перевірити стан опрацювання реєстраційних документів після надсилання можна за допомогою спеціального сервісуПро всі деталі ЗНО 2021 дізнавайтесь на сайті УЦОЯО.

 ШКОЛА В УМОВАХ ПАНДЕМІЇ: ТРИВАЄ ТЕМАТИЧНЕ ОПИТУВАННЯ

До 15 березня триває тематичне опитування керівників і педагогів щодо роботи закладів освіти під час карантину. Опитування є частиною інтерактивного порадника “Школа в умовах пандемії”.

Відповіді на запитання анкети допоможуть з’ясувати наявні потреби закладів, ефективно планувати підтримку, удосконалювати державну політику щодо реагування на виклики пандемії та мінімізувати її негативний вплив на освітній процес.

Радимо залучити до роботи з опитуванням колег, зокрема заступників директора, шкільних психологів, соціальних педагогів та вчителів. Так педагогічний колектив зможе надати додаткову інформацію та цінний зворотний зв’язок. Будемо вдячні за відповіді! Вони допоможуть ще ефективніше підтримувати заклади освіти в умовах карантину.

Порадник “Школа в умовах пандемії” для керівників і колективів шкіл та профтехів у інтерактивному форматі доступний за посиланням. Його розробили МОН, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та Центр SeeD. 

Рекомендації, поради та ідеї, включені до порадника, допоможуть закладам ефективно забезпечити неперервну якісну та інклюзивну освіту в умовах кризи, піклуючись про безпеку, фізичне та емоційне здоров’я учнів.

Більше інформації про порадник – за посиланням.

 КОНКУРС ВІДЕОРОБІТ “БУДЬ ПОМІТНИМ НА ДОРОЗІ”

Для привернення уваги до обов’язкового використання світлоповертальних елементів під час пересування по вулицях і дорогах у темний час доби оголошено всеукраїнський конкурс соціальних відеоробіт “Будь помітним на дорозі”.

До участі в конкурсі запрошуються зокрема і учні шкіл. Конкурс триває протягом березня-квітня 2021 року. Строки подання робіт – з 15 березня до 18 квітня. 

Колективна відеоробота має бути оригінальною та соціально спрямованою в наступних напрямах:

  • позитивний приклад використання дітьми та молоддю світлоповертальних елементів на одязі або на засобах пересування; 
  • носіння одягу зі світлоповертальними елементами; 
  • привернення уваги громадськості до важливості використання світлоповертальних елементів заради безпеки на дорозі. 

Про вимоги до робіт, процес подання на конкурс та інші важливі деталі читайте за посиланням

Підбиття підсумків конкурсу та церемонія нагородження переможців відбудеться у травні під час проведення І-го етапу Тижня безпеки дорожнього руху в Україні. У разі несприятливої епідемічної ситуації нагородження відбудеться дистанційно.

 ГРОМАДСЬКЕ ОБГОВОРЕННЯ: ПРОЄКТИ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ЛІЦЕЙ ТА ПОРЯДКУ ВИГОТОВЛЕННЯ, ВИДАЧІ ТА ОБЛІКУ ДОКУМЕНТІВ ПРО ПОЧАТКОВУ ОСВІТУ

Міністерство ініціює повторне проведення громадського обговорення проєкту Положення про ліцей.

Ключовими питаннями, на які просимо звернути увагу, є можливість утворення в складі ліцею структурних підрозділів, що забезпечують здобуття дошкільної, початкової та базової середньої освіти, а також присвоєння ліцею статусу опорного. Проєкт положення завантажуйте за посиланням, а деталі про нього читайте ось тут

Зауваження та пропозиції до проєкту у вигляді порівняльної таблиці просимо надсилати до 2 квітня на v_bozhinskiy@mon.gov.ua.

 Також МОН повторно пропонує для громадського обговорення проєкт Порядку виготовлення, видачі та обліку документів про початкову освіту.

Він передбачає виготовлення та зберігання оригіналу електронного документа про початкову освіту в Єдиній державній електронній базі з питань освіти (ЄДЕБО). За бажанням батьків учня може бути видано паперову копію такого документа, яка засвідчується керівником закладу освіти. Таку копію може бути виготовлено й шрифтом Брайля. Завантажуйте проєкт за посиланням, докладніше про нього читайте тут

Пропозиції та зауваження до проєкту просимо надсилати до 25 березня наstorchak@mon.gov.ua з темою повідомлення “Документи про початкову освіту. Громадське обговорення”.

РОЗПОЧАЛАСЬ СЕРТИФІКАЦІЯ ВЧИТЕЛІВ 2021: РЕЗУЛЬТАТИ ПЕРШОГО ЕТАПУ З’ЯВЛЯТЬСЯ НЕ ПІЗНІШЕ 17 БЕРЕЗНЯ

27 лютого відбувся перший етап сертифікації педагогічних працівників 2021 – незалежне тестування фахових знань та умінь учителів початкової школи. Участь у ньому взяли 1622 вчителі.

