Новини
«Стоп, булінг, у школі!»
Сьогодні семикласники нашого закладу провели відкриту виховну годину, для молодших школярів на тему «Стоп, булінг, у школі!». «Булінг – це агресивна поведінка, що зазвичай повторюється. Вона має за мету завдати шкоду, викликати страх або тривогу, або ж створити негативне середовище у закладі для іншої особи. Булінг виникає у ситуації, в якій існує реальний чи уявний дисбаланс сил», – зазначила класний керівник 7 класу Г.В.Хомотюк. Школярі продемонстрували уміння припиняти булінг у початковій стадії та розповіли, куди потрібно звертатися за допомогою.Всі вихованці брали активну участь у обговоренні питань, як протидіяти дитячим образам, конфліктним ситуаціям, а також навчилися розпізнавати булінг і дружні піддражнювання, дізналися про стратегії захисту від цькувань.Діти отримали цікаву та корисну інформацію і зрозуміли , що кожен повинен почувати себе захищеним , поважати свої права, права іншого і вчитися співіснувати разом.
Бібліотечний урок
З метою заохочення до читання, виховання любові та бережливого ставлення до книги, ознайомлення із книжковими фондами бібліотеки у 4 класі відбувся бібліотечний урок "Книга – коштовний скарб, у якому джерело мудрості". Школярі з допомогою учителя Лісянець С. М. вчилися добирати книжки на рекомендовану тему для читання, складали найпростішу анотацію на прочитану книгу, знайомили однокласників зі своїми улюбленими книжками.
Що нам осінь принесла?
Промайнуло дзвінке літо. Непомітно ступила на поріг осінь і поступово все навколо змінилося. Зростаючи, дитина сама цікавиться тим, що відбувається навколо. Саме впродовж четвертого тижня навчання, який мав назву «Осінні зміни» другокласники продовжували вчитися помічати видимі зміни, які відбуваються у природі, вибудовуючи власні індивідуальні судження з приводу того, що побачили і про що говорять. А по завершенню навчального тижня школярі разом із своїми батьками створили цікаві осінні композиції на тему «Що нам осінь принесла?»
Казкова країна, чарівна країна
«Завдяки казці дитина пізнає світ не лише розумом, а й серцем» - В. О. Сухомлинський
Сьогодні п’ятикласники разом із класним керівником Ремезюк Г.І. здійснили подорож у незвичайну, чарівну країну, яка знаходиться у читальній залі сільської бібліотеки. Казок чимало є на світі, вони - давній і мудрий порадник, саме вони дають нам перше уявлення про добро і зло, правду і неправду, чесність і справедливість. До уваги школярів було представлено збірки казок, картинки-загадки « Відгадай казку за картинкою», « Впізнай казку за малюнком», виставку « Казковий кошик », книжково – ілюстративну експозицію « Казкова країна добра і краси». У дружній бесіді на прикладах поведінки казкових героїв п’ятикласники засуджували їх неправомірні вчинки та ототожнювали себе з позитивними героями.
Казка сприяє формуванню у дітей моральних понять, показуючи, що треба прагнути робити добро людям.
Шах і мат
23 вересня 2020 року з нагоди міжнародного дня шахів у ЗЗСО І-ІІІст. с. Кузьминці пройшли шкільні змагання з шахів . Змагання проводилися з метою популяризації гри, підвищення кваліфікації шахістів, розширення дружніх зв’язків між гравцями, а також з метою формування команди закладу. Турнір пройшов хоч і в запеклій боротьбі, проте в дружній атмосфері. Школярі з великим задоволенням взяли участь у грі, яка зміцнює пам’ять, розвиває аналітичні здібності й уяву, допомагає вдосконалювати такі риси характеру як організованість, цілеспрямованість, об’єктивність. Деякі спеціалісти стверджують, що шахам понад 5000 років! Не дивно, що сам винахід шахової гри, захований у сутінках стародавньої історії, обріс низкою цікавих фактів. Деякі вчені вважають, що сама назва шахи пішла від перської мови, і коли гравці здійснювали атаку на короля суперника зі словами «Шах і мат» в перекладі з перської це означало: «король помер». У шахах, як і у житті. Щоб зробити хід — потрібно подумати. Дуже круто, що і сьогодні багато молоді, школярів цікавляться цією грою
День партизанської слави України
22 вересня 2001 року, в день 60-тої річниці з початку підпільно-партизанського руху в Україні в роки Другої світової війни, в країні вперше відзначався День партизанської слави, встановлений Указом Президента № 1020/2001 від 30.10.2001.День партизанської слави відзначається як данина всенародної поваги до тих, хто в суворий воєнний час боровся з фашистами в глибокому тилу ворога, не шкодуючи крові і самого життя. 6200 партизанських загонів і підпільних груп, які налічували близько мільйона людей, завдавали відчутних втрат гітлерівським військам на окупованій території. Сьогодні ми згадуємо і про подвиг воїнів Української Повстанської Армії, які боролися за незалежність України проти німецьких військ. З розсекречених документів вже відомо, що вони доставляли багато клопоту німецьким окупантам. Історія рідко буває однозначною. У кожної медалі завжди дві сторони. Державне свято, присвячене героям партизанського руху в Україні, вшановує пам’ять всіх, хто боровся за визволення України від фашистської окупації. Воно з’явилося в національному календарі і як день пам’яті, адже проходять роки і прямих свідків того часу стає менше. Але герої не вмирають. Вони завжди будуть жити в наших серцях. Саме ці питання обговорили на виховній годині сьогодні наші шестикласники. Діти з цікавістю слухали розповідь учителя, відвідали історичні місця села та вшанували пам'ять загиблих односельчан.