Новини
На гостину до Лесі
Є люди, як свічки – згорають, відходять у небуття.
Є люди, як зірки – горять і світять все життя.
Зіркою такої величини для всіх українців є поетеса Леся Українка. З нагоди 150 –річчя від дня народження письменниці класним керівником 2 класу Угровецькою І. В., була проведена літературна година «На гостину до Лесі». Свято розпочалося подорожжю-екскурсом учительки про багатогранну творчу особистість Лесі Українки, про її життєвий і творчий шлях. Також другокласники мали змогу відчути себе поетами, вони декламували вірші, співали пісні на слова Лесі Українки. Поетеса залишила нам велику спадщину, яку сміливо можна назвати книгою життя, а її саму – донькою українського народу.
Холідей-інсталяція «Під знаком Купідона»
День Святого Валентина - свято, яке з нетерпінням чекають усі закохані, свято, яке сповнює надією і романтикою серця всіх людей. Напередодні Дня Святого Валентина Юлія Володимирівна, класний керівник 10 класу, організувала конкурсно-розважальну холідей-інсталяцію «Під знаком Купідона» для старшокласників. Різноманітні конкурси, веселі забави,танці створили атмосферу радості й тепла. Кожен учасник виявив і показав свою креативність, переконався в тому, що День закоханих – свято чудес, яскравих вражень і кохання. Незамінною частиною дійства була інсталяція з використанням різних бутафорій. Результат – гарні фото, чудовий настрій.
Важливі новини від Міністерства освіти і науки України
КОРИСНІ МАТЕРІАЛИ ДЛЯ ПРОФОРІЄНТАЦІЇ
Впродовж 2020 року на сторінках Міністерства у соцмережах ми публікували матеріали про робітничі професії, які можна здобути у закладах профтехосвіти. Готуючи їх, ми спирались на опитування підписників сторінок, тому зібрали найбільш актуальну інформацію. Ці матеріали присвячено, наприклад, професіям візажиста, кондитера, перукаря, флориста і навіть живописця. Радимо використовувати їх у школах під час заходів із профорієнтації. Адже сьогодні профтехосвіта – це можливість опанувати затребувану на ринку праці професію і заробляти реальні кошти. У матеріалах можна дізнатись про термін навчання за окремими професіями, можливості працевлаштування після навчання, середню зарплату робітників, а також про інші особливості професії. Ось матеріали про кілька таких професій (завантажаться у форматі pdf):
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ОСОБЛИВОСТЕЙ ДПА З ІНОЗЕМНИХ МОВ
Міністерство розробило методичні рекомендації щодо особливостей проведення державної підсумкової атестації з іноземних мов у закладах загальної середньої освіти в 2020/2021 навчальному році. Так, здобувачі освіти, які для проходження атестації вибрали третім навчальним предметом історію України, можуть вибрати четвертим навчальним предметом іноземну мову і навпаки. Водночас здобувачі, які вибрали третім навчальним предметом одну з іноземних мов, можуть вибрати четвертим предметом іншу іноземну мову.
Методичні рекомендації повністю завантажуйте за посиланням.
ФІНАЛ КОНКУРСУ “УЧИТЕЛЬ РОКУ – 2021” ВІДБУДЕТЬСЯ ДИСТАНЦІЙНО
Третій тур Всеукраїнського конкурсу “Учитель року – 2021” проведуть у дистанційному режимі.
Фінальні змагання в номінаціях “Керівник закладу освіти” та “Математика” відбудуться 1-9 квітня, в номінаціях “Трудове навчання” та “Українська мова та література” – 14-22 квітня. Усі конкурсні випробування проводитимуться дистанційно. Члени журі впродовж третього туру теж працюватимуть дистанційно. Деталі про цьогорічний фінал читайте у цьому матеріалі, а про сам конкурс – наспеціальній сторінці сайту МОН.
