Новини
На всі багатства і припливи мод шануймо мову серцем і вустами!..
21 лютого представники всіх націй і народностей відзначають Міжнародний день рідної мови. Це відносно молоде свято: до календарів усього світу воно увійшло тільки в 1999 році. Святкування цієї визначної дати відбулося і в нашій школі. Класним керівником 7 класу Угровецькою І.В. було підготовлене і проведене театралізоване дійство. Барвисте розмаїття вишиванок, привітання зі святом від семикласників, поетичні хвилинки, перегляд слайд-вернісажу «Із слова все розквітло, із слова вийшли ми» та відеосюжету «Вишивана моя Україна», відгадування цікавих дотепних загадок, запальний український таночок та інсценування уривка з повісті «Кайдашева сім’я» і української народної пісні «Несе Галя воду» створили піднесений настрій та не залишили байдужими нікого з присутніх. Міжнародний день рідної мови – це свято, яке сприяє духовному збагаченню, поєднанню культур та зміцненню принципів толерантності. Тож побажаємо всім українцям, що свято бережуть українське слово – щастя, натхнення, добра, миру, світлого майбутнього, живіть повноцінним життям, досягайте вершин, адже у ваших руках доля нашої країни. Любіть, шануйте і бережіть рідну мову – вона наш генетичний код.
Барви українського слова
Для кожного народу мова – найбільший скарб, одне з багатьох див, створених людьми. Вона віддзеркалює душу народу, його історію. Українська мова – це безмежний океан. Вона мелодійна, як пісня солов'я, чудова та барвиста, наче веселка. Напередодні Міжнародного дня рідної мови класний керівник 2 класу Лісянець С. М. провела свято «Барви українського слова» для учнів початкових класів. Школярі поринули у чудовий і прекрасний світ нашої рідної мови: переглянули мультфільм «Цікаві факти про українську мову», дізнались, що в українській мові є твори, кожне слово яких починається однією буквою, слухали жартівливі народні пісні. Діти взяли участь у мовознавчому турнірі, переможців якого було нагороджено пам’ятними дипломами.
А Сотня відлетіла в небеса
У лютому 2014 року вся Україна і весь світ стали свідками нестримної, відчайдушної боротьби простих українців, відданих патріотів за європейський вектор розвитку держави, за утвердження української нації, за гідне майбутнє для наступних поколінь. Відповідно до Указу Президента України «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» встановлено щорічне відзначення 20 лютого Дня Героїв Небесної Сотні. З нагоди цієї дати класний керівник 4 класу Ремезюк Г.І. провела урок - реквієм «А Сотня відлетіла в небеса», приурочений вшануванню подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні. Метою заходу було не тільки бажання нагадати учням про ці визначальні події у новітній історії України, а й виховувати в них патріотичну свідомість, любов до Батьківщини, бажання стати гідними громадянами України.Під мелодію гімну Небесної Сотні «Пливе кача» були запалені свічки, а під звуки метроному всі присутні схилили голови у хвилині мовчання. Ще довго на очах дітей залишаться сльози, вони не дадуть пам’яті забути їх імена.
Учнівська конференція «Екологічні проблеми очима дітей»
Проведенням учнівської конференції «Екологічні проблеми очима дітей» з метою збереження навколишнього середовища у школі стартувала щорічна весняна акція з благоустрою «За чисте довкілля». Восьмикласники разом із класним керівником Столярчук Ю.В. обговорили екологічні проблеми довкілля, висловили свої думки щодо забруднення та покращення екологічного стану території, розглянули проблеми якості питної води, стану атмосферного повітря, утилізації побутових відходів, енергозбереження та енергоефективності, збереження біорізноманіття. З власними екологічними проектами «Утилізація опалого листя» та «Екологічний дизайн» присутніх ознайомили Колодій Світлана та Півошенко Сніжана. На завершення заходу учні переглянули соціальний ролик «Сортування сміття». Учасники конференції закликають усіх небайдужих взяти активну участь у акції та разом дбати про свій добробут і чистоту навколишнього середовища
«Мої улюблені книжки»
21 тиждень Нової української школи присвячений темі «Мої улюблені книжки». Упродовж тижня школярі дізнавалися про історію виникнення книжки, її ролі у житті людини, розвивали інтерес до читання літератури різних жанрів, спробували себе у ролі лікарів, створювали паспорт улюбленої книги, відвідали шкільну бібліотеку. Першокласники отримали масу нових знань та позитивних емоцій.
День Святого Валентина
День Святого Валентина ще іменують Днем усіх закоханих. Свято активно відзначається молоддю щорічно 14 лютого. У цей день прийнято дарувати символічні листівочки у формі серця, які висловлюють любов та дружбу, щирість та повагу, добро та тепло сердець. І, хоча це свято, зазвичай, пов’язують з коханням та закоханістю, на сьогоднішній день – це не лише день закоханих, а й день, коли свою прихильність виявляють до друзів або близьких людей. Святкування Дня закоханих стало невід’ємною традицією нашого шкільного життя. І цей рік не став винятком, 14 лютого у школі працювала святкова пошта, за допомогою якої учні могли надіслати святкову «валентинку» своїм друзям та вчителям.