Результати тестування та інформацію про допущення чи недопущення учасників до наступного етапу сертифікації буде розміщено в кабінетах учасників не пізніше 17 березня.

Наступний етап сертифікації – самооцінювання власної педагогічної майстерності – заплановано на період з 29 березня до 20 квітня. Його проводитиме Державна служба якості освіти.

Докладніше про перший етап сертифікації 2021 читайте тут

УХВАЛЕНО ПЕРЕЛІК ПІДРУЧНИКІВ ДЛЯ 4-ГО КЛАСУ, ЯКІ МОЖУТЬ ДРУКУВАТИСЯ ЗА КОШТИ ДЕРЖБЮДЖЕТУ В 2021-МУ

Колегія МОН ухвалила перелік підручників для 4-го класу, які можуть друкуватися за кошти державного бюджету в 2021 році за підсумками ІІ етапу конкурсного відбору підручників (крім електронних) для здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників у 2020-2021 роках.

Також наразі розробляється новий порядок відбору підручників. Проєкт передбачає доступ до фрагментів підручників в електронній версії на всіх етапах конкурсного відбору. Крім того, планується забезпечити відкритість і прозорість проведення кожного етапу Конкурсу і відкритий список експертів, які будуть проводити експертизу.  Докладніше про це читайте за посиланням На сьогодні все! Дякуємо, що залишаєтесь із нами на зв’язку.  Дати нам поради щодо вдосконалення цих листів ви можете за посиланням. Нам дуже важлива ваша думка . До наступного четверга!  

З любов'ю команда Міністерства освіти і науки УкраїниКолеги, вітаємо! 

05.03.2021 | Aдмін | Читати далі

КРАЇНА КОРИСНИХ ЗВИЧОК

З метою пропаганди здорового способу життя, сприяння свідомому ставленню до власного здоров’я та виховання корисних звичок класний керівник 4 класу Лісянець С. М. провела відкриту виховну годину «Подорож до країни корисних звичок». У цікавій ігровій формі здобувачі освіти повторили звички, що зміцнюють їх здоров’я. Впродовж подорожі відвідали зупинки: «Корисно-шкідливо», «Здоровий спосіб життя», «Невідома доріжка», «Театр Пантоміма»; провели турнір «Бережи себе», а ще розгадували кросворди, грали в різні ігри, прикрасили квітку-семицвітку пелюстками, на яких були написані корисні звички. Наприкінці подорожі діти отримали пам’ятки «Як позбутися шкідливих звичок».

01.03.2021 | Aдмін | Читати далі

Цікаві новини від МОН

Вітаємо, колеги!

РЕКОМЕНДАЦІЇ МОН ШКОЛАМ ДЛЯ РОБОТИ
ПІД ЧАС АДАПТИВНОГО КАРАНТИНУ З 24 ЛЮТОГО

Оприлюднено рекомендації МОН щодо роботи шкіл під час адаптивного карантину. Нагадаємо, з 24 лютого на території України встановлюється "жовтий" рівень епідемічної небезпеки, відповідно до якого, зокрема, забороняється: 
  • відвідувати заклади освіти здобувачами освіти у разі, коли на самоізоляції через контакт з пацієнтом з підтвердженим COVID-19 перебуває більш як 50% здобувачів освіти та персоналу закладу;
  • проводити в закладах освіти масові заходи (вистави, свята, концерти) за участю здобувачів освіти з більш ніж однієї групи (класу) та за присутності глядачів (відвідувачів);
  • проводити масові (культурні, спортивні, наукові, освітні, професійні тематичні та інших) заходи за участю більше однієї особи на 4 кв. м. площі будівлі або території (якщо захід проводиться на відкритому повітрі) або наповненістю залів понад 50% місць у кожному окремому залі.

У разі встановлення на території регіону "червоного" рівня забороняється відвідувати заклади освіти незалежно від форми власності її здобувачами, крім здобувачів закладів дошкільної освіти, спеціальних закладів освіти та учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти.

Докладніше про це – за посиланням, повний текст рекомендацій завантажуйте тут

 ЗАТВЕРДЖЕНО ТИПОВУ ОСВІТНЮ ПРОГРАМУ ДЛЯ 5-9 КЛАСІВ

19 лютого затверджено типову освітню програму для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти. Програма створює умови для продовження реформи "Нова українська школа" у 5-9 класах із 2022 року.