РЕФОРМА ШКІЛЬНОГО ХАРЧУВАННЯ:
ПОНАД 1800 ШКІЛ МОДЕРНІЗУВАЛИ ХАРЧОБЛОКИ У 2020-МУ
1809 шкіл, у яких навчається понад мільйон учнів, модернізували харчоблоки у 2020році, на що вперше було спрямовано кошти державного бюджету. Це стало можливим завдяки реформі шкільного харчування, яка впроваджується за ініціативи першої леді України Олени Зеленської. Реформа охоплює всі регіони: у кожній області діють регіональні плани щодо створення належних умов для безпечного харчування в закладах освіти, забезпечується систематичне навчання персоналу, який задіяний в організації шкільного харчування, постійно вдосконалюється організація шкільного харчування, забезпечується формування культури здорового харчування.Реформа шкільного харчування не обмежується лише модернізацією харчоблоків. Комплексна реформа стосується також і удосконалення нормативно-правової бази, яка створює умови для покращення якості шкільного харчування. Докладніше про реформу читайте за посиланням.
До речі, зміни у шкільному харчуванні стали однією з ключових тем партнерського форуму “Освіта України 2021: стратегічні цілі та пріоритетні напрями”, який відбувся 9 лютого. Про розбудову безпечного освітнього середовища і якісне та корисне харчування для дітей читайте ось тут.
ВЕБІНАР: ЯК УНИКАТИ ОСКАРЖЕННЯ ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ
У СФЕРІ ШКІЛЬНОГО ХАРЧУВАННЯ
У 2021-МУ МОН РОЗПОЧИНАЄ ПІЛОТУВАННЯ НУШ НА РІВНІ БАЗОВОЇ ОСВІТИ ТА РОЗРОБЛЕННЯ ЗМІСТУ ПРОФІЛЬНОЇ ШКОЛИ
Цьогоріч Міністерство розпочинає пілотування реформи “Нова українська школа” на рівні базової середньої освіти та водночас спільно з Національною академією педагогічних наук України працюватиме над створенням старшої профільної школи й розробленням змісту профільної освіти, а також підвищенням кваліфікації вчителів. Ключовим завданням МОН у 2021 році є продовження реформи системи загальної середньої освіти відповідно до законів “Про освіту” та “Про повну загальну середню освіту”. Ще одним важливим завданням є формування спроможної освітньої системи та ефективної мережі закладів загальної середньої освіти в територіальних громадах Докладніше про це читайте за посиланням.
Обережно! Ожеледиця!
Нестійкі погодні умови – відлига вдень і заморозки вночі- спричиняють утворення льодового покриву на дорогах та тротуарах. Саме в цей період потрібно бути дуже обережним! У зв’язку з погіршенням погодніх умов, у закладі було проведено ряд заходів з охорони здоров’я. Класні керівники провели інструктажі з техніки безпеки із здобувачами освіти, учителі початкових класів та чергові учителі супроводжували учнів молодших класів до їдальні та до інших приміщень. Здобувачі освіти 9 класу виготовили та роздали пам’ятки: «Обережно! Ожеледиця!» для всіх школярів закладу та провели інформаційні хвилинки «Як правильно падати», «Обережно: бурульки!». Бережіть себе та будьте здорові!
Крізь пекло Афганської війни
32 роки тому, 15 лютого 1989 році останній солдат колишнього Радянського Союзу покинув багатостраждальну землю республіки Афганістан. Саме цій даті у 8 класі присвячено годину пам’яті, щоб історично знати про афганську війну, щоб згадати та вклонитись тим, хто прийшов з неї живим, хоча й з пораненою душею. З цікавістю учні переглянули документальний фільм Вадима Товстенка «Афганська війна». По завершенню заходу школярі запалили свічку пам’яті та вшанували хвилиною мовчання воїнів-афганців.
Зимовий відпочинок
Сьогодні, 10 лютого, учні 6 класу організували активний відпочинок у шкільному зимовому саду.