Новини
Я по світу іду в вишиванці
День вишиванки у закладі – це завжди особливе свято, сповнене яскравих барв, патріотичного духу та відчуття єдності. Цьогоріч він присвячений актуалізації проблеми окупованій росією української культурної спадщини. Гасло дня виписане так: «Окупована спадщина: Врятувати від забуття. Вберегти для нащадків».
Це день, коли ми знову відкриваємо для себе велич нашої культури та історії . З самого ранку коридори та класи наповнились учнями та вчителями, одягненими у вишиванки. Кожна сорочка – це окрема історія, унікальний орнамент, що передає красу та символізм української культури. Представники учнівського самоврядування підготували святкову фотозону. Всі учні та вчителі взяли участь у святковому фотофлешмобі, роблячи чудові фото у вишиванках. У класних колективах проходили різноманітні заходи, тематичні години спілкування. Восьмикласники запросили усіх бажаючих взяти участь у квесті «Я по світу іду в вишиванці». Здобувачі освіти початкової школи виготовляли вишиванки-аплікації, розфарбовували сорочки-розфарбовки.
День матері
Мама – це наш ангел-охоронець, наш будинок, наш всесвіт. Тому День матері – це особливе свято, яке нагадує про рідну людину. Учні 1 4 класів привітали своїх матусь – розповідали вірші, співали пісні, брали участь у жартівливих сценках, конкурсах, подарували листівки. Свято пройшло у душевній атмосфері, а діти раділи, що привітали дорогих серцю людей!
Європа - спільний дім
Щороку в травні Україна відзначає День Європи. Ми традиційно приєднуємося до святкування. Уже третій рік поспіль Указом Президента України від 08.05.2023 №266/223 установлено в Україні День Європи 9 травня спільно з державами Європейського союзу. Для нас цей день видався особливим – свято з гірким присмаком сліз і болю за Україну, тривоги, суму, та все ж найголовніше – з непереборним бажанням подякувати тим країнам, які підтримують Україну в часи війни. Нашу країну та ЄС єднають спільні цінності, історія, культура. Демократія. Свобода. Повага до людини та людської гідності. Верховенство права. Усе це зараз захищають українці на своїй землі! Ми дійсно захищаємо свободу у Європі. Народ України об’єднаний цією метою – відчувати себе нарівні, частиною Європи, частиною Європейського Союзу і доводить це на полі бою…
З метою ознайомлення здобувачів освіти з країнами Європи, формування єдиного європейського простору та ролі в ньому України, в нашому закладі освіти пройшли тематичні заходи: виховні години, бесіди, вікторини «Україна – це Європа», «Хай сонечко сяє всім дітям Європи!», «Дружба – це сила, що об’єднує світ», «Вікно у світ європейської культури», «Європа – спільний дім»; конкурс малюнків до Дня Європи серед учнів 1-4 класів «Ми і Європа»; віртуальні подорожі «Відкрий Європу для себе», «Мандруючи європейськими містами», «Подорожуємо Європою»; виставки стіннівок «Україна – це Європа».
ПАМ'ЯТЬ ЄДНАЄ ПОКОЛІННЯ
Сьогодні Україна разом з європейськими країнами вшановує усіх борців із нацизмом, увічнює пам’ять про загиблих воїнів і жертв Другої світової війни. Цей день встановлено Законом України у 2023 році на знак солідарності з Європою в пам’ятанні про ту страшну трагедію в історії людства. Спільним також є символ памʼяті про Другу світову війну – мак памʼяті. Біля Меморіалу, Обеліску та пам’ятників Борців із нацизмом здобувачі освіти поклали квіти та згадали особисті історії рідних, які не повернулися з війни.Пам’ятаємо про цінність миру та перемоги, здобутої у 1939-1945 роках. Ми дякуємо тим, хто захищав світ тоді, - і тим, хто боронить його зараз.
« Сонце – це світло, сонце – тепло. Сонце усього життя джерело»
До Всесвітнього дня сонця учні 9 класу разом із класним керівником Ремезюк Г.І. провели цікаві заходи. Школярі дізналися чимало захоплюючих фактів про зірку під назвою Сонце. Всю отриману інформацію записали в «сонячне портфоліо». Декілька юних репортерів підготували розповідь про це невичерпне джерело енергії, завдяки якому сформувалося життя на планеті Земля , учні побували на віртуальній екскурсії «Найгарячіша зірка».Захід завершили вікториною «Сонячні знавці», а також написали побажання, які як тепле сонечко, зігрівали однокласників.
Ми за світ без булінгу!
4 травня відзначається Міжнародний день протидії булінгу, який має на меті підвищення усвідомлення про проблему цькування та сприяння створенню безпечного та доброзичливого оточення для кожного. Булінг є серйозною проблемою, з якою стикаються як діти, так і дорослі у різних соціальних середовищах. Він може приймати різні форми, від вербальних образ до фізичного насильства, і має негативний вплив на психічне та емоційне здоров’я людини. Булінг порівнюють із зменшеною копією терористичного акту: від нього страждають прямі та непрямі жертви, у змістовній частині присутнє насилля та інформаційний ефект, а його метою охоплюється не лише вплив на безпосередню жертву, а й формування відповідних моделей поведінки з боку всієї групи, у тому числі й свідків.У закладі освіти відбулися цікаві пізнавальні заходи: огляд та обговорення презентації “Ми за світ без БУЛІНГУ”- школярі створили асоціативний кущ, ознайомилися із простим поясненням форм булінгу та його учасників, кримінальною відповідальність за булінг, аналізували ситуації «Булінг чи сварка». Здобувачі освіти склали філворд та корисні поради, а також зіграли гру “Полювання на види булінгу”.






