Новини
Підготовка до ЗНО-2020
Шановні одинадцятикласники та усі зацікавлені у якісній підготовці до ЗНО-2020!
Зверніть увагу, що на сайті Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти https://vintest.org.ua/ у розділі«Програми/характеристики ЗНО-2020» розміщено актуальні характеристики сертифікаційних робіт, критерії оцінювання завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю та програми зовнішнього незалежного оцінювання. Пропонується ознайомитись з інформацією, яка допоможе майбутнім учасникам підготуватися до проходження зовнішнього незалежного оцінювання 2020 року.
У характеристиці сертифікаційної роботи з певного навчального предмета зазначено структуру тесту, кількість та типи завдань, наведено схему нарахування тестових балів і кількість балів, які можна отримати, правильно виконавши всі завдання тесту. Також вказано час, відведений на виконання тесту. Детальне ознайомлення з інформацією, зазначеною в характеристиці сертифікаційної роботи, допоможе раціонально розподілити час для написання тесту та виробити власну стратегію ефективної роботи під час проходження зовнішнього незалежного оцінювання.
Критерії оцінювання завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю містять розширену інформацію про нарахування балів за виконання завдань за певним критерієм. Наприклад, після ознайомлення з критеріями оцінювання власного висловлення з української мови учасник тестування буде знати, з яких частин має складатися власне висловлення та наявність яких помилок призведе до зменшення кількості тестових балів під час оцінювання цього завдання.
Програми зовнішнього незалежного оцінювання 2020 року містять вимоги до рівня загальноосвітньої підготовки учасників з певного навчального предмета. Саме на основі програм ЗНО, які розробляє та затверджує Міністерство освіти і науки України, укладаються тестові завдання сертифікаційних робіт.
Тренінгове заняття «Ти – пішохід»
На дорозі небезпечно,
Тож обачним бути доречно.
Руху правила єдині,
Знати їх усі повинні.
Шануватимуть їх люди —
Скрізь тоді порядок буде!
У рамках проведення тижня безпеки дорожнього руху у ЗЗСО І-ІІІ ст. с.Кузьминці для учнів 6-7 класів було проведено тренінгове заняття «Ти – пішохід».Метою заходу було: нагадати учням правила безпечного переходу дороги, відпрацьовувати життєві навички аналізу дорожньої ситуації, розвивати вміння ухвалювати відповідальне рішення про перехід дороги, упевнену поведінку та навички відмови від небезпечних пропозицій.
Знання – це скарб, а вміння вчитись – ключ до нього
Сьогодні класний керівник 3 класу Лісянець С. М. провела відкритий виховний захід для учнів 3 – 4 класів – логічну гру «У пошуках скарбу». Поділившись на дві команди («Ерудити» та «Всезнайки»), учні вирушили у подорож за «скарбом», який був зачинений у скрині шістьома замками. Виконуючи завдання, школярі здобували ключі, якими згодом могли відчинити замки.Кмітливі, старанні, допитливі, уважні, наполегливі учні, долаючи перешкоди, пройшли випробування «Вузлики народної мудрості», «Дивовижний мовограй», «Ребусидія», «Хитрі запитаннячка», «Казкова вікторина», «Математичні заморочки».
Наприкінці гри діти знайшли у скрині букви, з яких склали слово ЗНАННЯ. Учні погодились із тим, що знання – це коштовний скарб, який слід здобувати, а для того, щоб його здобути необхідно старанно вчитись.
Усі ми – це наша родина, це наша сім’я, це наша Україна
Велич кожного краю – в людях, які тут живуть. І особливо в тих людях, котрі своїми справами зробили внесок у розвиток науки, культури. Чи знаємо ми славетних українців? Україна славиться своїми людьми – це і діячі минулого, відомі актори, співаки, спортсмени, які творять історію нашої держави. Вони є прикладом служіння своєму народові. Сьогодні учні 4 класу на виховній годині «Славетні українці» дізналися про видатні постаті нашої країни минулих років та сьогодення. Розповідали учні про Київських князів, козацьких гетьманів, письменників, культурних діячів, вчених та наших сучасників. Упродовж заходу учні 4 класу переконались, що у світі багато видатних людей. Усі вони талановиті, і з багатьох хотілося б брати приклад. Ті, хто досяг найбільших висот у житті, як правило, досягли всього своїми зусиллями, своєю важкою працею. Тому вони є взірцем для нас! Будемо докладати великих зусиль, щоб бути схожим на них!
Із мови починається нація
Єдиний скарб у тебе – рідна мова.
Заклятий для сусіднього хижацтва.
Вона твого життя міцна основа,
Певніша над усі скарби й багатства. ( П. Куліш)
День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем — це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця — письменника-агіографа, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова. Учні 8 класу разом з класним керівником Стратій М.О. провели відкриту виховну годину, присвячену цьому визначному дню, «Із мови починається нація». Спочатку діти ознайомили присутніх із історією виникнення нашої мови, а потім провели багато цікавих вікторин та конкурсів. За кожну правильну відповідь учні отримували фішку, а після завершення свята обміняли їх на солодкі подарунки. Дякуємо учням 8 класу за гарний настрій. Розмовляймо українською, любімо її, докладаймо зусиль, аби наша мова розвивалася.
Дев’ятий тиждень шкільної науки «Ігри»
Мабуть, кожний дорослий, якщо й не читав книги Еріка Берна, то, принаймні, точно чув їх назви – «Люди, які грають в ігри» та «Ігри, в які грають люди». Для дорослих гра – форма взаємодії з оточуючими, в ній є свої закони та правила, яких кожен має дотримуватися. Дитячі ігри – це також не просто забавки! Якщо у дорослому світі гра є формою взаємодії, то у дітей, крім цього, гра є своєрідним засобом пізнання навколишнього світу. Граючись, діти вчаться взаємодіяти між собою, дізнаються нову для себе інформацію чи удосконалюють існуючі навички, вчаться дотримуватись певних правил, пізнають насолоду від перемоги та отримують досвід поразок. За Модельною навчальною програмою для першачків НУШ саме темі ігор був присвячений дев'ятий тематичний тиждень.