Новини
Нехай панує мир в Європі
День Європи — це свято Європейського Союзу, що відзначається з подачі міністра закордонних справ Франції Робера Шумана, який 9 травня 1950 року звернувся до лідерів європейських країн з пропозицією почати процес об’єднання Європи. Це день, коли всі європейці вшановують загальні цінності: волю слова, демократію, незалежність, рівність. Цікаві тематичні заходи відбулися напередодні Дня Європи і в нашому закладі.Десятикласники презентували учнівські проєкти "Віртуальні подорожі до країн Європи» , закріпивши свої знання про географічне положення , історію, національні та культурні традиції європейських країн. Учні 6 класу провели віртуальну екскурсію "Подорожуємо Європою" та разом з класним керівником Ляшенко Л.О. створили колаж «Чудеса світу». Відзначення Дня Європи в Україні - це важливий крок у становленні України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи.
Ми пам’ятаємо…
14 травня 2021 року Україна вперше відзначатиме День пам'яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни. Цю пам'ятну дату запровадили постановою Верховної Ради від 2 лютого 2021 року. У роки Другої світової війни окупована нацистами Україна була одним із місць масових репресій проти євреїв і знищення їх. Одним із найсумнозвісніших з таких є Бабин Яр у Києві. Багато українців рятували євреїв, своїх знайомих, сусідів чи й сторонніх від концтаборів і смерті, хоча за це нацисти жорстоко карали, навіть і смертю. Тематичні заходи відбулися у нашому закладі освіти, організовані класним керівником Стратій М.О. із здобувачами освіти 9 класу : інформаційна хвилинка та історична вікторина щодо даної дати.
Творча майстерня «Листівка для матусі»
Місяць травень – це місяць краси безмежного весняного цвітіння та розмаїття ароматів. Але не тільки природною красою славиться травень, він багатий ще й на свята. Щороку в другу неділю травня весь світ традиційно святкує День матері. Адже саме ця людина подарувала нам життя, дала можливість дихати, любити та просто - бути людиною. Напередодні Дня матері учні 2 класу разом із класним керівником Угровецькою І. В. організували творчу майстерню, в якій кожен мав можливість в буквальному сенсі «докласти свої рученятка» до створення цікавого привітання та виготовлення сюрпризу своїй матусі.
Не згасити пам'яті вогонь
8 травня Україна відзначає День пам’яті та примирення. День перемоги над нацизмом і вшанування пам’яті жертв Другої світової війни був заснований законом і указом президента України, згідно з рекомендаційною резолюцією ООН від 2004 року. Учні та педагоги нашого закладу долучились до цієї події. З метою гідного вшанування подвигу Українського народу, його видатного внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції в Другій світовій війні, виразу поваги всім борцям проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих воїнів, жертв війни, депортацій і злочинів проти людства, класний керівник Стратій М.О. із учнями 9 класу провели виховний захід «Не згасити пам'яті вогонь».Дівчата виготовили європейський символ відзначення Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги – квітки маку. Тож з гаслом: «Пам’ятаємо, перемагаємо» школярі провели невеликий флешмоб, прикріпвши квіти маку усім присутнім на заході. Також дев'ятикласники ознайомили присутніх з інформацією щодо даного свята і переглянули відеоролик.
Акція « Забуті могили»
Добро і милосердя – це два крила, на яких тримається людство, та головне – більшість із нас розуміє, що світ тримається на добрі та на гарних вчинках. Тому, уже традиційно, щовесни старшокласники нашого навчального закладу беруть активну участь у проведенні акції «Забуті могили»: прибирають біля могил учителів, могили невідомому солдату, пам’ятного місця померлим у роки голодоморів. Ось і цьогоріч учні 9 та 10 класів долучилися до благодійної акції, яку організувала педагог- організатор закладу Ремезюк Г.І.
Щоб не перервалася ниточка поколінь, щоб збереглася світла пам’ять про загиблих, померлих у наших серцях, ми повинні згадувати хороших людей: захисників рідної землі, учителів, друзів, рідних, знайомих не лише у святкові та ювілейні дні, але й приходити до їх могил із словами вдячності за покликом свого серця.