З-поміж важливих положень:

  • при 5-денному навчальному тижні кількість годин становить: для учнів 5 класу – 28, 6 класу – 31, 7 класу – 32, 8 класу – 33, 9 класу – 33 години на тиждень;
  • гранично допустиме річне навчальне навантаження учнів становить: для 5-6 класів – 2 065 годин, 7-9 класів – 3 430 годин (разом – 5 495 годин);
  • реалізація  соціальної та здоров’язбережувальної освітньої галузі здійснюється через інтегрований курс "Здоров’я, безпека та добробут" (5-9 класи) і предмет "Підприємництво і фінансова грамотність" (8-9 класи);
  • передбачено можливість вивчення учнями 5-6 класів у межах соціальної та здоров’язбережувальної освітньої галузі одного з предметів: "Етика", "Культура добросусідства" або іншого курсу морального спрямування;
  • заклад освіти визначає перелік навчальних предметів (інтегрованих курсів) для реалізації кожної освітньої галузі, що відображається в навчальному плані освітньої програми закладу освіти.

Докладніше про типову освітню програму читайте ось тут, із самою програмою ознайомлюйтесь ось тут

 ЗА ДВА ДНІ СТАРТУЄ СЕРТИФІКАЦІЯ ВЧИТЕЛІВ 2021

Вже 27 лютого відбудеться перший етап сертифікації – незалежне тестування фахових знань та умінь вчителів початкової школи.

Іспит розпочнеться об 11:00. Допуск учасників сертифікації до пунктів тестування здійснюватиметься з 10:15 до 10:50. Для входу до пункту тестування учасник сертифікації має показати  паспорт або інший документ, що посвідчує особу, та лист-виклик.

Листи-виклики розміщено в “Кабінеті учасника сертифікації”. У них зазначено адреси пунктів проведення незалежного тестування. Радимо учасникам завчасно роздрукувати лист-виклик: цей документ є обов’язковим для допуску до пункту тестування.

Більше інформації про перший етап сертифікації та корисні матеріали для підготовки до нього – за посиланням

ЛИШИВСЯ ТИЖДЕНЬ ДЛЯ РЕЄСТРАЦІЇ НА ЗНО 2021

До завершення реєстрації для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні 2021року лишився тиждень – вона триває до 5 березня. Наразі для участі в ЗНО й державній підсумковій атестації зареєстровано близько 150 тис. осіб. 

За нагоди просимо нагадати учням про ці терміни, щоб вони встигли зареєструватись на ЗНО, якщо ще не зробили цього.

Про всі деталі цьогорічного ЗНО можна дізнатися на сайті Українського центру оцінювання якості освіти

 ОСВІТНІЙ ВЕБСЕРІАЛ ДЛЯ ПІДЛІТКІВ “ФІНАНСОВИЙ SKILLUP.
ШКОЛА ПЛАТІЖНОЇ ГРАМОТНОСТІ”

Для поглиблення знань підлітків щодо сфери фінансової грамотності, безготівкових рахунків та правил безпечних онлайн-платежів компанія Mastercard у співпраці з Асоціацією "ЄМА" та за підтримки МОН представила освітній вебсеріал "Фінансовий SkillUp. Школа платіжної грамотності". 

Вебсеріал складається із п’яти серій по 5-8 хвилин за такими темами: 

  • моя перша платіжна картка (частина 1 і 2), 
  • сучасні платіжні інструменти, 
  • оплати в інтернеті,
  • безпечний геймінг. 

Відео вже доступні у спеціальному розділі на сайті МОНДокладніше про вебсеріал читайте ось тут

 ВЕБІНАР ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ ЗА УЧАСТІ НАУКОВЦІВ

Як зацікавити дітей наукою? SCIENCE TEENS PLATFORM запрошує вчителів на відкритий вебінар за участі українських вчених. 11 березня науковці розкажуть, як провести урок захопливо та інтерактивно і де шукати нову цікаву інформацію для школярів. 

Лекторами будуть:

  • астрофізикиня Олена Компанієць, яка двічі перемогла в конкурсах NASA, зокрема з командою українських школярів; 
  • нейрофізіолог Сергій Данилов, який створює технологію з покращення якості читання школярів;
  • кліматологиня Світлана Краковська, учасниця Міжурядової групи експертів з питань зміни клімату при ООН.

Кожен виступ – 20 хвилин у форматі уроку. Далі – сесія питань-відповідей. Учасники вебінару додатково отримають повний курс із 16 лекцій та воркшопів на теми природи, космосу, людини. 

Реєстрація на вебінар – за посиланням.

 БЕЗПЕЧНЕ ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИЩЕ
ТА ФОРМУВАННЯ ПОВЕДІНКИ ДІТЕЙ В ІНТЕРНЕТІ

Міністерство надзвичайно стурбоване трагічними подіями, що сталися з підлітками через небезпечні ігри в соціальних мережах. Створення безпечного освітнього середовища, зокрема в інтернеті, формування навичок цифрової грамотності та поведінки у дітей у всесвітній мережі є важливими завданнями.

