Новини
Урок позакласного читання
Цікаво пройшов урок української літератури у 5 класі на тему «Василь Королів-Старий «Потерчата». Учні переглядали навчальний відеофільм «Легенда про потерчат», складали портрет головних персонажів за опорними словами, проходили он-лайн-тести, висловлювали свої думки під час обговорення питання «Потерчата – носії зла чи добра?» Учитель Лісянець С. М. впродовж уроку намагалась висвітлити переносне значення казки, учити учнів оцінювати вчинки казкових героїв, розрізняти добро та зло як у казках, так і в житті, виробляти вміння відтворювати в уяві незвичайні художні картини, зображені автором-казкарем, формувати вміння усвідомлювати важливу потребу уважного ставлення до ближнього, любові до нього.
Ринок праці потребує кадрів
В умовах, коли щоріч з’являються нові професії, коли наукова революція розвивається – ринок праці потребує старих та нових кадрів. Суспільство потребує роз’яснювальної роботи щодо професій, які є необхідними в нашій державі.Старшокласникам часто бракує інформації, що стосується питань професійного вибору в сучасних соціально-економічних умовах. З метою запобігти помилок у виборі професії, формувати професійні інтереси та здібності, ознайомити майбутніх випускників з різноманітністю навчальних закладів, умовами вступу, класний керівник 11 класу Хомотюк Г.В. провела профорієнтаційну роботу серед учнів 9-11 класів.
Дзвенить струмочком рідна мова
Сьогодні, 9 листопада,— День української писемності й мови. Це свято було встановлено в нашій країні 9 листопада 1997 року. Цього ж дня православна церква вшановує пам’ять святого преподобного Нестора-Літописця. Кожна епоха дарує людству нові винаходи і відкриття. Але найбільшим винаходом людства було письмо. Адже саме завдяки написаному слову люди збагнули світ і своє місце в ньому. З метою розширення знань про величні пам’ятки давньої літератури, піднесення престижу української мови, формування та пробудження почуття національної гідності , виховання любові до рідної мови, рідного краю, його традицій, у школі відбулися заходи , приурочені цій славній даті. Учні 6- 11 працювали над творчими проектами : «Нестор Літописець – батько української історії та словесності», «Мово моя українська, мово моя материнська!..», «Цікаві факти про українську мову», «Дзвенить струмочком рідна мова», «Скорботний календар української мови». Школярі мали змогу продемонструвати ерудицію та швидке логічне мислення у процесі проведення інтелектуальної гри-конкурсу «Мово українська, гордосте моя», переможцем якої стала учениця 7 класу Колодій Світлана. Про цікаві факти з життєпису мецената конкурсу знавців української мови учні дізналися, переглянувши презентацію «Від Нестора Літописця – до Петра Яцика».
НАШІ ПІСНІ
XVII Всеукраїнський радіодиктант національної єдності під гаслом "Нас багато. Ми різні. Але нас об’єднує спільна мета" традиційно відбувся у День української писемності і мови. Учні та учителі нашої школи також долучилися до написання диктанту.
МІС ОСІНЬ-2017
Осінь… Золота пора… Скільки приємного, таємничого, цікавого вона несе з собою. Недарма про неї так багато написано віршів, пісень, оповідань. У осені жовті крила-тумани згубили свій пух. У осені добрі думки, мов яблука в садках. Жовкне, опадає листя. Ідеш по вулиці, а під ногами відчуваєш шепіт кленових, дубових, липових листочків і, здається, що кожен із них розповідає свою осінню казку, свою цікаву історію, тому і конкурс серед дівчаток 5-9 класів, який сьогодні відбувся у нашій школі, ми назвали «Міс Осінь - 2017 » . У конкурсі взяли участь самі сміливі, симпатичні, активні учасниці, які ретельно і відповідально готувалися до заходу. Ведучі свята Наталя Жмудюк і Максим Лісянець запропонували кожній з учасниць представити візитівку про себе, розповісти про свої уподобання та улюблені заняття, продемонструвати таланти. Оцінювало конкурсанток компетентне журі, яке і визначило переможницю, а нею стала учениця 6 класу Даринка Токарєва.
Мовна гра «Із витоків української писемності»
З метою розширення знань школярів про виникнення української писемності, красу і багатство української мови, виховання любові до рідної мови, рідного краю, його традицій, почуття поваги до всього свого, українського, бажання розмовляти рідною мовою, у 5 класі відбулася мовна гра «Із витоків української писемності». Учні поглиблювали знання з української мови, ознайомилися з окремими етапами її розвитку; розвивали уважність, кмітливість, спостережливість, виконуючи цікаві мовні завдання.