Зокрема, на сайті МОН можна знайти розділ “Безпека дітей в Інтернеті” для підвищення рівня обізнаності батьків і вчителів.

Крім того, діють телефони "гарячих ліній", за якими діти можуть отримати психологічну підтримку в разі, якщо вони потрапили в ризиковані для здоров’я ситуації, зокрема випадки, пов’язані із соціальними мережами.

  • Національна дитяча гаряча лінія: 0-800-500-225 (безкоштовно зі стаціонарних), 116111 (безкоштовно з мобільних).
  • Безкоштовна цілодобова гаряча лінія для жертв домашнього насильства – 15-47
  • Безкоштовна Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства – 116-123

На платформі цифрової освіти ДІЯ також можна знайти освітній Серіал для батьків"Безпека дітей в інтернеті" про те, як уберегти дітей онлайн від шкідливих матеріалів, кібербулінгу, суїцидальних інтернет-спілок, сексуального насильства.

На сайті Міністерства цифрової трансформації оприлюднено онлайн-посібник"COVID-19. Поради з безпеки онлайн для батьків та опікунів". У ньому розміщена інформація про найбільш актуальні проблеми віртуального життя дітей, способи розв’язання проблем та захист дітей онлайн під час карантину.

Ми спільно маємо відслідковувати нові тенденції в цифровому середовищі, вчасно на них реагувати та підвищувати обізнаність батьків, вчителів та дітей щодо можливих ризиків.

 ПЛАН ЗАХОДІВ ЩОДО РЕАЛІЗАЦІЇ КОНЦЕПЦІЇ РОЗВИТКУ
STEM-ОСВІТИ ДО 2027 РОКУ

Оприлюднено план заходів щодо реалізації Концепції розвитку природничо-математичної освіти (STEM-освіти) до 2027 року. 

Зокрема, план заходів передбачає розробку:

  • навчальних матеріалів та методичних рекомендацій для вчителів з підготовки здобувачів освіти до участі у міжнародному освітньому дослідженні PISA;
  • циклу відеолекцій для вчителів фізики, математики і початкових класів зі STEM-освіти;
  • нового змісту STEM-освіти для здобувачів загальної середньої освіти.

Докладніше про це читайте ось тут, а сам план заходів завантажуйте за цим посиланням.

 На сьогодні все! Дякуємо, що залишаєтесь із нами на зв’язку.

З любов'ю  команда Міністерства освіти і науки України

01.03.2021 | Aдмін | Читати далі

Кращий пожежний – це ти обережний!

З  метою залучення школярів до вивчення і популяризації правил пожежної безпеки, формування у них навичок обережного поводження з вогнем, виховання почуття відповідальності за збереження від вогню та інших надзвичайних ситуацій навколишнього середовища, учителькою початкового навчання Угровецькою І.В. був проведений конкурс виробів на пожежну і техногенну тематику під девізом «Кращий пожежний – це ти обережний!». Участь у заході взяли школярі молодших класів. Креативними та цікавими були вироби Хомжі О., Угровецької В., Майкоси М.,  Войчишиної В. та Демчук В.

 

26.02.2021 | Aдмін | Читати далі

«Ні! Я жива! Я буду вічно жити!»

25 лютого 2021 року  виповнилося 150 років від дня народження української поетеси, драматурга і громадської діячки, класика української літератури – Лесі Українки.

Леся Українка – одна з найвизначніших постатей в історії української літератури. По собі вона залишила великий літературний доробок – вражаючі поеми, прозові твори, вірші, публіцистичні статті, переклади світової класики…

Класний керівник 9 класу Стратій М. О. організувала для дев’ятикласників цікавий пізнавальний захід: провела інформаційну хвилинку «Цікаві моменти із життя  Лесі Українки», здобувачі освіти переглянули презентацію та відео, пригадали життєпис поетеси, ознайомилися із виставкою її творів. 

 

 

26.02.2021 | Aдмін | Читати далі

Хто вмирає в боротьбі – в серцях живе повіки!

 Їх назвали Небесною сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, вулиці Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину.
Серед
Героїв Небесної Сотні  були як зовсім юні, так і вже сивочолі  люди з усіх куточків України -  від  сходу до заходу, від півдня до півночі. Небесна Сотня об’єднала  в собі народ усієї Соборної України.
До Дн
я Героїв Небесної Сотні   шестикласники разом із класним керівником  Ляшенко Л.О. провели  урок патріотичного виховання «Хто вмирає в боротьбі – в серцях живе повіки!»  та організували  конкурс дитячого малюнка «Я славлю свою рідну Україну та її героїв».

 

 

24.02.2021 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 «41» 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228
Всього новин: 1364